Vyrų menopauzė

sad-man.png
 
2 komentarai
Moterys - ne vienintelės nuo hormonų kaitos kenčiančios būtybės. Gydytojų teigimu, vyrai taip pat patiria kai kuriuos moterų išgyvenamus menopauzės simptomus.

Sunkus vidutinio amžiaus vyrų elgesys ilgą laiką nebuvo teisinamas menopauze. Specialistai teigia, kad ji tikrai egzistuoja ir kankina daugybę vidutinio amžiaus vyrų. Tačiau vyriška menopauzė taip pat yra ir lengvai išgydoma.

Vyrų menopauzė, kuri dar yra vadinama testosterono stokos sindromu, taip įvardijama, kad būtų lengviau atskirti ją nuo moteriškosios versijos, veikia vieną iš 5 vyresnių nei 50 metų vyrų.

Medikų bendruomenė dar diskutuoja, ar tikrai vyrams irgi būdingas toks hormonų kaitos tarpsnis, tačiau testosterono hormono terapiją gaunantys pacientai iš tiesų jaučia simptomų palengvėjimą. Tai leidžia daryti prielaidą apie egzistuojančią vyrišką menopauzę.

Kas yra vyrų menopauzė?

Kadangi vyrai nepatiria taip tiksliai apibrėžto kaitos periodo kaip menopauzė, kai kurie gydytojai šią jų problemą vadina androgenų sumažėjimu senstant ar tiesiog bėdomis dėl žemo testosterono. Vyrai brandžiame amžiuje patiria minėto hormono sumažėjimą, taip pat nuovargį, silpnumo jausmą, depresiją bei seksualines problemas. Ryšys tarp šių simptomų ir testosterono kiekio vis dar diskutuojamas medikų bendruomenėje.

Skirtingai nei moterų menopauzė, kurios metu sustoja hormono gamyba, vyrų testosterono lygio smukimas yra daug lėtesnis procesas. Sveikas vyras gali sugebėti išskirti spermą iki aštuoniasdešimties ar net daugiau metų. Tačiau, jei vyras negaluoja, sėklidžių funkcijos pakitimai gali prasidėti ir 45 - erių ar 50 - ies metų amžiaus, dramatiškesni pokyčiai – po 70-ies.

Kaip diagnozuoti vyriškąją menopauzę?

Norėdamas diagnozuoti menopauzę vyrui, gydytojas atliks keletą fizinių galimybių tyrimų bei paklausinės apie juntamus simptomus. Taip pat jis ar ji privalo atmesti visų kitų ligų galimybes, atlikti hormonų lygį matuojantį kraujo tyrimą (testosterono taip pat).

Ar įmanoma gydyti?

Nustačius žemą testosterono lygį vyro organizme, šio hormono atstatymo terapija turėtų padėti įveikti tokius simptomus kaip sumažėjęs susidomėjimas seksu (menkas libido), depresija, nuovargis. Tačiau svarbu nepamiršti, jog testosterono terapija turi ir neigiamų pasekmių, pavyzdžiui, padidina prostatos vėžio riziką.

Pasikalbėkite su gydytoju, šis gali patarti, kaip tinkamai pakeisti gyvenseną, galbūt tinkamai maitintis ar mankštintis. Taip pat pasiteiraukite apie antidepresantus – jie gali būti išeitis norint įveikti vyrų menopauzės „dovanotą“ slogią nuotaiką.

 
Komentarai (2)
Dar baisesnis nei moterų. Tampa irzlus, bambekliai, amžinai suruge ir nervuoti. Matyt, nykstanti vyrišką energija taip trenkia per smegenis
Dalykas, tą vyriškoji menopauzė. ..:)
Naujas komentaras