Vyrų menopauzė egzistuoja, tačiau pagydoma – lengvai

 
5 komentarai
Sunkus vidutinio amžiaus vyrų elgesys ilgą laiką nebuvo teisinamas menopauze. Specialistai teigia, kad ji tikrai egzistuoja, kankina daugiau nei 2 milijonus britų, tačiau gali būti lengvai pagydoma.

Spalio mėnesį vykusioje tarptautinėje konferencijoje buvo galima išgirsti, jog dešimtmečius tvyrojusi baimė, kad kylantis testosterono lygis didina tikimybę susirgti prostatos vėžiu – mitas.

Ekspertai tikisi, jog atradimai, padaryti Londono universitetiniame koledže, padės geriau suvokti vyrų situaciją, o  vis daugiau gydytojų gydymo nauda įsitikins.

Vienas iš tyrimo autorių, dr. Malcolmas Carruthersas, sakė, kad kelias paslaptingai vyrų menopauzei gali būti užkirstas ir liga išgydyta: „Testosterono stoka ne tik sukelia simptomus, kurie gali lengvai sužlugdyti gyvenimus vyrams nuo 40-ies metų, bet taip pat turi įtakos ir širdies ligoms, diabetui ir kaulų trapumui. Kai kurie net pradeda su tuo sieti ir Alzheimerio ligą“. 

Vyrų menopauzė, kuri dar yra vadinama testosterono stokos sindromu, taip įvardijama, kad būtų lengviau atskirti ją nuo moteriškosios versijos, veikia vieną iš 5 vyresnių nei 50 metų vyrų.

Jaunesnio amžiaus vyrai dėl sumažėjusio sekso hormono lygio taip pat gali kentėti nuo nuovargio, depresijos, didėjančio svorio, koncentracijos stokos, sumažėjusio libido, pablogėjusios atminties ir nekokybiško miego.

Anksčiau šiais metais dainininkas Robbis Williamsas šokiravo minias savo gerbėjų moterų, kai prisipažino vartojęs testosterono injekcijas, siekdamas padidinti lytinį potraukį.

Injekcijos gali pakakti pusei metų, tačiau prieinami ir kasdienio vartojimo geliai. Kai kurie vyrai tikina turintys energijos tarsi būtų 20 metų jaunesni, tačiau gydymo sulaukia vos 1 proc. vyrų.

Kai kurie gydytojai šiuos simptomus laiko tiesiog neišvengiama senėjimo pasekme.

Kiti teigia, kad tokie simptomai kaip raudonis, prakaitavimas, depresija ir seksualinio potraukio sumažėjimas – tai tik antsvorio, tingaus gyvenimo būdo, rūkymo ir alkoholio vartojimo pasekmės.

Tačiau viena iš didžiausių kliūčių gydymui buvo didžiulė baimė, kad vyro organizme padidinus testosterono lygį, padidėja ir rizika susirgti prostatos vėžiu.

Tyrimo, trukusio 15 metų, metu buvo stebima beveik 15 000 dr. M. Carrutherso gydomų vyrų sveikata ir buvo prieita prie išvadų, kad anksčiau minėtas susirūpinimas yra nepagrįstas.

Gydomi vyrai, palyginus su kitais, nebebuvo linkę susirgti vėžiu, o kylantis testosterono lygis pasirodė esąs teigiamas prostatai ir kitais būdais.

Dr. M. Carruthersas sakė: „Tai – moderniausias tyrimas. Kiekvieną kartą paminėjus prostatos vėžio gydymą testosteronu, kai kurie oponentai prisidengdavo uždanga, pavadinta „testosteronas ir vėžys“. Tai išsklaido tą mitą“.

Tyrimo bendraautoris ir chirurgas urologas Markas Fenelis sakė, jog gydomiems vyrams prostatos vėžys vystėsi tokio pat amžiaus ir lygio, kaip ir kitiems.

Jis tai pat pridėjo, kad šie vyrai buvo labiau stebimi, todėl bet kokia vėžio forma galėjo būti greičiau pastebėta, taip sudarant ir didesnes pagijimo galimybes.

Paulas Penningtonas iš Andropauzės draugijos, vyrų menopauzės labdaros organizacijos, kuri finansavo tyrimą, tikino įdėsiąs daug pastangų, kad padidintų gydytojų žinias apie šiuos rezultatus.

Jis sakė: „Labai malonu žinoti, kad pagaliau galime pašalinti vieną iš kliūčių, kurios skyrė medikus nuo šio dažno vyrų hormonų sutrikimo, galinčio sugriauti jų gyvenimus ir sveikatą, gydymo“.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (5)
adropauze nesuprantamas zodis, gal ir gerao, kad panaudojo si, nes butu neaisku apie ka eina kalba, juk visi tik menopauze zino... deja vyrai irgi, vakar vyro klausiau, kad yra andropauze - nezinojo, o menopauze - puikiai :)
Andropauze nera liga,o tik naturali organizmo busena,ir medikamentu naudojimas reikalingas ne gydymui,o tam ,kad pasikeitus hormonu sudeciai ,apsisaugotume nuo galimu susirgimu.Straksek kiek nori,o nuo senatves jau niekur nepabegsi...
kur jau lengvai pagydoma! Mano vyrelis, su kuriuo jau beveik 25 metus kartu esame, kai užmorčiavo, tai tos jo K jau net man ramybės neduoda. Įdarbą paskambini, apšmeižė... gal taip siekia, kad aš supykusi savo vyrelį palikčiau? Šlykštu.
ne menopauzė,o andropauzė.Ne vyrų diskriminacijai!
Tai vadinama ne menopauze, o ANDROPAUZE! Nes keičiasi vyriškų hormonų sintezė. Kinta hormoninė sistema pas vyrus.
Naujas komentaras