Vyrų vaisingumas ir apatiniai

 
Kokius apatinius nešioja vyrai? Vieni mėgsta jausti tvirtumą, todėl renkasi aptemptas trikampes kelnaites, o kitiems norisi laisvės, tad mieliau dėvi „šeimynines“ trumpikes. Tačiau egzistuoja nuomonės, kad pasirinktas apatinių kelnaičių tipas gali įtakoti vyrų vaisingumą. Ar tai tiesa?

Išorinės vyriškos genitalijos susideda iš varpos ir kapšelio. Pastarajame slypi sėklidės, kurių temperatūra yra maždaug vienu laipsnių mažesnė nei viso kūno – tai labai svarbus aspektas kokybiškai spermatozoidų gamybai. Karštoje aplinkoje kapšelio raumenys atsipalaiduoja ir sėklidės, kad būtų palaikyta reikiama temperatūra jose, pradeda tolti nuo įkaitusio kūno.

Taigi manoma, kad aptempos kelnaitės tiesiog neleidžia palaikyti būtino fiziologinio atstumo nuo kūno, kad spermos produkcija ir kokybė išliktų itin gera. Tai buvo įrodyta kai kurių tyrimų metu. Tačiau kitos didesnės studijos pateikė visiškai priešingus rezultatus. Anot jų, faktas, kad aptemptos kelnaitės įtakoja sėklidžių perkaitimą ir spermos kokybę bei gamybą, nėra pakankamai pagrįstas, todėl neturi pagrindo klinikinei svarbai.

Egzistuoja dvi specialistų nuomonės ir nėra pakankamai duomenų, kuri iš jų teisinga. Vyrams, norintiems tapti tėvais, nėra būtinybės mesti į šalį mėgstamas aptemtas kelnaites ir šoktį į „šeimynines“. Tačiau, jeigu atsiranda kokių nors pastebimų problemų, reikėtų nedelsiant pasikonsultuoti su gydytoju.

Artūras Katinas

Ar egzistuoja naujoji impotencija!
 
Komentarai
Naujas komentaras