Janina klausia

Užduoti klausimą

Man 80 metų. Ar normalu, kad noriu dažnai sekso? Gal esu nesveika?
Masturbuojuosi porą kartų per dieną, nes vyro neturiu.
Kuo dažniau tai darau, tuo dar labiau geidžiu...
Ką daryti? Pažinčių portaluose mažai bendraamžių. Dažniausiai nemoka jie naudotis internetu.
Skambina daugiausia jauni. Man lyg gėda su jaunikliais. Juk esu apkūni.
Gal seksuoti, jei jiems įdomu. Lyg nepadoru, o gal tik mano mintys pasenusios...

ATSAKYMAS

Agnė

Jūsų jausmai ir poreikiai yra visiškai normalūs, ir svarbu suprasti, kad seksualumas neprarandamas su amžiumi. Seksualinis aktyvumas, įskaitant masturbaciją, yra sveika seksualinio gyvenimo dalis bet kokio amžiaus suaugusiems žmonėms, jei tai nesukelia diskomforto ar psichologinių problemų.

Štai keletas patarimų, kaip elgtis šioje situacijoje:

1. Savęs priėmimas - svarbu priimti save ir savo kūną, nes kiekvienas žmogus nusipelno meilės ir intymumo, nepriklausomai nuo amžiaus ar išvaizdos. Tai gali padėti pamilti save ir atsiskleisti kitiems žmonėms.
2. Bendravimas su bendraamžiais - nors gali būti sunku rasti bendraamžių pažinčių svetainėse, ieškokite vietos bendruomenės grupių ar organizacijų, kurios gali organizuoti renginius ar susitikimus vyresnio amžiaus žmonėms. Tai gali būti ne tik pažinčių portalai, bet ir paskaitos, ar užsiėmimų grupės.
3. Psichologinė pagalba - jei jaučiate, kad jūsų seksualiniai poreikiai kelia nerimą ar kitų emocinių sunkumų, galbūt būtų naudinga pasikalbėti su psichologu. Jis gali padėti suprasti ir tvarkyti jūsų jausmus bei mąstymą.
4. Saugumo svarba - jei nusprendėte ieškoti seksualinių partnerių, svarbu laikytis saugumo. Tai reiškia tiek emocinį, tiek fizinį saugumą. Visada pasikalbėkite su potencialiu partneriu apie jūsų abiejų lūkesčius ir saugos priemones.
5. Sveikatos priežiūra - pasitarkite su šeimos gydytoju arba specialistu, jei turite klausimų dėl seksualinės sveikatos. Gydytojas gali patarti, kaip išlaikyti sveiką seksualinį gyvenimą ir atsakyti į su sveikata susijusius klausimus.

Svarbiausia yra rasti pusiausvyrą tarp savo norų, saugumo ir savivertės. Visi šie aspektai yra svarbūs siekiant sveiko ir laimingo seksualinio gyvenimo.


Komentarai (5)
Mano tel nr. +37064726370
Labas Janina,parašyk man,gal isspresim tavo norą,man 54metai
Noriu sutavim pabendraut
Janina parasik man i email. [email protected]. pabendrausime.
Normaliu noreti sexso.
Naujas komentaras