Toksiški santykiai – kaip atpažinti ir išsivaduoti?

caeb49a4f1402ff72eb3b1ddcc018137.jpg
 
Toksiški vyrai, bei santykiai su jais gali ir taip sudėtingą mūsų gyvenimą padaryti bene nepakeliamą. Kaip išmokti juos atpažinti ir pašalinti iš savo aplinkos ar bent jau, kaip įmanoma apriboti bendravimą? Ryšiai su toksiškais žmonėmis žalingi, verčia mus jaustis prastai, mažina savivertę, trukdo tobulėti, sekina energiją.

Iš šalies visa tai atrodo savaime suprantama daugeliui moterų, tačiau žymiai sunkiau pasidaro, kai į tokius santykius įsipainiojame mes pačios. Taigi, kaip suprasti, jog įklimpai? Pagrindiniai toksiškų žmonių požymiai:

Negatyvumas

Vyrai, kurie nuolat nepatenkinti gyvenimu, vis skundžiasi, dažnai burba ir visus kritikuoja. Dėl visų savo bėdų kaltina aplinką, mėgsta dejuoti, verkti, bei laikyti save aplinkybių auka. Kiekvienoje situacijoje, kas bebūtų, visada ras minusų ir juos akcentuos. Save dažnai vadina realistais, tačiau iš tiesų yra nepataisomi pesimistai, negatyvia nuotaika užkrečiantys ir aplinkinius. Dažnai būna sarkastiški, nevengia kritikuoti, net ir savo mylimos moters. Toks vyras retai sakys komplimentus, praleis pro akis jūsų laimėjimus, tačiau visada prikiš nesėkmes. Konfliktų metu bus linkes kaltinti tik jus, sau prisikirdamas “nuskriaustojo” rolę.

Atidumo stoka ir nemokėjimas klausytis

Šio tipo žmonės nelabai moka ir mėgsta klausytis. Jie gali porą valandų verkšlenti, burbėti, lieti nepasitenkinimą, besiguosdami savo bėdomis, bet vos tik panorėsite pasidalinti kažkuo, kas svarbu jums, jie arba parodys, galbūt net tiesiai šviesiai pasakys, jog neįdomu, arba apsimes besiklausantys, tačiau bus neatidūs, atrodys nuobodžiaujantys. Jeigu papriekaištausite, labai tikėtina, jog pasakys turintys daug rimtesnių problemų, su kuriomis palyginus, jūsiškės atrodo vieni niekai ir vėl ims pasakoti apie save.

Palaikymo trūkumas

Kai jūs nuspręsite kažką gyvenime pakeisti, imtis naujų dalykų, siekti svajonių, tarkim pradėti savo verslą, keisti darbą, stoti į išsvajotą specialybę, palaikymo iš toksiško vyro nesulauksite. Jis kritikuos, sakys, jog nepasiseks, kad jūsų ideja kvaila ir neįgyvendindinama, juoksis is jūsų. Paprastai tariant, vietoj palaikymo papils pliūpsnį negatyvo, ir jei įsižeisite dėl tokio elgesio, gali atsakyti, jog jis tiesiog realistas ir mato pasaulį be rožinių akinių ar panašiai.

Pavydas ir manipuliacijos

Toksiški vyrai pavydūs ir yra linkę manipuliuoti. Dažnai pavyduliauja ir kelia scenas be reikalo, prikiša įsivaizduojamus meilužius, kartais net yra linkę į fizinį smurtą. Kartais šio tipo vyriškiai pavydi ne tik dėl įsivaizduojamų slaptų romanų - jei jums pagaliau pasiseks asmeniniuose tiksluose, tarkim karjeroje, nesitikėkite, jog toksiškas zmogus džiaugsis kartu. Kaip ir minėjau, tokie žmonės paprastai labai pavydūs, todėl nemoka džiaugtis kito sekme. Jums pasiekus kažką, kuo didžiuojatės, jie gali bandyti jūsų pergalę sumenkinti, sakyti jog čia nieko reikšmingo ir panašiai. Nenustebkite, jei toks vyras ims manipuliuoti jumis - stengsis įteigti, jog dėl jo sumautos savijautos esate kalta jūs, jog privalote guosti, bei gadintis nuotaiką jo nesibaigianciomis problemomis. 


Bendravimas su tokiais žmonėmis is tiesų žalingas, ilgainiui galintis pažeisti asmenybę, todėl jei šiame aprašyme atpažinote savo santykius – susimąstykite. Ar esate pasiruošusi aukoti save, vardan jo ego patenkinimo? Jei ne, stenkitės bendravimą apriboti ar nutraukti apskritai - viskas, kuo jūs galite padėti, tai tik pasiūlyti apsilankyti pas specialistą, tik mažai tikėtina, jog jūsų patarimu bus pasinaudota. 

Deimantė

 
Komentarai
Naujas komentaras