Afrodiziakai – kas jie ir ar iš tiesų veikia?

iStock-625771078-1-1024x683.jpg
 
1 komentaras
Afrodiziakai – seksualumo, seksualinės veiklos skatintojai, padidinantys susijaudinimą bei pasitenkinimą seksu. Savo vardą šiam terminui „paskolino“ Graikijos meilės Deivė Afroditė.

Tai augalinės bei gyvulinės kilmės produktai, kurie skatina lytinį potraukį. Jų yra labai daug ir įvairių, tad tikrai rasite tuos, kuriuos mėgstate labiausiai.

Dažniausiai minimi ir pripažįstami afrodiziakai yra austrės, šokoladas, ženšenis, česnakas, medus, bananai, morkos, ispaniniai vabalai. Žvelgiant iš istorinės perspektyvos, afrodiziakus rinkdavosi dėl panašumo su vyro ar moters lyties organais, jų kvapu, aromatu ar tiesiog dėl cheminių galių sužadinti žmonių aistrą.

Populiariausi afrodiziakai

Šokoladas

Tai – vienas garsiausių bei seniausių pasaulio afrodiziakų. Šokolado veiklioji medžiaga yra teobrominas. Afrodiziakiškas šio produkto poveikis pastebėtas jau labai seniai. Na, o šiandien galime įsigyti paties įvairiausi šokolado. Tiesa, firminėse šokolado parduotuvėlėse galima įsigyti ir tokio šokolado, kuris yra pagardintas ir kitais tokį poveikį turinčiais produktais, pavyzdžiui, figomis.

Austrės

Daugelis žmonių neįsivaizduoja romantiškos vakarienės be jūros gėrybių, o tiksliau – austrių. Reikia pastebėti, jog tai labai taiklus pasirinkimas, kadangi austrės - tikrų tikriausi afrodiziakai. Įdomu tai, jog austrės gyvuoja jau 250 milijonų metų, o valgomosios austrės, kurios ir turi tokį poveikį, šiek tiek vėliau. Nepaisant afrodiziakiško poveikio, yra dar kelios priežastys, kodėl šis produktas kuo puikiausiai tinka romantiškai vakarienei. Tai – ypatingas šio produkto skonis, o taip pat – išskirtinė išvaizda. Maža to, taip pat reikia pastebėti, jog šis afrodiziakas kuo puikiausiai dera ir su kitais tokį poveikį turinčiais produktais. Daugiausia austrių yra sužvejojama Indijos vandenyne.

Midijos

Jei austrių nemėgstate, tačiau savo mylimąjį norite nustebinti įmantria afrodiziakišką poveikį turinčia vakariene, pagaminkite jam patiekalą iš midijų. Šis produktas turi ne tik išskirtinę išvaizdą, bet ir ypatingą skonį.

Figos

Kalbant apie šokoladą, jau buvo minėta, kad figos taip pat yra puikus afrodiziakas. Maža to, figos, kaip ir šokoladas, yra nuo seno žinomas produktas, o be to, jog skatina lytinį potraukį, turi labai daug kitų privalumų: yra maistingos, turi įvairių vitaminų bei mineralų (kalcio, magnio, geležies, tiamino, kalio, baltymų), puikaus skonio, tinka prie daugelio kitų patiekalų, platus panaudojimo spektras (nuo salotų iki džemų).

Imbiero šaknis

Imbiero šaknis – tai dar vienas puikus afrodiziakas. Įdomu tai, jog šis produktas gali būti vartojamas įvairiai: keptas, džiovintas, šviežias, be to, kuo puikiausiai dera su kitais komponentais (česnaku, svogūnu, medumi, paprika, kokosų pienu, citrinomis bei apelsinais). Imbiero skonis – aštrokas, pikantiškas, o savo kvapu šis produktas primena citriną. Be to, kad imbieras yra puikus afrodiziakas, negalima nepaminėti, jog jis turi ir daug kitų teigiamų savybių: stiprina imunitetą, mažina pykinimą, o imbiero arbata itin veiksmingai gydo nuo peršalimo. Daugiausia imbiero yra užauginama Indijoje, Kinijoje, Indonezijoje.

Avokadas

Šio augalo vaisiai yra žinomi jau labai seniai – net 8 000 metų. Seniai žinomos ir afrodiziakiškos avokado savybės. Avokadas kuo puikiausiai tinka salotoms bei užkandžiams, kurie tikrai papuoš romantiškos vakarienės stalą. Be to, jog avokadai skatina lytinį potraukį, reikia pastebėti, jog šis produktas turi labai daug žmogaus organizmui reikalingų medžiagų – vitaminų A, B, C, D, K, kalcio, magnio, cinko, geležies. Maža to, avokadai ženkliai sumažina galimybę susirgti širdies ligomis, juos patariama vartoti cukriniu diabetu sergantiems žmonėms. Daugiausia šių vaisių yra užauginama Meksikoje, Čilėje, Indonezijoje, Kolumbijoje bei Brazilijoje.

Medus

Ko gero tikrai nerasime žmogaus, kuris nežinotų, koks yra medaus skonis, tačiau vargu, ar visi žino, jog šis produktas yra puikus afrodiziakas. Na, o tuo atveju, jei jį sumaišysite su puikiai derančiomis figomis arba imbiero šaknimi, poveikis bus dar didesnis. Medaus rinkoje pirmauja šios šalys: Kinija, Vokietija, Meksika, Brazilija.

Putojantis vynas

Vargu, ar galima įsivaizduoti romantišką vakarienę, kurioje nėra jokio gėrimo. Belieka tik pastebėti, jog yra tokių gėrimų, kurie turi afrodiziakišką poveikį, todėl idealiai tiks tokiai vakarienei. Būtent tokiu poveikiu pasižymi putojantis vynas.

Ispaniniai vabalai

Anksčiau, kai nebuvo daug maistingų bei gardžių produktų, žmonės labai vertino prieskonių galią – pastebėjo, jog šie ne tik suteikia maistingumo, bet ir skatina seksualinius troškimus. Tuo tarpu šiandien žmonės gali gauti daugybę maistingų produktų, veikiančių ir kaip afrodiziakai. Ir nors dauguma lytinę veiklą skatinančių produktų yra sveiki, yra ir tokių, kurių reikėtų vengti. Ispaninių vabalų patiekalas, padarytas iš sudžiūvusių vabalų likučių, teigiama, labai sužadina seksualinius troškimus, pojūčius. Taip yra dėl sukeliamo šlapimtakio ir lytinio trakto suerzinimo, padidinančio kraujo tėkmę į būtent šias vietas. Nepaisant to, ispaniniai vabalai gali pradeginti burną, pažeisti virškinamąjį traktą, lemti nemažai infekcijų.

Ar afrodiziakai iš tiesų veikia?

Atsakymas yra toks: afrodiziakai veikia tada, kai norite, kad šie veiktų. Tai reiškia, jog jei manote, kad tai veikia, tai produktai iš tiesų sukels seksualines aistras, geidulį.

Buvo atliktas tyrimas, kurio metu vieniems žmonėms buvo duodami afrodiziakai, kitiems – placebas. Abiejų grupių rezultatai buvo vienodi, nes jie visi manė gaunantys lytinį potraukį veikiančių preparatų. T.y. labiausiai afrodiziakai paveikia protą, juk šis ir yra geriausias jaudulio, geidulingumo valdytojas.

Žinoma, svarbu ir natūralių afrodiziakų pateikimas, „integravimas“ į romantiką, smagus pateikimas ir tinkama nuotaika.

 
fantazijos
Komentarai (1)
patiko:)
Naujas komentaras