Ar visada vyras – aktyvusis partneris?

9-Foreplay-Tips-You-Can-Ever-Use-in-Bed.jpg
 
Kas jūsų miegamajame yra aktyvusis, o kas – pasyvusis partneris? Seksologijos teorijoje viskas paprasta: aktyviuoju partneriu laikomas tas, kuris atlieka įsiskverbimą. Kitaip tariant, heteroseksualiuose santykiuose tai – visada vyras, net jei jis iš tiesų guli kaip lenta.

Seksualinė revoliucija: laisvos ir savarankiškos moterys
 

Nors šimtmečiais būtent vyras būdavo laikomas sueities iniciatoriumi, o moteris galėjo leisti sau tiesiog pasyviai atsiduoti (iš čia ir metafora, kad vyras – ima, o moteris – duoda), šiandien, kai moteriai vilioti, gundyti ir netgi nedviprasmiškai parodyti, jog nori sekso – visiškai normalu, į paviršių iškyla kita problema: vis daugiau vyrų tampa pasyviais. Tai nereiškia, kad jiems nebepatinka seksas. Tiesiog jiems maloniausia gulėti ir laukti, kol partnerė pati už juos viską padarys. 
 

Britų seksologas Glennas Wilsonas tyrė moterų seksualines fantazijas ir nustatė, kad kas antra britė svajoja būti išprievartauta. Pasak daktaro Wilsono, tai anaiptol nerodo, kad jos nori būti išprievartautos realiai. Veikiau jos nori pasijusti nenumaldomai geidžiamos partnerio. Geidžiamos taip, kad vyras nesusilaikytų ir pultų. 
 

Taigi štai tokia moters laisvės kaina: lyčių lygybė karaliauja, sekso – kiek tik nori, bet... viską pati. Vis mažiau vyrų imasi iniciatyvos į savo rankas. Kam užkariauti moterį, jeigu visai patogu pačiam leistis užkariaujamam? Taigi geriausiu atveju lytinio akto metu vyrai jaučiasi lygiaverčiais partneriais, blogiausiu – laukia, kada moteris juos suvilios ir jais pasinaudos.
 

O gal priežastis slypi jame?
 

Nesupranti, kodėl jis guli ir nejuda? Pasak statistikos, priežasčių reikėtų paieškoti ir jo asmenybėje bei esamoje gyvenimo situacijoje.
 

Jis pavargo. Jis ilgai dirbo ir vėlai grįžo namo. Jis apskritai ilgai dirba ir vėlai grįžta namo. Jam nelieka laiko nei sporto salei, nei akrobatikai lovoje. Taigi jei partnerė nori sekso – turi paprasčiausiai jį pasiimti. Prastos fizinės formos vyrui judėti sunku, jis greitai ima dusti, todėl intensyvios frikcijos jam yra tiesiog dar viena sunki fizinė veikla, kuriai nebelieka energijos. Jei prie to prisideda dar ir toks asmenybės bruožas, kaip polinkis tinginiauti, potencialus tigras lovoje taip ir lieka tik pasyviu ruoniu pataluose. Deja, tinginystė ir prasta fizinė forma paprastai yra sunkiai išgyvendinamas komplektas.
 

Jis pernelyg rūpinasi savimi. Ir kuri gi moteris nenori meilužio, kuris būtų elegantiškas, išvaizdus, besirūpinantis savo figūra, šukuosena, stilingai apsirengęs, kvepiantis prabangiais kvepalais... Taigi norite – prašom. Dauguma vyrų daro viską, kad tik patiktų moterims. Todėl ir rūpinasi savimi taip, kaip rekomenduoja stiliaus ir gyvenimo būdo žurnalai. O paskui, žiūrėdami į veidrodį, beveik visai rimtai norėtų pasmalsauti, kas gi pasaulyje gražiausias. Net ir atsidūręs lovoje su moterimi ne vienas gražuoliukas laukia, kad partnerė patirs orgazmą vien pamačiusi jo ištreniruotą pilvo presą ir šimtus kartų prieš veidrodį surepetuotą aistringą žvilgsnį. Na, o jeigu jai to neužtenka – pati kalta. Tegul daro ką nors, pasistengia.
 

Jis išsigando. Šiuolaikinės moterys dažnai būna pernelyg patyrę ir reiklios. Todėl psichologai nepraleidžia progos priminti ir apie naujo tipo vyrų problemas: kai kurie jų bijo būti reikalingi vien seksui. Dar prieš šimtą metų buvo tiesiog neįsivaizduojama, kad moteris iš santykių galėtų norėti tik sekso ir nieko daugiau. Dabar tai – natūralu. Moterys ėmė žaisti pagal anksčiau vyrų sugalvotas taisykles: išsirenka ką nors vienai nakčiai, kolekcionuoja vyrus tarsi trofėjus. Tai pajutę vyrai sutrinka, nežino kaip elgtis ir... neretai ginasi seksualiniu pasyvumu.   
 

Kas čia svarbiausias?

Be abejo, tiek tarp vyrų, tiek tarp moterų yra tokių, kurie gyvenime mėgsta dominuoti, arba, kalbant seksualine terminologija, būti viršuje. Kaip ir yra tokių, kuriems priimtiniau būti apačioje. Ir jei apačia ir viršus randa vienas kitą, problemų kilti tarsi ir neturėtų... Bet jų kyla! 
 

Todėl, kad viršus ir apačia šiuo atveju – tai ne aktyvumo ir pasyvumo sinonimas. Kai kurie dominantai taip pat gali norėti partnerio iniciatyvos, glamonių, patys tuo metu išlikdami nejudrūs. O daugelis paklusniųjų yra pasirengę daryti viską, kad tik įtiktų, patenkintų vadovaujantįjį partnerį. Taigi viršus ir apačia – tai pakankamai pastovūs pasirinkimai, o jų aktyvumas ir pasyvumas daugeliu atvejų lemtas aplinkybių: pavargo, susirgo, šiaip tingi. Problema tame, kad situacija, kuri kartojasi nuolat, tampa įpročiu.
 

Medžiotojas ir grobis
 

Ir vis dėlto ką daryti? Jis guli, ji nori ir... Ko gero, geriausia išeitis šioje situacijoje – tiesiog pasinaudoti proga. Jei nuo pat pradžių moteris užėmė medžiotojos poziciją, o vyras sutiko būti grobiu, neverta svajoti, kad atsidūrę lovoje jie abu staiga pasikeis vaidmenimis. Jei ji jį pagavo ir jis pasidavė – tai taip dažniausiai ir bus visose srityse.

Norinčioms aktyvaus vyro lovoje vis dėlto geriausia būtų rinktis gyvenime aktyvesnius partnerius, kurie patys medžiotų. Taigi geriau pasitelkti moteriškas gudrybes viliojant nei ryžtingai žengti pirmą žingsnį pačiai. 

Suaugusiems.lt

 
fantazijos
Komentarai
Naujas komentaras