Gėrimai, teigiamai veikiantys seksualinį potraukį

pexels-photo-1666061.jpeg
 
2 komentarai
Kokie gėrimai gali padidinti lytinį potraukį? Pasimatymo metu esame pratę gurkšnoti vyną, tačiau turbūt visi žinome, kad besaikis alkoholio vartojimas gali gerokai sumažinti lytinį potraukį. Žinoma, nuo vienos taurės vyno nieko nenutiks, tačiau, jei užsisakysime antrą, trečią... romantikos pasimatymo metu liks visai nedaug. Taigi, kokie gėrimai galėtų padidinti lytinį potraukį?

Obuolių sidras

Žvelkime į priešistorę: dar rojuje Adomas ir Ieva paragavo šio uždrausto vaisiaus... Senovės romėnai taip pat labai vertino obuolius, o šiandien turbūt daug kam yra žinoma, kuo obuoliai gali būti naudingi sveikatai. Jie lėtina senėjimo procesą, stipina imuninę sistemą ir net gali užkirsti kelią vėžiui. Be to, obuolių sidras gali padidinti lytinį potraukį.

Kaip paruošti? Pasišildykite po puodelį obuolių sidro, paskaninkite cinamonu ir gvazdikėliais.

Ženšenio arbata

Ženšenis žinomas kaip gana stiprus afrodiziakas. Rudenį orai itin palankūs šildytis šia arbata ir įkaitinti atmosferą miegamajame. Pietų Korėjoje atlikti tyrimai parodė, kad ženšenis gali padėti kovoti ir su erekcijos sutrikimais.

Kaip paruošti? Užplikykite ženšenio arbatą ir išspauskite citrinos sulčių. Įlašinkite šiek tiek medaus.

Karštas šokoladas

Jau nuo seno kakava vertinama kaip afrodiziakas. Tyrimo metu nustatyta, kad moterys, kurios kasdien suvalgo po porą gabalėlių šokolado, pasižymi didesniu lytiniu potraukiu nei tos, kurios nemėgsta šio saldumyno.

Kaip paruošti? Į karšto šokolado stiklinę įberkite šiek tiek čili pipirų - efektas garantuotas!

O kaip kava?

Kava pasižymi įvairiomis savybėmis. Be sugebėjimo pabudinti ryte, ji pasižymi ir kitomis naudingomis savybėmis, nes joje gausu antioksidantų. Tačiau klausimas ar kava veikia libido iki šiol yra apipintas įvairiais mitais.

Kava ir libido

Kavos įtaka libido nėra plačiai ištirta, tačiau nedidelio tyrimo metu išsiaiškinta, jog kava nežymiai, tačiau teigiamai veikia seksualinį apetitą. Ir tai galioja tiek vyrams, tiek ir moterims ir taip yra todėl, jog kofeinas stimuliuoja kraujo cirkuliacija lytiniuose organuose.

Pavyzdžiui, 2006 – aisiais mokslininkai išsiaiškino, jog kava gali padėti padidinti moterų norą seksui, o 2015 – ųjų metų tyrime patvirtinta, jog vyrai, kurie geria du puodelius kavos per dieną, pasižymi mažesne erekcijos disfunkcijos rizika.

Tačiau abiejuose tyrimuose yra tam tikri įspėjimai: moterų tyrime mokslininkai išsiaiškino, jog lytinis potraukis yra susijęs su smegenų zona, kuri atsakinga už susijaudinimą. Tačiau tyrimas buvo atliktas tik su žiurkėmis, kurios niekada nebuvo gavusios kofeino. Todėl panašių rezultatų gali tikėtis tik tie žmonės, kurie kavos reguliariai negeria.

Tuo metu britų kavos asociacijos atstovas suabejojo tokiomis išvadomis, sakęs jog „mes nesame įtikinti tokiais rezultatais. Žmonės turėtų išgerti bent dešimt puodelių kavos iš karto, kad galėtų tikėtis tokio paties rezultato, tačiau niekas tiek kavos nevartoja. Kava turi be galo daug naudingų savybių, tačiau aš nemanau, kad galime tai laikyti dar viena jos savybe.”

Sumažėja seksualinės disfunkcijos rizika?

Neseniai atlikti tyrimai taip pat nepatvirtino dviejų puodelių kavos naudingumo libido. Vyrai, kurie išgeria tokį kiekį kavos per dieną, turėjo 42% mažesnę riziką patirti erekcijos disfukciją, bet vyrai, kurie išgeria 3 kavos puodelius per dieną pasižymi jau didesne - 39% rizika. Taigi, tyrėjai padarė išvadą, jog kofeinas sukelia cheminę reakciją, kuri padidina kraujo pratekėjimą į penį.

Neigiamas kavos poveikis

Bet kavos gėrimas ryte gali nebūti pats geriausias dalykas jūsų libido, pasak ekspertų. Kai ryte išgeriate kavos, suardote normalų cukraus kiekį kraujyje visai dienai. Tada išsiskiria daugiau adrenalino, per daug kortizolio ir per mažai hormono DHEA.

Yra įrodymų, jog hormonas DHEA padeda žmonėms spręsti seksualinės fukcijos problemas, ypač mažą libido, tačiau išvadas daryti dar per anksti.

Taigi, nors iki šiol nėra aišku kaip kava iš tikrųjų veikia libido, kitos jos naudos jau yra įrodytos. Kava gali pagerinti atmintį ir suteikti energijos, gali pagerinti metabolizmą ir netgi prailginti gyvenimo trukmę. Kai kurie tyrėjai taip pat tvirtina, kad kava gali mus apsaugoti nuo diabeto ir Alzhaimerio ligos, nors, kad tai įrodytų, turi būti atlikta daugiau tyrimų.

Žinoma, neturėtumėte gerti per daug kavos – keturi ar penki puodeliai per dieną yra optimalu.

Jei norite pagerinti savo libido, rinkitės natūralius gėrimus, paminėtus aukščiau, saikingai vartokite kavą ir atsisakykite alkoholio.

 
fantazijos
Komentarai (2)
:D
Cia jau geriau :D
Naujas komentaras