Nėštumas ir sekso žaisliukai

pexels-photo-5187378.jpeg
 
Puikiai žinoma, kad nėštumo metu keičiasi moters kūnas. Ir nors sekso tema nėštumo metu dar visai neseniai buvo laikoma tabu, šiandien, jei tik nėštumo eiga normali, sekso malonumai nėra nei draudžiami, nei nepageidaujami.

Tiesą sakant, daugybė nėščiųjų būtent pastojusios pajunta vis didėjantį seksualinį apetitą. Ir jei gydytojai jau seniai konstatavo, jog įprastas seksas tikrai niekuo nekenkia būsimam kūdikiui, kaip yra su sekso žaislais? Ar juos naudoti nėštumo metu – saugu?

Visų pirma – klauskite gydytojo

Jei žinote, kad jūsų seksualinis aktyvumas yra didesnis, nei misionieriaus poza kartą per savaitę (arba augant pilvukui ją pakeičiantis „šaukštas”), bus ramiau, jei paklausite gydytojo, kokios pozos laikomos saugiomis kūdikiui ir kokie jūsų meilės žaidimai jau gali kelti grėsmę.

Kalbant apie sekso žaislus, tenka su apmaudu pripažinti: išsamesnių mokslinių tyrimų apie sekso žaislų saugumą nėštumo metu atlikta nėra. Taigi jei klausite apie konkrečius sekso žaislus, gydytojas gali tiesiogiai ir neatsakyti. Tačiau jei patikins, kad įprastas seksualinis aktyvumas nekenkia nei jums, nei jūsų kūdikiui – naudoti daugumą sekso žaislų taip pat yra saugu, ypač tuos, kurie tiesiog imituoja įprastą lytinį aktą ar glamones – pavyzdžiui, falo imitatorius, oralinį seksą imituojančius klitorio stimuliatorius ir panašias malonumą teikiančias priemones.

Vienintelė išimtis – vibratoriai. Nors pats vibratorius savaime nėra kenksmingas, makšties viduje sukeltos vibracijos geriau apdairiai vengti – nėra ištirta, kaip ji veikia būsimą kūdikį.

Pirmas ir antras trimestras

Jei jūsų gydytojas nepasakė, kad nuo lytinių santykių turėtumėte susilaikyti, galite ne tik mylėtis, bet ir naudoti savo mėgstamus sekso žaislus:

  1. Pasirūpinkite švara. Jūsų sekso žaislai turėtų būti švarūs visada, bet nėštumo metu tai ypatingai svarbu. Dar geriau – jei žaislus, kurie skirti įsiskverbimui, kaskart naudodama įvilksite į prezervatyvą. O pasinaudojusi jais, nepamirškite nuvalyti sekso žaisliukams pritaikytais valikliais.
  2. Su speneliais elkitės švelniau. Nėštumo metu speneliai gali tapti jautresni, be to, intensyvi jų stimuliacija gali išprovokuoti gimdos susitraukimus. Todėl jei meilės žaidimams naudojate spenelių spaustukus, naudokite tik pačius švelniausius. Arba apskritai jų atsisakykite.
  3. Pasirūpinkite drėgme. Dėl hormonų pokyčių organizme gali sumažėti jūsų natūrali lubrikacija. Todėl tiek įprastam lytiniam aktui, tiek naudojantis sekso žaislais, prireiks lubrikanto. Geriausiai tiks lubrikantas vandens pagrindu, bekvapis – nėštumo metu gali padidėti odos jautrumas ir alergijos rizika.

Trečias trimestras

Jei gydytojas neperspėjo vengti sekso, viską sėkmingai galite tęsti. Tik priemonių, skirtų įsiskverbimui į makštį, geriau atsisakyti.

  1. Atraskite masturbaciją. Ir jūs, ir jūsų partneris galite ir toliau mėgautis sekso malonumais su masturbacijai skirtomis erotinėmis priemonėmis: antpirščiais ar oralinio sekso imitatoriais klitoriui ar masažo pirštine jam.
  2. Analiniai žaisliukai – vis dar tinka. Žaisliukai, skirti analinei stimuliacijai, taip pat yra saugus pasirinkimas tiek poroms, kurios iki nėštumo mėgo analinio sekso malonumus, tiek tiems, kurie būtent šiuo periodu trokšta patirti naujų pojūčių. Ar tai tinka jums – žinosite įsiklausiusi į savo organizmo pojūčius ir troškimus.

Nėštumas nėra priežastis atsisakyti malonumo, tik svarbiausia likti apdairiai ir atsargiai.

Ar nėštumo metu naudojate sekso žaislus?
 
fantazijos
Komentarai
Naujas komentaras