Ar jūs priklausomas nuo santykių?

7abd84c2-6b0e-4b0f-b9dc-d9be64abb7f8.jpg
 
Priklausomybė – žodis, apibūdinantis ydą, kuomet tampame nuo kažko priklausomi ir tai ima trukdyti mūsų normaliam gyvenimui. Įprasta girdėti apie priklausomybę nuo rūkymo, alkoholio, lošimų, bet ar egzistuoja priklausomybė santykiams?

Iš tiesų, egzistuoja žmonių, kurie perdėtai prisiriša prie partnerio ar prie santykių idėjos ir romantiški jausmai pamažu pereina prie paranojiškumo ar net fanatizmo. Dažnai tokie žmonės kenčia, kadangi nuolatos įsiskaudina dėl savo įsitikinimų, kokie santykiai turėtų būti – jie labai nusivilia, kai realybė neatitinka piešinio, susikurto fantazijose. Taigi, ar jūs priklausote šiai grupei? Keletas požymių, rodančių, jog galite būti priklausomas:

Kai partnerio nėra šalia, nesijaučiate gerai

Jei tenka išsiskirti, kuriam laikui, atrodo, jog nerandate sau vietos. Mintys nuolatos sukasi apie partnerį, sunku susikaupti. Jei būdamas atskirai negalite jaustis gerai, tai gali būti ženklas, jog klimpstate į priklausomybę nuo santykių. Žinoma, įsimylėję mes visi norime kartu būti kuo įmanoma dažniau, tačiau, jei pasilikęs vienas nuolat jaučiate nerimą ir negatyvias emocijas – vertėtų susimąstyti.

Esate pavydus ir kontroliuojantis

Jei norite visada žinoti kur jūsų antroji pusė yra, ką veikia, jei dėl valandos, užtruktos darbe, imate nerimauti – tai gali būti signalas, jog kažkas negerai. Kai žmogus įklimpsta į priklausomybę nuo kito asmens, dažnai išsivysto patologinis pavydas: imama kontroliuoti, nepagrįstai įtarinėti, tikrinti antros pusės mobilų telefoną, elektroninius laiškus ir panašiai.

Jei jus dažnai apima pavydas, susimąstykite – ar jis tikrai pagrįstas? Ar yra realaus pagrindo pavydėti? Ar tai tik jūsų protas kuria išgalvotus scenarijus, kuriuose partneris jus apgaudinėja ir yra neištikimas? Jei taip – paanalizuokite, kodėl taip jaučiatės? Galbūt kalta žema savivertė ir nepasitikėjimas – jūs nesijaučiate lygiavertis šiuose santykiuose ir nemanote esantis vertas jus mylinčio ir ištikimo partnerio.

Nuolat jaučiatės prastesnis

Ir vėl kalbėsime apie savivertę. Ar nuolat jaučiatės prastesnis už savo antrą pusę? Dažnai pagalvojate, kaip toks kaip jis ar ji, galėjo susižavėti jumis? Jei manote esantid nepakankamai išvaizfus, mažiau pasiekęs, nevertas tokio žmogaus, kaip jūsų partneris, lyginate save su partnerio buvusiomis meilėmis – vadinasi, nepakankamai save vertinate.

Kai savivertė yra žema, natūralu, jog nesijaučiate laimingas būdamas savimi, ir imate per daug liguistai prisirišti prie kito žmogaus. Ką daryti? Laukia ilgas darbas su savimi. Labiausiai padėtų vizitas pas psichologą ar psichoterapeutą, dar gali pagelbėti savišvietos knygos, žinoma, taip pat reikalinga stipri motyvacija pasikeisti.

Prarandate savo asmenybę ir individualumą

Tokiuose santykiuose dingsta žodis „Aš“, atsiranda „Mes“. Priklausomi nuo santykių žmonės kartais taip į juos įsitraukia, kad visai nustoja vertinti savo individualumą. Pamirštami buvę pomėgiai, hobiai: įdomūs tampa tik tie, kuriais užsiima partneris, nustojama siekti asmeninių tikslų, kartais nustojama bendrauti su senais draugais, netgi artimaisiais – antroji pusė tampa tarsi visas pasaulis. Kuomet santykiai yra sveiki, juos kuria du žmonės, kurie yra atskiros asmenybės, turinčios savo nuomonę, charakterį, mėgstamas veiklas.

Jei perskaitęs straipsnį, jame atpažinote save – galbūt pats metas susimąstyti ir imtis veiksmų, jog situacija pasikeistų. Santykiai, kuriuose vienas iš partnerių yra priklausomas, dažniausiai anksčiau ar vėliau išyra, nes kitas žmogus neatlaiko emocinio spaudimo. Žinoma, laiku supratus, jog kažkas negerai, situaciją galima pakoreguoti.

 
fantazijos
Komentarai
Naujas komentaras