Kaip atgaivinti santykius ir atstatyti harmoniją?

Happy-Couple-Man-Laughing-People-Grass-Lovers-1838940-1.jpg
 
Kartais imame santykius laikyti savaime suprantamu dalyku, ignoruojame problemas laikydami jas smulkmenomis ir net nepastebime, kaip santykiai ima šlyti. Ar įmanoma santykius atgaivinti? Tai priklauso tik nuo jūsų – įdėję pakankamai pastangų galite tai padaryti.

Kalbėkitės

Būdami kartu ilgą laiką, gyvendami drauge, dalindamiesi bendra rutina kartais pamirštame kalbėtis. Temos, atrodo, išsisemia, pokalbiai apsiriboja primityviomis buitinėmis frazėmis. Kodėl neatgaivinus ir nesugrąžinus ilgų ir įdomių pokalbių į savo gyvenimą. Raskite laiko, įsipilkite po taurę vyno ir kalbėkitės: apie planus, vertybes, tikslus, diskutuokite įvairiomis temomis. Pagyvinsite savo santykius, bei tapsite artimesni vienas kitam.

Nustebinkite vienas kitą

Ar dar prisimenate, kaip stebinote vienas kitą santykių pradžioje? Dovanos, staigmenos, netikėti siurprizai – kur visa tai dabar? Galite susigrąžinti šiuos malonumus į santykius – susitarkite reguliariai vienas kitą pamaloninti maloniomis smulkmenomis, dovanėlėmis ir kitais dalykais, priverčiančiais nusišypsoti. Patikėkite – pasistengti verta: abu imsite jaustis santykiuose laimingesni ir labiau patenkinti vienas kitu.

Turėkite bendrų ritualų

Stiprios poros paprastai turi bendrus ritualus, tradicijas, kurių laikosi ir tai padeda santykius išlaikyti stabilius ir nepaskęsti rutinoje, bei buityje. Kas tai gali būti? Kai kurios poros reguliariai, kartą į savaitę eina į pasimatymus, kai kam tai pusryčiai ir kava į lovą savaitgaliais, yra mėgstančių rengti reguliarias ilgo, jausmingo masažo sesijas vienas kitam. Tai gali būti bet kas, kas patinka abiem ir ką galite daryti reguliariai, paversdami šį dalyką neatsiejama savo santykių tradicija.

Išmokite skirstyti prioritetus

Būtent neteisingas prioritetų dėliojimas, dažnai trukdo santykiams skirti pakankamai laiko ir pastangų. Taigi, abu turite nuspręsti, kiek jums svarbūs šie santykiai ir jei norite juos atgaivinti – turite pastatyti juos prioritetu tarp kitų atsakomybių gyvenime. Nusistatę prioritetus tinkamai, visada rasite laiko partneriui ir mokėsite pasakyti „ne“, ne tokiems reikšmingiems dalykams.

Stengtis turi abu

Atsiminkite, jog santykius atgaivinti įmanoma, tik to norėti norite abu. Turite susitarti, jog abu dėsite visas įmanomas pastangas, nes jei stengsis tik vienas iš jūsų, pozityvaus rezultato galite ir nesulaukti. Jei vienam iš partnerių visiškai nerūpi, kitas gali verstis per galvą: rezultato vis tiek nebus. Jei jūsų partneris nenori nei piršto pajudinti, kad situacija pagerėtų, verta apsvarstyti ar šie santykiai turi ateitį apskritai.

O ką daryti, jei santykiai tapo šiek tiek nuobodūs?

Pasak atlikto tyrimo, nauji užsiėmimai su partneriu gali atkurti aistringus jausmus, kuriuos jautėte ankstyvose santykių stadijose. Tyrėjai rado įrodymų, kad nauja veikla kartu susijusi su didesniu seksualiniu susidomėjimu, o tai susiję su bendru pasitenkinimu santykiais.

Santykiai virsta rutina ir turite stengtis bei stumti save iš komforto zonos, kad galėtume augti kaip žmonės ir kaip pora. Savęs tobulinimo veikla leidžia augti, suteikia bendrų patirčių su partneriu ir padeda stengtis dėl partnerystės. Taigi, ką turėtumėte daryti kartu su partneriu, norėdami išlaikyti tvirtus santykius?

Kelionės

Kelionės leidžia pabėgti nuo kasdienybės ir sutikti naujų žmonių, pamatyti naujas vietas bei dalykus. Keliavimas su partneriu leidžia dalytis šia patirtimi, taip pat atrandate naujų temų diskusijoms ir mintims. Keliavimas taip pat gali kelti iššūkius, o iššūkiai visada verčia tobulėti. Tai padeda atsiskleisti jūsų kūrybiškai pusei, o taip randate naujų būdų problemoms spręsti.

Kažkas naujo

Išmokdami ko nors naujo, pavyzdžiui gaminti ar naujos kalbos, taip pat galite įdomiai praplėsti savo horizontą. Tai ne tik suteiks progą judviem pajausti ryšį mokymosi metu, tačiau naują įgūdį galėsite praktikuoti ir namuose gamindami vakarienę, apsipirkdami ar praktikuodami naują kalbą.

Savanoriavimas

Taip pat galite apsvarstyti tai, kas domina jus abu. Savanoriavimas yra puiki veikla, kurioje gausite naudos kaip individas, tačiau galėsite sustiprinti santykius poroje. Kai savanoriaujate su partneriu, vėl imate matyti tas pačias jo savybės, už kurias jį pamilote. Tokia veikla ne tik leis tobulėti, tačiau tai bus puiki galimybė dirbti drauge ir išugdyti dar stipresnį tarpusavio ryšį.

Tačiau neprivalote imti lankyti kulinarijos pamokų ar skristi į nepažįstamą miestą tam, kad praplėstumėte savo akiratį ir jaustumėtės artimesni. Kartais akiračio plėtra gali būti labai paprasta – tereikia ištrūkti iš rutinos, pavyzdžiui, pasivaikščiojimu po darbo, skaitymu drauge ir t.t. Net gi galite vienas kitam iškelti iššūkius, pavyzdžiui, leisti mažiau laiko su telefonais.

Tokia neįpareigojanti veikla kaip filmų vakaras kartą per savaitę, taip pat svarbi, nes taip lengviau imsite ką nors daryti drauge.

Tai, kaip susigrąžinsite aistrą, priklauso tik nuo jūsų. Tačiau šis tyrimas rodo, kad bet kas naujo gali suveikti.

Santykiuose poros vienas kitą pažįsta ir vienas prie kito pripranta, o tada įpranta prie tam tikros rutinos. Ši rutina dažnai tampa monotoniška, tačiau išmėginę naujovių ir praplėtę horizontą santykiuose išmoksite rasti ryšį naujais, unikaliais būdais.

 
fantazijos
Komentarai
Naujas komentaras