Kaip būnant santykiuose labiau pasitikėti savimi

7fff2bf22b3d12b30140010499ff3e42.jpg
 
Naujų santykių pradžia visada būna jaudinanti. Tačiau, kai santykiai klostosi tikrai puikiai ir norite tai paversti kažkuo rimtu, lengva prarasti pasitikėjimą savimi, kuriuo pasižymėjote per kelis pirmus pasimatymus. Laimei, yra kelios smulkmenos, kurios padės pasitikėti savimi, kai pradedate naujus santykius.

Nauji santykiai gali būti trapūs. Ne tik todėl, kad jie švieži, tačiau ir todėl, kad nėra jokios jus jungiančios praeities. Todėl labai lengva daryti išvadas apie tai, ką daro ar ko nedaro partneris ir ką tai reiškia. Pavyzdžiui, jei partneris santykių pradžioje kiekvieną vakarą palinkėdavo jums labos nakties žinute, gali kilti panika, jei jis nustoja tai daręs. Lengva iš karto pagalvoti negatyviai, nes dar tik pradedate pažinti vienas kitą.

Tačiau, kai kiti tampa pesimistais, savimi pasitikintis žmogus lieka realistu. Toks žmogus nepamiršta, kad gyvenimas kartais kiša koją. Kai kurie palinkės labos nakties patys nelaukdami partnerio žinutės. Tai rodo, kad santykiai nėra vienpusiai. Abu partneriai yra atsakingi už tai, ką kuria santykiuose. Pasitikėdami savimi nuo pat pradžių suteiksite savo santykiams gerą startą. Štai keli ekspertų patarimai, kuriais pasinaudoję galėsite labiau pasitikėti savimi:

Būkite dabartyje ir kol kas nekurkite jokių tikslų ateičiai

Tikslas ateičiai gali sukelti nerimą. Pavyzdžiui, jei iš naujojo partnerio norite įsipareigojimo, greičiausiai sukursite tam tikslą. Kai tai nutiks susitelksite į jį ir negalėsite mėgautis kartu praleistomis akimirkomis. Savimi pasitikintis žmogus žino, kad jei santykiais nepavyks, tai paprasčiausiai buvo nelemta. Šį pasitikėjimą savimi galite įkūnyti kartodami sau „kas bus, tas bus”. Nuo likimo nepabėgsi.

Laikykitės „trijų taisyklės”

„Trijų taisyklė” - tai strategija, padėsianti išlaikyti pasitikėjimą savimi. Jei partneris padarė kažką, kas jus sutrikdė, visų pirma prisiminkite, kad tai gali nieko nereikšti. Antra – pasakykite sau, kad tai tėra sutapimas. Galiausiai, pasakykite ką nors partneriui pasitikslindami. Tai puiki strategija, nes ji leidžia stebėti kokiais elgesio modeliais pasižymi partneris. Be to, tai daug geriau, nei iš karto daryti išvadas.

Smagiai leiskite laiką darydami tai, kuo tikrai mėgaujatės kartu

Santykių pradžia turi būti smagi, todėl mėgaukitės laiku, praleistu kartu. Juk dabar turite partnerį, su kuriuo galite pasinerti į smagius nuotykius, todėl naudokitės proga. Darykite tai, kas patinka jums abiems. Kuo daugiau smagiai leisite laiką kartu, tuo bus lengviau atsipalaiduoti ir nustumti šalin nerimą. Kuo daugiau tokių momentų patirsite, tuo mažiau streso, tikėtina, patirsite ateityje.

Visų pirmą, matykite naują partnerį kaip naują draugą

Jei žiūrėsite į partnerį kaip į draugą, be to, kad jis yra jūsų mylimasis, jūsų jam ir santykiams bus kiek kitokie. Pavyzdžiui, daugelis žmonių linkę atleisti draugams, jei jie padaro kažką, kas kelia pyktį. Jei partnerio širdis linksta prie jūsų, jūs pajusite. Pažinkite partnerio geras ir blogas savybes. Mes linkę atleisti draugams, tačiau partneriams atleisti būna sunkiau. Todėl pasistenkite sukurti draugystę, tada ir santykiai truks ilgiau.

Priminkite sau, kad jūs sprendžiate, ar partneris jums tinkamas

Labai dažnai susitelkiame į tai, kad patiktume partneriui ir pamirštame pastebėti ženklus, rodančius, jog santykiai nėra verti mūsų laiko ir energijos. Taip pat esame linkę per daug kreipti dėmesį į smulkmenas ir jaudinamės, kad partneris neprarastų susidomėjimo mumis. Tačiau nuo jūsų, tiek pat kiek ir nuo partnerio, priklauso tai, ar palaikysite santykius ar ne. Nepamirškite, kad tai priklauso ir nuo jūsų valios.

Būkite atviras apie tai, koks esate iš tikrųjų

Nėra jokios prasmės vaidinti ar nebūti savimi, todėl, kad pats sprendžiate su kuo norite leisti gyvenimą. Bandydami sužavėti partnerį gaišite laiką ir nusivilsite, be to, neturėtumėte varžytis pats su savimi. Jei jūsų santykiai bus rimti, svarbu būti atviram apie tai, ko siekiate iš gyvenimo.

Palaikykite save

Labai dažnai atsitinka taip, kad imame trokšti partnerio pripažinimo apie tai, kad esame kažko verti. Tačiau turite prisiminti, kad jūsų vertė nepriklauso nuo to, ar naujas partneris jus brangina, ar ne. Jei tikrai norite pasitikėti savimi, priminkite sau, koks nuostabus esate. Pati galingiausia frazė sau - „aš save myliu.” Žmogus, kuris tikrai save myli, niekada neprašys kito žmogaus patvirtinimo savo vertei. Pradžioje sakykite tai, net jei tuo netikite ir greitai tai taps tikra.

Nauji santykiai bet ką gali priversti nerimauti. Ne visada lengva likti šaltam, ypač, jei yra meilė. Tačiau pasitikėjimas savimi yra labai svarbus, todėl pabandykite laikytis mūsų patarimų.

 
fantazijos
Komentarai
Naujas komentaras