Ko neturėtų daryti partneris, kai patiriate sunkumus santykiuose?

pokalbis-597230aa8ac9f(2).jpg
 
Nors kiekvienoje poroje pasitaiko pakilimų ir nuopolių, ne visos poros sugeba sėkmingai išspręsti bėdas. Tačiau yra keli rodikliai, kuriais vadovaudamiesi galite suprasti, ar jūsų santykiai išgyvens sunkius laikus.

Viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurių žmonės apsilanko pas psichologą, yra tai, jog jie nemoka gerai spręsti konfliktų. Dauguma santykių ginčų nurimtų ir net nekiltų, jei partneriai sugebėtų pasijusti kito žmogaus vietoje ir pagalvotų kaip tai veikia partnerį, bet partneriai niekada nesugeba matyti iš kito žmogaus perspektyvos, nes jie nėra kitas žmogus.

Tai, kaip sugebate spręsti konfliktą kaip porą gali sugriauti arba sustiprinti santykius. Daugelis žmonių konflikto metu elgiasi labai prastai, o tai gali labai neigiamai paveikti santykius. Taip yra todėl, jog kai kurie žmonės neturi tinkamų konflikto sprendimo įgūdžių, kurie yra būtini norint palaikyti sveikus santykius. Jei žinote kaip susidoroti su bėdomis, tačiau jūsų partneris nežino, tai nesuteiks nieko gero jūsų santykiams. Taigi, jei partneris daro toliau išvardintus dalykus, kai patiriate sunkumų santykiuose, ekspertai sako, jog jūsų santykiai gali ilgai netrukti.

1. Mažina tam tikrų problemų svarbumą

Daugiausia žalos pridarantis modelis – kai partneris atsisako kalbėti, kai partneris bando diskutuoti apie tai, kas kelią nerimą. Toks elgesys yra pasyvaus vengimo forma, kuri pridaro daug žalos ir niekada nepadeda. Jei trokštate harmoningų santykių, turite gebėti kalbėtis apie visas problemas, kai jos tik iškyla. Taip pat labai dažnai problemų vengimas priveda prie rimtesnių bėdų ateityje. Partneris, kuris mažina tam tikrų problemų svarbą, sukuria nepasitenkinimą santykiais.

2. Priskiria savo nusivylimą jums

Gyvenimas ne visada yra lengvas. Jūsų partneris gali patirti stresą darbe, o gal turi bėdų šeimoje, kurios jį labai vargina. Taip nutinka visiems ir labai svarbu būti supratingam. Tačiau, santykiai vargiai tęsis, jei kas kartą, kai sunku, partneris nukreipia savo pyktį ir nusivylimą jums. Žinoma, turite gebėti išreikšti vienas kitam emocijas ir nusivylimus. Tačiau tai niekada neturi slėgti ir jūs neturite jaustis kaltas dėl partnerio patiriamų sunkumų. Jei taip nutinka, gali kilti nepasitenkinimas, o santykiai tampa pažeidžiami.

3. Neleidžia jums kalbėti, pertraukia

Visi su stresu susitvarko skirtingais būdais. Kai kuriems patinka gauti pagalbos iš kitų žmonių, o kitiems ramiau išsispręsti bėdas vienatvėje. Nors problemų sprendimas vienatvėje ir yra suprantamas ir puikus būdas, tačiau jis gali nepasiteisinti santykiuose. Vienas iš santykių privalumų yra tas, jog turite partnerį, su kuriuo keliaujate per gyvenimą kartu. O jei partneris jus tildo ar nesikalba su jumis, kai atsiranda bėdų, sunku jaustis vienoje komandoje.

4. Neparodo jokios reakcijos

Jei jūsų partneris visiškai nereaguoja sunkiu metu, tai yra ženklas, jog jūsų santykiai gali ilgai netrukti. Šis elgesys yra kiek kitoks, nei jūsų nutildymas – taip elgiasi žmogus, kuris atsisako ieškoti kompromiso ar keistis vardan santykių. Vietoje to, jis sutinka su bet kuo, ką sakote, nes tai yra lengviausia. Tokiems santykiams tęstis bus sudėtinga, jei jūsų partneris negali susidoroti su santykius ištikusiais sunkumais. Santykiai ne visuomet būna paprasti ir lengvi, todėl turite pasitikėti vienas kitu.

5. Kaltina jus dėl visko

Jei susiginčijote su partneriu, o partneris ima kaltinti jus dėl visko, jūsų santykiai tikrai ilgai netruks. Tai reiškia, kad jūsų partneris verčiau kaltins jus, vietoje to, kad pažvelgtų į save. Toks žmogus nupiešia jus kaip blogiuką ir neprisiima savo kaltės dalies. Tam, kad santykiai tęstųsi, abu turite atpažinti savo bėdas. Ir dažniausiai, santykių problemos nebūna tik vieno partnerio kaltė.

6. Rėkia ar pertraukinėja jus ginčo metu

Sveikus santykius palaikantys partneriai vienas su kitu kalba ramiai ir pagarbiai net ir iškilus sunkumams. Neturėtumėte rėkti norėdami būti išgirstas. Partneris turėtų duoti jums laiko kalbėti ir iš tikro jūsų klausytis. Tačiau, jei jūsų partneris pertraukinėja jus ar ima kelti balsą ginčo metu, tai rodo, jog jis jūsų negerbia tiek, kiek derėtų.

7. Galvoja apie savo individualius poreikius, o ne apie tai, ko reikia santykiams

Jei partnerio noras būti teisiu yra svarbesnis už problemos sprendimą, gali būti, jog jūsų santykiams iškilo rimta grėsmė. Tai rodo, kad jūsų partneris mano, kad jo poreikiai yra jam daug svarbesni, nei jūsų. Gali būti, jog jis labiau jaudinasi apie savo žaizdų gydymą, o ne apie tai, kaip išspręsti jūsų poros bėdas.

Gera naujiena taip pat yra – gali būti, jog jūsų santykiai nėra pasmerkti žlugti. Viską galite pakeisti, jei esate kantrus ir supratingas, o partneris nori komunikuoti ir mokytis spręsti bėdas. Santykiams reikia jūsų abiejų pastangų ir ne visada bus lengva. Tačiau, jei jūsų partneris pasiryžęs dirbti drauge ir stengtis, jūsų santykiai gali pavykti.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras