Seksualinis suderinamumas ir poros santykiai

pexels-photo-2830489.jpeg
 
Santykių pradžioje visi vaikštome užsidėję rožinius akinius, matome tik geriausias partnerio savybes ir bruožus, neigiamus praleisdami pro pirštus. Nieko keisto, kad iš pradžių partneris atrodo seksualus ir aktyvus lovoje, tačiau, pasibaigus pirmiesiems draugystės mėnesiams ar metams, viskas gali apsiversti. Tačiau, seksualinis nesuderinamumas ne visada į blogą pakeičia poros santykius. Tiesą pasakius, blogas seksas ir geri santykiai - gana dažnai pasitaikantis reiškinys.

Nevykęs seksualinis gyvenimas negadina santykių, viskas priklauso nuo dviejų žmonių asmeninių poreikių. Jei seksas vienam iš partnerių itin svarbi sudedamoji santykių dalis, o atsitinka taip, kad vieną dieną jo kokybė tampa apgailėtina, laikui bėgant gali kilti nusivylimas. Todėl renkantis antrąją pusę seksualinis suderinamumas - vienas svarbiausių santykių aspektų. Jei poroje esančių žmonių seksualinis temperamentas sutampa, tada problemų lovoje tikrai neturėtų kilti. Bet kokiu atveju, susidūrus su tam tikrais nesklandumais, reikia ne kaltų ieškoti, o stengtis juos kuo greičiau panaikinti. Įsisenėjusi, ilgą laiką nesprendžiama problema sukels tik dar daugiau rūpesčių.

Seksas – viena svarbiausių ilgalaikių santykių sudedamųjų dalių. Žinoma, jei jūsų ir partnerio poreikiai miegamajame radikaliai skirsis, laikui bėgant seksualinio pasitenkinimo imsite ieškoti kitur. Kitaip tariant – ryšitės nusukti į kairę ir būsite neištikimi arba lovos reikalai neteiks nė menkiausio džiugesio.

Todėl tik pradėję megzti naujus santykius, kiekvienas išsakykite savo seksualinius poreikius. Juk vieni iš mūsų seksu užsiimti gali kasnakt ar net kelis kartus per dieną, o kitiems meilės žaidimų užtenka kartą per savaitę ar net mėnesį. Tik nuoširdžiai pakalbėję su mylimuoju, galėsite suprasti ar jūsų temperamentas lovoje sutampa.

Kaip dažnai to norite?

Visuomenėje plačiai paplitęs mitas, kad vyrai apie seksą galvoja kas kelias minutes ir meilės nuotykių niekada neatsisakytų. Tačiau tai visiškas melas. Jei pastebite, kad mylimasis sekso trokšta visada ir jums per dažni žaidimai lovoje, žinokite, kad jūs šiuo požiūriu vienas kitam netinkate. Patikėkite, pasaulyje tikrai yra bent vienas vyras, kuris norėtų seksualinių santykių taip dažnai, kaip ir jūs. Žinoma, jei tai vienintelė problema jūsų santykiuose, neverta dėl to skirtis. Tačiau atminkite, kad jis neturi jūsų maldauti sekso, o jūs neturėtumėt mylėtis tik todėl, kad jis prašo. Arba atvirkščiai – gali pasirodyti, kad lovoje esate kur kas aktyvesnė nei jūsų partneris. Nepaisant to, neturėtumėte reikalauti, kad jūsų seksualiniai poreikiai būtų pildomi vos tik užsigeidus. Net ir lovos reikaluose pasistenkite rasti kompromisą.

Kiek svarbus seksas kiekvieno jūsų gyvenime?

Kaip minėjome anksčiau, dar santykių pradžioje aptarkite kiek jums abiem reiškia seksas. Žinoma, nereikia to daryti per pirmą pasimatymą, tačiau nereikėtų laukti pusmetį ar metus, kai problema taps akivaizdi ir reikės kuo skubiau ją spręsti.

Tai ypač svarbu jei planuojate su žmogumi kurti ilgalaikius santykius ir galbūt net praleisti visą likusį gyvenimą. Todėl turėtumėte aiškiai atsakyti sau į kelis klausimus: ar tikrai mylite tą žmogų, ar juo pasitikite, ar jums gera kartu leisti laiką ir ar vienas kitą seksualiai patenkinate. Džiugu, jei į visus užduotus klausimus nedvejodami atsakėte tik teigiamai.  

Siūlome atlikti nedidelį eksperimentą. Užduokite prieš tai minėtus klausimus partneriui pagal svarbą, po to tegu jis juos užduoda jums. Atsakykite sąmoningai ir po to aptarkite rezultatus. Jei jūsų sąraše klausimas apie seksualinį gyvenimą yra pirmoje vietoje, o partnerio paskutinėje, greičiausiai nevienodai vertinate sekso svarbą bendrame gyvenime. Jie kompromiso šioje srityje rasti negalite, išsiaiškinkite bent jo (jos) požiūrį šiuo klausimu.

Koks elgesys lovoje priimtinas ir koks ne?  

Tik šaukštelių ir misionieriaus poza? O gal jūsų sekso žaisliukų kolekcija vos telpa spintoje ir kaskart norite išbandyti ką nors naują? Pagirtina, jei dar santykių pradžioje galite žinoti, kaip toli jūsų mylimasis lovoje norėtų eiti ir ar jūsų nuomonė apie žaidimus lovoje yra panaši. Ženklai, bylojantys apie nesuderinamumą lovoje – vienas iš jūsų nori visada mylėtis tik tamsoje ir tik keliomis skirtingomis pozicijomis, tačiau kitas yra per trumpiausią laiką išbandyti visas pozas, aprašytas žymiojoje kamasutros knygoje.

Dar keletas patarimų

Tik jūs ir partneris galite nuspręsti ar esamas seksualinis gyvenimas jus tenkina. Nesvarbu kokie jūsų kultūriniai skirtumai ar išpažįstama religija, taip pat visiškai nereikia sudaryti ilgiausio sąrašo, atskleidžiančio seksualinio gyvenimo pliusus ir minusus. Svarbiausia pasikliauti savimi, įsiklausyti, ką kužda vidinis balsas. Juk atsakymo į šį klausimą toli ieškoti tikrai nereikia - esate arba nesate patenkintas seksualiniu gyvenimu. Keletas vertingų patarimų:

  • Būkite žaismingi. Nieko keisto, kai daugybę metų praleidę su tuo pačiu žmogumi prie jo priprantame, į santykius pradedame žvelgti kaip į natūralų, savaime suprantamą reiškinį. Flirto po truputį vis mažėja, kūnas pažįsta kiekvieną mylimo žmogaus prisilietimą, todėl susijaudinti prireikia daugiau laiko. Nenutolkite vienas nuo kito, juokaukite, pokštaukite ir nepamirškite geros nuotaikos.
  • Masturbuokitės. Tyrinėkite savo kūną, užmegzkite artimą ryšį su juo. Tai padės sustiprinti lytinį potraukį ir išspręsti kilusius nesklandumus.
  • Laisvalaikis. Kuo daugiau laiko praleiskite drauge, užsiimkite jums abiems malonia veikla. Tai ne tik sustiprins santykius, tačiau taip pakurstys priblėsusią aistrą.
  • Gero seksualinio gyvenimo kliūtys. Svarbiausia išsiaiškinti, kas jums ir partneriui neleidžia mėgautis geru seksualiniu gyvenimo, kokios problemos kankina. Tada jas bandyti išspręsti.

Nepaisant viso to svarbu įsidėmėti vieną dalyką – kiek galima daugiau kalbėkitės apie savuosius seksualinius poreikius. Tikėtina, kad bus atvejų, kai jūsų nuomonės išsiskirs, bus nesutarimų, tačiau tai natūralus dalykas, juk esate skirtingi žmonės. Tačiau jei nedrįstate ar dėl kitų priežasčių negalite atvirai su antrąja puse pasikalbėti apie intymius dalykus, vargu pavyks kurti harmoningus santykius ir kartu gyventi ilgai bei laimingai.

Kiek seksas yra svarbus geriems poros santykiams?
 
fantazijos
Komentarai
Naujas komentaras