5 pavydo spalvos

pavydas-70867396(1).jpg
 
1 komentaras
Pavydi – vadinasi, myli? Abejotina tiesa! Dažnai pavydas neturi nieko bendro su meile. Tačiau visada susijęs su seksu. Pavydas – erotiškas jausmas. Ir daugiaspalvis.

Ar yra nuo pavydo vaistų? Juk kaip praktika rodo, nuo pavydo kenčia ne tik tie, kuriems pavydi, bet ir patys pavydintieji.

Baltas pavydas

Kaip ir balta spalva savyje sugeria visą spalvų spektrą, taip ir normalus, t.y. baltas ir neligotas pavydas, sudarytas iš visos puokštės bruožų, kurie gali suteikti dvasinius negalavimus: agresyvumą, įtarumą, pavojingą elgesį. Normalaus pavydo paradoksas yra tas, kad neigiamas jausmas, kuris priverčia žmogų kentėti, yra netgi naudingas.

Pavyde galima rasti naudingų dalykų. Biologiškai – tai sveikas instinktas, mobilizuojantis geriausias savybes pergalei pasiekti prieš konkurentus, norint gauti kokybiškus palikuonis. Socialiai pavydas gina šeimą. Pateisinamas pavydas psichologiškai sukrečia šeimą ir taip panaikina monotoniškumą. Ir galų gale, pavydas praverčia intymiame gyvenime, leisdamas atsišviežinti ir aktyvuodamas jį.

Pagal tyrimus, žymiai dažniau pavydi vyrai. Neištikimybė – labai stiprus smūgis savimeilei, savininkiškumo jausmui, nuosprendis seksualiniams patino gebėjimams. Juk sakoma, kad moteris su meilužiu būna žymiai karštesnė! O būnant su vyru ją kaip tik sustabdo ištekėjusios moters elgesys. Žmonos aistra kito vyro glėbyje yra smūgis į paširdžius, nors ir pats vyras buvo neištikimas.

Mėlynas pavydas

Pavyduolio psichika nebesusitvarko ir jis tampa nervingas. Jis mato pasaulį viena spalva. Ir tikrai ne rožine, o tamsiai mėlyna! Šiuolaikiniai spalvų psichologai tai sieja su padidintu pavojumi. Kaip atpažinti normalų pavyduolį nuo patologinio? Įprastas pavydas tik stiprina meilę: vyras atranda žmonoje tam tikras vertybes, kurių anksčiau nepastebėjo. Ir tokiu būdu tampa intymiai aktyvesnis. Nors lytinis potraukis ir nėra padidėjęs, tačiau jis stengiasi „perspjauti“ savo menamą konkurentą. Normalus pavyduolis nusiramina, jei žmona neigia neištikimybę arba pareiškia, kad buvo neištikima netyčia ir tikrai daugiau to nekartos. Normalus pavyduolis jokiais būdais neužves kalbos apie menamą tėvystę, t.y. kad vaikai nėra jo, kadangi tai jam net negali šauti į galvą. Ir tai suteikia viltį.

Žalias pavydas

Deja, įkyri idėja karts nuo karto perauga į maniją. Pavydas pavirsta žaliu beviltišku ilgesiu. Tarkim, atostogaujant atskirai, kai netyčia už sienos pasigirsta garsios moteriškos dejonės: juk žmona likusi taip pat viena! Tad kraunami lagaminai ir, nebaigus atostogų, lekiama namo ir nieko neklausiant keliamas skandalas.

Paprastai pervertintos situacijos atsiranda esant neurozei. Beveik du atvejus iš septynių suveikia psichologinė apsauga ir ligonis apsisaugo pats. Nors, kaip taisyklė, pervertintų situacijų pavydą reiktų gydyti medikamentais...

Raudonas pavydas

Bet koks kliedėjimas – tai jau psichozė. Kliedesių pavydas – tai erotinio persekiojimo manijos forma. Įtarinėjimai pilnai apima sąmonę, ir tokiu atveju perkalbėti ligonį praktiškai neįmanoma. Jo svaičiojimai dažnai būna absurdiški. Visiškai aišku, kad žmogus nusišneka: žmona per penkias minutes atsidavė troleibuse šalia stovinčiam vyrui, jos meilužių skaičius auga kas valandą, pasiekdamas milžiniškų skaičių.

Tokių įsitikinimų esmė, kad žmona yra galutinai sugedusi. Ji yra pasirengusi ištvirkauti bet kada, su bet kuo – netgi pasiryžusi kraujomaišai. Toks raudonas pavydas – ryškus ir nekontroliuojamas.

Violetinis pavydas

Žmogus elgiasi protingai bet kokioje gyvenimo sferoje: sėkmingai vysto verslą, vadovauja, apgina disertaciją, tačiau pavydo sferoje yra nepalenkiamas. Violetinio pavydo tipas labai apgalvotas. Vienas pamąstymas kabinasi už kito, sudarydami visą elgesio sistemą. Žmona prausiasi duše – nori nuprausti nuodėmės žymas. Ji gavo komplimentą? Jos ištvirkėliškumas slepiamas familiarumu.

Toks tipas yra labai užslėptas ir todėl jis yra sunkiau gydomas, nei kad raudonas pavydas. Abu šie tipai yra tarpusavyje susiję, vienas kitą keičia. Kaip taisyklė, tokius kliedesius lydi detektyvinė veikla. Vyras klauso telefoninių žmonos pokalbių, veda tyrimo eksperimentus, sekundėmis matuoja žmonos keliones iki turgaus, parduotuvės, darbo, kito miesto...

Požymiai, pagal kuriuos galima būtų atpažinti pavydo kliedesius – apklausos buitinėmis sąlygomis, siekiant išsiaiškinti smulkmenas. Tokios pavydo scenos yra sunkus išbandymas ir pačiam pavydinčiajam, tačiau čia galima įžvelgti ir malonumo bei mazochistinį momentus. Tokius požymius būtina gydyti, kadangi toks elgesys kenkia ir lytinei santykių sferai.

Suaugusiems.lt

 
fantazijos
Komentarai (1)
ką? kas čia per chuita?
Naujas komentaras