12 vyrų klaidų, kurios sužlugdys pirmąjį pasimatymą

pora-59a40827a5739.jpg
 
Pirmasis pasimatymas – tai daug žadanti pradžia... arba apmaudi pabaiga. Pasistenkite nepakišti sau kojos per pirmąjį pasimatymą!

 

Eiti į pirmąjį pasimatymą – tai tarsi vaikščioti lynu: neįtikėtinai sunku išlaikyti pusiausvyrą tarp sveiko proto, natūralaus elgesio ir nenumaldomo noro palikti kuo geresnį įspūdį, tuo pačiu nepasirodant beviltiškai. Tokio ekvilibristikos pilotažo rezultatas – faktas, kad dauguma vyrų patys pakiša sau koją ir kartoja tas pačias klaidas, dėl kurių pirmasis pasimatymas vėl ir vėl tampa paskutiniu.

 1. Laikykite rankas prie savęs. 

Gal jums ir atrodo, kad kuo daugiau ją liesite pasimatymo metu, tuo labiau ji dėl jūsų eis iš proto, bet taip nėra. Pirmojo pasimatymo metu judu – beveik nepažįstami. Daugumai žmonių nepatinka, kai juos liečia mažai pažįstami žmonės. O jei dar mėgina liesti ne tik ranką ar petį, bet ir koją, krūtinę, veidą – tai jau bus panašu į seksualinį priekabiavimą.

Taisykite klaidą. Per pirmą pasimatymą visi prisilietimai turėtų būti tik draugiški ir neutralūs – be jokio seksualumo. Taigi jūs galite paduoti jai ranką lipant laiptais ar išlipant iš automobilio, lengvai paliesti jos nugarą kai praleidžiate pirmą per duris, tačiau jokiu būdu ne apsikabinti ir nepaleisti visą vakarą, ypač jei ji bent vieną kartą jau pamėgino muistydamasi ištrūkti iš jūsų glėbio.

 2. Palaikykite pokalbį

Galbūt save laikote stipriu ir neplepančiu niekų, o tai – vyriška. Tačiau iš šono gali atrodyti, kad esate arba labai uždaras, arba neįtikėtinai nuobodus. Pirmasis pasimatymas yra tam, kad susipažintumėte artimiau. Taigi nepalikite kalbėti tik jai: jūsų teisės ir pareigos pokalbyje dalinamos per pusę!

Taisykite klaidą. Jei vis dėlto giliai širdyje žinote, kad pokalbis prie staliuko restorane nėra jūsų stiprioji pusė, pasikvieskite ją pirmam pasimatymui ten, kur temų pokalbiams daugiau: į krepšinio varžybas, koncertą ar meno parodą – ten, kur jūs jaučiatės kaip žuvis vandeny ir turite apie ką papasakoti.

 3. Nebūkite šykštus.

Taupumas – pagirtina savybė. Bet šykštumas nepatinka nė vienai moteriai. O tarp šių dviejų reiškinių yra labai aiškus skirtumas. Taupumas – tai pakviesti ją išgerti puodelio kavos jaukioje kavinukėje, užuot kvietus į prabangų restoraną vakarienės. O šykštumas – paaiškinti, kad jei jūs mokate už kavą, už desertą turėtų susimokėti ji. Jei jūs iš karto pasirodysite šykštus – nesunku nuspėti, kad taip pat nenoriai dalinsitės emocijomis, lovoje vesite buhalteriją „aš tau – tu man“, o romantiškų staigmenų iš jūsų tikėtis apskritai neverta. Daugumai moterų to pakanka, kad su jumis daugiau nenorėtų turėti nieko bendro. 

Taisykite klaidą. Lengviausias būdas sutaupyti pinigų nepasirodant šykščiam – kviestis ją ten, kur kainos jūsų negąsdina. Arba pasitelkti fantaziją: puiki alternatyva kavinei gali tapti pasivaikščiojimas po senamiestį, apsilankymas nemokamuose miesto renginiuose, piknikas ant žolės vaizdingoje vietoje ir kt.

4. Pokalbio eismas vyksta dviem kryptim

Neabejojame, kad jūs galite papasakoti apie save daug įdomaus, bet dominuoti pokalbyje ir nuolat kalbėti tik apie save – grubi klaida, kuri atskleidžia ne tą, įdomiąją ir intriguojančią, o tik narcizišką jūsų asmenybės pusę. Arba dar blogiau – moteris, su kuria susitinkate, susidaro įspūdį, jog ja jūs visiškai nesidomite.

Taisykite klaidą. Kas paliks jai didesnį įspūdį nei žinios apie stulbinančius jūsų nuotykius ir pasiekimus? Tai jūsų gebėjimas parodyti, kad jums įdomi ji, ir norite ją geriau pažinti. Jei nesate tikras, nuo ko pradėti – pakalbėkite apie jos darbą (bet ne atlyginimą!). Moterims patinka, kai domitės jos profesinėmis ambicijomis. Paklauskite, kaip ji pasirinko savo profesiją, su kokia iššūkiais susidūrė. Taip vienu šūviu pataikysite į visą pulkelį kiškių: parodysite moteriai, kad domitės ja kaip asmenybe, o ne tik kaip sekso objektu; turėsite neblogą temą pokalbiui rutulioti; rasite atsakymą į daugumai vyrų ramybės neduodantį klausimą – ar jai rūpite jūs, ar jūsų pinigai? Jei moteris turi rimtų užmojų daryti karjerą, jei tobulėja profesinėje srityje – veikiausiai ji pati save gali išlaikyti, taigi vyro jai reikia kaip lygiaverčio partnerio, o ne kaip viskuo aprūpinančio globėjo.

5. Vartokite saikingai

Pirmasis pasimatymas be alkoholio – įmanomas, bet gana retas variantas. Viena vyno taurė ar šlakelis brendžio abiems padės atsipalaiduoti, pašalins susikaustymą. Tačiau padauginti per pirmąjį pasimatymą – vadinasi, visiškai susimauti. Kaip ir, beje, per visus kitus.

Taisykite klaidą. Vyrai pasimatymuose linkę padauginti dviem atvejais: arba jie iš tikrųjų turi bėdų su svaigalais, arba jie pernelyg nervinasi. Kad išvengtumėte šios klaidos, nepamirškite prieš gurkštelint alkoholio ko nors užvalgyti. Be to, nuolat gurkšnokite vandens. Venkite stipriųjų alkoholinių gėrimų: geriau taurė vyno ar bokalas alaus.

6. Venkite sunkių temų

Tikriausiai norite, kad ji pažintų jus tokį, koks esate. Ir jūsų, kaip ir kiekvieno žmogaus, gyvenime būta tamsių akimirkų, kurios padarė įtaką jūsų asmenybei, galbūt pakeitė jūsų gyvenimo būdą. Tačiau turėkite omenyje: pirmo pasimatymo atmosferai liūdnos, sudėtingos temos – ne į naudą. Pirmasis pasimatymas turėtų būti linksma pramoga. Ir tik jūsų santykiams klostantis toliau, ateis laikas sudėtingesniems pokalbiams.

Taisykite klaidą. Jei jūsų gyvenime šiuo metu – juodas periodas, paklauskite savęs, ar apskritai esate pasirengęs naujoms pažintims ir pasimatymams? Galbūt vis dar esate įstrigęs savo buvusiuose santykiuose, išgyvenate depresiją, neatsigaunate po netekties? Tokiais atvejais patariama visų pirma susivokti savo jausmuose, išsigydyti žaizdas ir kliautis jau esamais draugais, artimaisiais, o ne megzti naujas, nesėkmei pasmerktas pažintis. Vis dėlto manote, kad jums reikia prasiblaškyti ir naujų pažinčių? Tuomet venkite tokio pasimatymų scenarijaus, kai susitinkate ir ramiai kalbatės apie viską. Susitikite ten, kur jus sietų aktyvi veikla: apsilankykite vandens atrakcionų parke, slidžių trasoje, pasiūlykite pažaisti tenisą ar leiskitės į baidarių žygį.

7. Keiksmažodžiai žavesio nepriduoda

Taip, moterys dažnai įsimyli blogiukus. Tačiau jei jūsų kalboje bus pilna keiksmažodžių, ne jūs pats pasirodysite „blogiukas“ bet visas pasimatymas bus nurašytas prie blogųjų patirčių. O jūs pats atrodysite nevykėlis, kuris stengiasi pasirodyti esąs kietas.

Taisykite klaidą. Kontroliuokite savo kalbėjimo manierą. Tai – vienu metu ir paprasta, ir sudėtinga, ypač jei esate pripratęs nuolat keiktis. Bet pasistengti verta: jei ne dėl šio, tai dėl visų kitų jūsų pasimatymų, kurie laukia ateityje. Atsikratyti parazitinių žodelių kalboje (tokių, kaip „tipo“, „žinai“, „ta prasme“ ir kt.) – sunku. Keiksmažodžiai taip pat priskiriami parazitiniam žodynui. Ir vis dėlto nepamirškite: kartais juos būtina tiesiog išjungti. Einant į pokalbį dėl darbo keiktis – griežtai nevalia. Pasimatymuose – taip pat. Todėl jei norite, kad jūsų gyvenimas susitvarkytų, įgūdis kalbėti be keiksmažodžių gali padaryti stebuklus. Mokykitės, kontroliuokite save, ir nuolat prisiminkite: tai visų pirma svarbu jums pačiam!

8. Vienintelis autoritetas – jūs pats

Jums atrodo, jog pats nesate pakankamai reikšmingas? Tokiu atveju taip ir knieti pasiramstyti autoritetais: pasakyti, kad Mantas Kalnietis yra jūsų kaimynas, kas antrą ketvirtadienį einate išgerti alaus su Antanu Guoga, o Andrius Užkalnis, niekaip negalėdamas išsirinkti, į kokį restoraną eiti šį vakarą, skambina pasiteirauti jūsų nuomonės. Išaugusiems iš paauglystės amžiaus, toks pasiramstymas autoritetais atrodo maždaug taip: visą vakarą pasakojate neįtikėtinus nuotykius iš savo draugų gyvenimo. Juk ji turėtų suprasti: jei draugai iš tikrųjų tokie kieti, vadinasi, ir jūs – ne prastesnis. Ir kaip apmaudu, kad nė nepastebite, jog jūsų pašnekovė ėmė nuobodžiauti jau po antros jūsų istorijos.

Taisykite klaidą. Kai tik pradedate kalbėti ne apie save, ne apie ją, o apie kitą žmogų – stabtelėkite ir dar kartą paklauskite: ar tai tikrai svarbu? Ir ar iš tikrųjų istorija – būtent tokia, kaip ketinate papasakoti? Visi pagražinimai ir perspaudimai – nesunkiai demaskuojami. Taigi čia – ne ta vieta, kur būtų verta prikabinti lėkštę makaronų. Pasitaupykite savo išmonę ir gražbylystes originalių komplimentų kūrimui.

9. Būkite džentelmenas

Moterims šiais laikais tikrai nereikia perdėtos globos, absoliuti dauguma be jokių problemų pačios apsivelka paltą ir moka atsidaryti kavinės duris. Tačiau šiek tiek džentelmeniškų manierų suteiks jūsų asmenybei šarmo. 

Taisykite klaidą. Nesvarbu, kokia šiuolaikiška moteris bebūtų, senos geros džentelmeniškos manieros nenustojo galiojusios. Net jei pasimatymo pradžioje ji perspėjo, jog už save susimokės pati (taip moterys nori pasirodyti nepriklausomos ir nieko neskolingos, jei kartais jūsų pasimatymas nesusiklostytų), atėjus metui susimokėti mandagiai pasisiūlykite tai padaryti jūs. Be to, elkitės mandagiai su visais: nesivaidykite su padavėju, netikrinkite telefono žinučių pasimatymo metu, praleiskite ją pirmą pro duris, leiskite jai pirmai užsisakyti patiekalų, rekomenduokite gero vyno. Visa tai – paprasta ir vis dar veiksminga taktika, kurią yra puikiai įvaldę visi lovelasai. Taigi jei norite, kad jūsų pasimatymas taptų sėkmingų santykių pradžia – pasistenkite ir jūs.

10. Pažabokite entuziazmo perteklių

Pernelyg didelis entuziazmas pirmojo pasimatymo metu parodo ne jūsų atsipalaidavimą, o veikiau nerimą ir baimę pasirodyti nevykėliu. Jei išskirtinai pakili nuotaika ir iniciatyvumas nėra jūsų įprasti bruožai, savo elgesiu ir kūno kalba jūs neišvengiamai siunčiate akivaizdžias žinutes, kad jaučiatės nepatogiai ir nervinatės.

Taisykite klaidą. Jei bijote pasirodyti nuobodus, suplanuokite tokį pasimatymą, kur jums nebūtų taip svarbu nuolat linksminti ir traukti dėmesį į save. Pavyzdžiui, pakvieskite ją į teatrą ar koncertą.

11. Venkite kalbų apie pinigus

Kalbėti apie pinigus su žmonėmis, kurie jums nėra skolingi, kuriems jūs nemokate atlyginimo ir kurie nėra jūsų darbdaviai – nemandagu. Kaip žinia, moteris, su kuria einate į pasimatymą, nepriklauso nė vienai iš šių kategorijų. Taigi nei jūsų, nei jos finansinė padėtis neturėtų tapti pokalbio tema. 

Taisykite klaidą. Tiesiog išbraukite pinigus iš pokalbio temų. Net jei netyčia pokalbis pasisuktų apie tai – nukreipkite jį kita linkme.

12. Išvaizda – svarbu!!!

Galite maištauti kiek norite prieš moterišką smulkmenišką požiūrį į rūbus, batus ar šukuoseną. Ir vis dėlto moterims tai tikrai svarbu. Nepasitikite savo skoniu? Klauskite patarimo tų, kas bent šiek tiek išmano stiliaus subtilybes. O svarbiausia – jūsų rūbai turi būti tvarkingi, batai – nuvalyti, nagai – sutvarkyti. 

Taisykite klaidą. Jei tik norite – galite pasiguosti, kad moterys, besiruošdamos pasimatymui, sugaišta keliskart ilgiau nei vyrai. Bet tai nereiškia, kad jums užtenka trijų minučių. Rūpinkitės savo išvaizda, dar geriau – prieš pasimatymą apsilankykite kirpykloje. Ir liaukitės manęs, kad barzda ar ūsai jus daro vyriškesniu ir solidesniu. Daugumai moterų barzda asocijuojasi visų pirma su nevalyvumu. O jei jau tokią turite – tai pasirūpinkite, kad ji atrodytų tikrai dailiai ir stilingai, taptų jus iš minios išskiriančiu aksesuaru, o ne veido augmenija, bjaurojančia jūsų išvaizdą. 

 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras