Kaip išgyventi išsiskyrimą?

pexels-photo-5616205.jpeg
 
Santykiai su kitais žmonėmis yra vienas sudėtingiausių dalykų gyvenime. Jų nesukontroliuosime ir neužtikrinsime, kad jie tęsis tiek, kiek mums norisi. Iš tiesų, kai gerai pagalvoji – ne tiek daug mes ir žinome apie tuos santykius, o ypač tai, ką daryti ir kaip reaguoti jiems pasibaigus. Apie tai nemoko mokykloje ir vienintelis prieš nosį pateiktas pavyzdys – tėvų santykiai, kurie tikrai ne visada yra tai, į ką turėtume lygiuotis.

Dėl šių žinių stokos, susidūrę su skyrybomis, mes visiškai nežinome, kaip susitvarkyti su užgriuvusiomis emocijos, traumomis ir būsena, kai nežinai kaip pradėti visą šį gijimo procesą.

Šiame tekste trumpai aptarsime, kas gali padėti susitaikyti su skyrybomis ir nuo ko pradėti gijimo kelią.

Kaip išgyventi išsiskyrimą?

Kai po išsiskyrimo bandome nepalūžti ir tvirtai suimti save į nagą, nejučia užduodame tą patį klausimą: „Kiek ilgai dabar taip jausiuosi?“ Gaila, bet atsakymo į šį klausimą nėra. Vieniems užtenka 2 mėnesių, kitiems – prireikia metų. Žmonės atsigauna nuo sielvarto skirtingais tempais. Tai priklauso ir nuo santykių – juk vieni trunka ilgiau arba atrodo prasmingesni už kitus. Kad ir kaip ten būtų, yra keli žingsniai, kurie gali padėti išgyventi išsiskyrimą. Tiesa, tai nebūtinai suveiks visiems, tačiau pabandyti tikrai verta.

Reikia suprasti, kad skyrybos yra normalus reiškinys.

Kai kurie santykiai, kuriuos užmegsime per savo gyvenimą, tikrai žlugs – galbūt dėl netinkamų sprendimų, jausmų trūkumo arba tiesiog fakto, kad tai nėra mūsų žmogus. Kitaip sakant, išsiskyrimas yra natūrali kai kurių santykių dalis ir tame neturi būti nieko gėdingo. Kartais geriau išsiskirti, o ne bandyti išsaugoti turimus ryšius, nors jie akivaizdžiai abu partnerius daro nelaimingus. Žinoma, tai nepaneigia fakto, kad išsiskyrimas (ir išsiskyrimu turime omenyje bet kokį išsiskyrimą, santykių pabaigą ar skyrybas) yra labai skausmingas momentas. O po to seka ne mažiau skausmingas, ilgas ir sunkus laikas: gijimo procesas.

Išleiskite visas savo emocijas.

Tol, kol tai nekenkia jums ar aplinkiniam, raskite būdų paleisti visas neigiamas emocijas. Verkite, šaukite, kalbėkitės, trypkite – neslėpkite viduje sukilusios emocijų audros. Neatimkite šios gijimo proceso dalies nuo savęs, kitaip ji augs ir pūliuos jūsų viduje. Gerbkite savo jausmus ir žinokite, kad jie taps ne tokie intensyvūs, kai juos išleisite. Taip pat patariama visas susikaupusias emocijas ir jausmus užrašyti ant popieriaus lapo, išlieti visą nuoskaudą, pyktį ar liūdesį ir tuomet lapą paprasčiausiai sudeginti. Tai tarsi savotiškas apsivalymas, kuris, nors ir atrodo kiek holivudiškai, padeda daugeliui žmonių.

Tarkite TAIP kvietimams kur nors išeiti.

Po išsiskyrimo mus taip ir traukia likti lovoje, skaityti senus susirašinėjimus, klausytis liūdnų dainų ir verkti tol, kol atrodo, kad išverkiame visas ašarų atsargas. Vis dėlto, prie šios viliojančios minties nereikėtų užtrukti ir geriau po truputį judėti į priekį. Tai reiškia – sutikti su visais artimųjų ir draugų pasiūlymais išeiti pasivaikščioti, į barą, kiną, pakeliauti ir t. t. Tokia patirtis ne tik nukreips dėmesį nuo namuose tvyrančio liūdesio, bet ir leis užmegzti naujas pažintis, skirti daugiau dėmesio draugams ir pasirūpinti savimi. Juk dabar pats geriausias laikas sau – svarbu nenustumti šios puikios progos į kampą.

vakarėlis, draugai

Rūpinkitės savimi.

Dar vienas raktas į geresnę savijautą po išsiskyrimo yra rūpinimasis savimi. Įsitikinkite, kad valgote teisingai (nepraleidžiate pusryčių, pietų ar vakarienės), reguliariai mankštinatės, nuolat maudotės duše ir daug miegate. Taip pat nepamirškite pasilepinti: nueikite į masažą, užsisakykite skanią vakarienę išsinešimui, nusipirkite naują knygą ir darykite viską, kas padeda praskaidrinti nuotaiką.

Gali būti, kad santykiuose praradote dalelę savęs to net nepastebėdami. Pats laikas ją susigrąžinti. Galbūt atsisakėte kokio nors pomėgio? Grįžkite prie jo. Pamirškite visas santykiuose vyravusias taisykles: vakarienei valgykite dribsnius su pienu, savaitgaliais šokite iki paryčių, leiskitės į nuotykius su draugais. Tai vienintelis nutrūkusių santykių pliusas – galimybė pažvelgti atgal ir susigrąžinti tikrąjį save.

Susitaikykite su faktu, kad viskas baigėsi.

Santykių pabaiga yra šiek tiek panaši į 12 žingsnių programą. Skyrybas išgyvensite tik būdami kuo toliau nuo to žmogaus. Pabandykite pažvelgti į situaciją objektyviai, net jei nesutikote su išsiskyrimu. Negalima per daug analizuoti, kas galėjo būti kitaip, nes mąstydami apie santykius vėl sugrįšite į užburtą ratą, iš kurio sunku vėliau ištrūkti. Dabar jūsų tikslas ne analizuoti, o priimti faktą, kad santykiai baigėsi ir reikia judėti pirmyn. Nesvarbu, kas dėl to kaltas, kas ką pasakė ar kas ką padarė. Viskas baigta, laikas užversti šį skyrių ir pereiti į kitą etapą. 

 
fantazijos
Komentarai
Naujas komentaras