Gyvenate kartu, miegate atskirai...

lastminute_com-viaggio-separazione.jpg
 
10 komentarai
Ech, miegojimas drauge su partneriu visada asocijavosi su romantika. Bet jis tikras naktinis pelėdžiukas – neina miegoti iki 2 valandos, o vos atsigulęs ima knarkti lyg meška. Ji visada neramiai miega – dažnai prabunda, keliasi, vėl gulasi. Šie įpročiai veda jų partnerius iš proto. Dažniausiai kažkuris išslenka miegoti į kitą kambarį. Ar tai blogai? Ar miegojimas atskirai kenkia, ar padeda santykiams?

Idiliškas kasnakt romantiškai miegančių mylimųjų vaizdas – tik mitas. Miegojimo modelis – kiekvienos poros asmeninis reikalas. Net jei partneriai labai atsidavę vienas kitam, jiems gali patikti miegoti atskirai.

Naujausi tyrimai rodo, jog net 35 % porų miego įpročiai karts nuo karto kinta, priklausomai  nuo partnerio sutrikimų:

  • 23 % porų miega atskirose lovose ar miegamuosiuose;
  • 8 % žmonių pakeičia miegojimo režimą atsižvelgiant į partnerį;
  • 7 % žmonių norėdami gerai pailsėti miega su ausų kamštukais ar miego kaukėmis.

Net 38 % žmonių teigia, jog partnerio miego sutrikimai gali lemti santykių problemas, 27 % - jog jų intymūs santykiai buvo paveikti miegojimo įpročių. Kitas įdomus faktas: 34 % moterų ir tik 18 % vyrų mano, jog jų poilsiui reikalingas 8 ar daugiau valandų miegas.

Miego mitai

Mielas miegojimas kartu  - tai tik mitas, mūsų ideali vizija. Jeigu su partneriu miegosite skirtingose lovose, tai dar nereikš, kad jūsų santykius ištiko krizė. Juk jei kažkuris bus piktas, nes negalėjo išsimiegoti, šiaip ar taip nebus jokios romantikos ar seksualaus intymumo.

Nakties poilsis atskirose lovose net gali turėti santykiams teigiamos įtakos. Miegant atskirai gali atsirasti didesnis susidomėjimas seksu. O štai bandymas ilsėtis šalia garsiai knarkiančio žmogaus  geros atmosferos nesukuria.

Išlikti artimiems būnant atskirai

Dauguma porų bent retkarčiais nemiega kartu. Problema tai tampa tada, kai vienas iš partnerių mano, jog santuokoje  tai nepriimtina. Tačiau kol jus sieja intymūs santykiai, kol liečiate vienas kitą, leidžiate kartu laiką, kutenatės, juokiatės drauge -  skyrybos negresia.  Kai kurios poros teigia besijaučiančios lyg brolis ir sesuo, lyg kambariokai – tai taip pavojaus signalas. Miegojimas atskirai tiesiog reikalauja papildomų pastangų išlaikyti fizinį ir emocinį intymumą, daugiau nieko tai nekeičia (jei abiems partneriams priimtina).

Beje, sveika santuoka paremta abipusiu rūpesčiu. Jei kartais naktinis pelėdžiukas anksti atsigula dėl partnerio – pažiūri filmą, romantiškai leidžia vakarą – tai puiku. Ir nieko blogo, jei vyturiukui užmigus naktinėti įpratęs žmogus vėl keliasi – svarbu kartais surasti kompromisą, išlaikyti artumą – tada santykiams pavojaus nėra.

Bandymas paslėpti vedybines problemas

Žinoma, knarkimas ar kitas sutrikimas kartais tėra pretekstas dingti iš miegamojo. Svarbiausia visada kreipti dėmesį  į tai, kas santykiuose vyksta. Jei partneris, prisidengęs knarkimu, ėmė miegoti atskirai – neignoruokite to, nenusispjaukite į sprendimų reikalaujančias problemas, stenkitės išlaikyti emocinį ryšį.

Jei nenustosite būti viens kitam mieli, jausmingi,  tačiau nuspręsite miegoti atskirai  - tai ne skyrybos, tik nauja santykių pozicija. Gal po kiek laiko vėl norėsite ilsėtis drauge.

Tiesa, jei pora nusprendžia apsigyventi atskirai – tai jau rodo didžiules santykių problemas.  Tačiau knarkimas, kiti miego sutrikimai ar įpročiai taip pat gali paveikti – tai gali žlugdyti kito žmogaus miegą. Netapkite apatiški santykiams – jei esate laimingi, gyvenate intymų gyvenimą, mylite vienas kitą. Ką keičia miegojimas atskirai?  Tik atskleidžia supratingumą vienas kito atžvilgiu. Nepraraskite jo.

Suaugusiems.lt

 
fantazijos
Komentarai (10)
Agne, rasi dar, visada galima tai pakeisti. :)
Kai miegu su savo draugu man man neina uzmigt, na ta prasme as uzmiegu bet prabundu labai daznai, mes vienas kita mylim ir musu santykiai geri, taciau abu ryte pabundam neissimiegoja ir pikti, ka tai galetu reiksti?
Man asmeniskai kai miegu su partnere geriau issimiegu :) kartais tereikia 4-5 val :)
geras anekdotas FB komentaruose, norisi, kad liktu iamzintas: Kažkodėl dar prisiminiau vieną anekdotą. Žmona atsigula ant lovos, praskečia kojytes ir sako vyrui:
- Ar žinai, ko aš dabar noriu?
- Matau, tu nori viena užimti visą lovą - sako vyras
prie knarkimo priprantama ir paskui kurį laiką sunku miegoti, kai jo negirdi :)
Velnias, man ta problema iskilusi, turejau trauma su nosimi, dabar knarkiu kaip garvezys, net nezinau mano mielosios kaip teks gyventi su tokiu kaip as :) nors esu svelnus minkstas ir mucyjamas moters.. bet naktimis sunku, nebent maniske kai gerai uzmiega po "nakties" malonumu tada zadink nezadines, neprikelsi :D
Man miegojimas kartu teikia daug džiaugsmo ir malonių,intymių akimirkų...:)
puikus straipsnis, malonu skaityti
na miegoti atskirai galima tik tada jei labai nori isreiksti pykti ir nepasitenkinima, nes jei tik atsiguli salia, iskart pasimirsta visi pykciai :)
Mano tėvai visą laiką miegojo atskirai, kol neturėjo didelės patogios lovos :) O aš... dar neturiu su kuo miegot, tai nieko negaliu pasakyt :D
Naujas komentaras