Ką daryti, kai nuotaikos seksui nėra

MAG_1703_HERO_Getty134114883_NoSex.jpg
 
Visiškai normalu nenorėti mylėtis, net su ilgalaikiu partneriu, tačiau tai nereiškia, kad negalite palaikyti intymumo. Nors visiems mums reikia fizinio prisilietimo, nes tai stimuliuoja oksitocino išsiskyrimą, ne visiems mums reikia sekso. Bet jei nustosite mylėtis, visi prisilietimai gali dingti taip pat. Tai kaip gi galime atkurti ryšį su partneriu, kai nuotaikos seksui nėra?

Ar pažįstate savo santykius?

Jei susitikinėjate kartą per savaitę, greičiausiai ir mylitės kas kartą, kai susitinkate. Tačiau ilgalaikiuose santykiuose šis ritmas kiek kitoks, nebent esate medaus mėnesio periode, kuris tęsiasi iki dviejų metų. Šiuo laikotarpiu jūsų libido būna aukštesnis, nei įprastai, todėl ir mylėtis norisi dažniau. Gyvenimas kartu taip pat gali paveikti sekso dažnumą, nes jaudulys sutinkant partnerį kasdien galiausiai išblėsta. Taigi, kas iš tikro yra jūsų „norma“ ir koks jūsų seksualinis gyvenimas buvo prieš santykius?

Ar pažįstate savo libido?

Libido tai kyla, tai krinta, nes tai nuolat reaguoja į visokiausius psichologinius ir fiziologinius faktorius. Viskas nuo prastos mitybos ar rūpesčių dėl finansų, santykių problemų ar net per daug laiko praleidžiamo sporto klube (ar per mažai) gali daryti įtaką gebėjimui susijaudinti seksualiai. Taigi, jūsų sekso stabdžiai gali būti visiškai nesusiję su partneriu.

Taip pat stresas labai dažnai vagia libido. Tai ypač dažna intymumo praradimo priežastis, o mes turime prisitaikyti prie sudėtingesnio gyvenimo. Kai kūnas patiria stresą, ima išskirti kortizolį, kuris sumažina testosterono gamybą (testosteronas atsakingas už sveiką libido). Be to, jei sutrinka vieno hormono gamyba, visi kiti taip pat išsibalansuoja. Išsitirkite kraują dėl reprodukcinių hormonų lygio. Turite žinoti ar tai psichologinė ar fiziologinė bėda. Ir jei tai hormoninė problema, galėsite imtis reikalingų pokyčių iš karto, pavyzdžiui, geriau išsimiegoti, valgyti sveikesnį maistą ir užsiimti fizine veikla.

Tačiau, jei hormonai nekalti dėl mažo libido, jūsų santykiams reikia šiokio tokio paskatinimo. Jei seksas ir intymumas jums abiem reiškia skirtingus dalykus, vadinasi, jūs juos skirtingai vertinate, todėl laikas kalbėtis, vietoje prisilietimų.

Ar norite tų pačių dalykų?

Jei jūs labiau norite pasilaikyti už rankų, o ne mylėtis, įsitikinkite, kad partneris tai žino. Fizinis intymumas gali reikšti skirtingus dalykus skirtingiems žmonėms, todėl seksas turi prasidėti nuo komunikacijos, tačiau nesikalbėkite apie seksą miegamajame! Vietoje to, pasirinkite neutralią vietą, kurioje abudu galėtumėte atsipalaiduoti. Tada išjunkite telefonus ir suteikite vienas kitam erdvės ir gerbkite vienas kitą, kai kalbate.

Venkite kaltinimų, nes taip tapsite labiau pažeidžiami. Rekomenduojame naudoti frazes „man reikia“ ar „jaučiuosi taip, nes...“, o ne „dėl tavęs jaučiuosi...“, nes tai skambės kaip kaltinimas. Kai dingsta fizinis intymumas, emocinis intymumas taip pat sumažėja ir jei apie tą patį kalbatės jau dvejus metus, esate užstrigę kilpoje ir, greičiausiai, jums reikia profesionalo pagalbos.

Dabar, kai pasikalbėjote, ar galite neskubėti?

Jei jums nereikia porų terapijos, jums tikrai reikia laiko, tačiau nelaukite kol būsite nuotaikoje mylėtis, nes niekada nežinote kada tai nutiks, geriausias būdas pradėti yra pradedant. Mes manome, kad seksas turi būti spontaniškas, o tai nėra tiesa. Galėti pradėti nuo paprastų prisilietimų be jokių lūkesčių ir žiūrėkite kur tai nuves. Tai neturi būti seksuali patirtis. Galvokite apie tai kaip apie mokymąsi šokti vienas su kitu iš naujo, o todėl, kad mokotės, nieko tokio, jei ir užlipsite partneriui ant kojos. Paprastas prisilietimas gali priversti norėti daugiau, arba galite imti jausti spaudimą. Niekada neturėtumėte jausti spaudimo seksui su ilgalaikiu partneriu, net jei esate vedę.

Taip pat, jei jūsų partneris yra jūsų sekso stabdžiai, pamėginkite susikurti intymias akimirkas su savimi ir pažiūrėkite kokius jausmus tai suteikia. Jei masturbacija pasitarnaus tik kaip mechaniškas atpalaidavimo būdas ir į ją neįtraukiate jokios fantazijos, jūsų libido tikrai mažas, tačiau tai gali būti jūsų normali būklė. Ir turite žinoti, kad to keisti neprivaloma.

Ar jūsų santykiai gali išgyventi be sekso?

Priklausomai nuo sekso apibūdinimo, yra daugybė būdų kaip santykiai gali išgyventi ir tada, kai partnerių libido nesutampa, pradedant nuo masturbacijos, baigiant bučiniais, glamonėmis ir atvirais santykiais. Svarbiausia, kad jūsų abiejų poreikiai būtų patenkinti ir tas, kuris neturi nuotaikos mylėtis, nesijaustų nefunkcionuojantis ar spaudžiamas. Žinokite, kad jūsų poreikiai svarbūs. Žinokite, kad libido gali būti toks mažas, kad jūs net negalvojate apie seksą, tačiau tai nereiškia, kad negalite juo mėgautis, kai mylitės. Jūs galite niekada nebūti nusiteikęs mylėtis, tačiau kai pradėsite, pojūtis gali būti tikrai labai malonus.

Taigi, puoselėkite komunikaciją, nenustokite vienas kito liesti ir neskubėkite. Ir leiskite masturbacijai būti jūsų seksualinio gyvenimo dalimi. Jūs neturite keistis, kad patiktumėte kam nors kitam, nepaisant to, kaip stipriai mylite.

Ar dažnai nesinori mylėtis?
 
fantazijos
Komentarai
Naujas komentaras