Kam reikalinga masturbacija

masturbacija-savaites-tema.jpg
 
Savęs patenkinimas – natūrali seksualinės energijos realizacijos forma. Tačiau vertinti jos kaip pilnaverčių seksualinių santykių pakaitalo nereikėtų. Pasak statistikos, dabar kur kas daugiau žmonių nei prieš 50 metų imasi šios seksualinio pasitenkinimo formos, ir vis rečiau jaučia dėl to kaltę ar gėdą. Be abejo, visų pirma tai susiję su individualizmo ir asmeninės nepriklausomybės kultu ir noru patirti malonumą visose gyvenimo sferose. Daugybė vyrų ir moterų nemano turį atsisakyti fizinio malonumo ir psichinės bei emocinės iškrovos vien todėl, kad nėra sutikę tam tinkamo partnerio ir neturi reguliarių lytinių santykių.

Didesnis libido. Masturbacija ne tik suteikia ramybę ir pasitenkinimą, bet ir pagerina poros santykius. Ji leidžia pažinti savo erotinius pomėgius, pasiruošti artumui, nusiteikti meilės žaidimams, ypač jei partneris elgiasi pasyviai arba nemokšiškai, ir jei abiejų nuotaika nesutampa. Moterims masturbacija gali tapti svarbiu priedu prie lytinio akto – ne paslaptis, kad dauguma moterų apskritai nepasiekia orgazmo stimuliuojant vien makštį. Be to, žmogui, kuris masturbuojasi, labiau norisi ir sekso su partneriu: jo lytinis aktyvumas auga, kraujyje padaugėja testosterono. 

Moteriškos problemos. Tik nedaugelis žino, kad masturbacija – tai dar ir sveikatai naudingas užsiėmimas, užkertantis kelią kai kurioms ligoms. Moterims, patenkinančioms save, tai – puikus būdas palaikyti intensyvią kraujotaką dubens organuose. Užsistovėjęs kraujas čia gali sukelti pilvo, nugaros skausmus, dėl sutrikusios kraujotakos ir genetinio polinkio vystosi gimdos miomos, o visame likusiame organizme susidaro kraujo balastas.

Vyriška profilaktika. Vyrams masturbacija – tai savotiška prostatos vėžio profilaktika. 20-40 metų vyrai, ejakuliuojantys ne rečiau kaip 5 kartus per savaitę, pusantro karto rečiau serga prostatos vėžiu nei jų bendraamžiai, ejakuliuojantys 4-7 kartus per mėnesį. Šie duomenys išsklaido mitus, esą masturbacija – tai nenormalus ir ydingas elgesys, esą ji skatina įvairių ligų vystymąsi. Savęs patenkinimas, jei tik jis neperauga į priklausomybę – tai natūrali žmogaus seksualumo apraiška, bet ji negali pakeisti artimų santykių su partneriu. Būtent jie suteikia tikrai pilnavertį pasitenkinimą. O masturbacija gali likti kaip retkarčiais praktikuojamas būdas patirti dar daugiau. 

Būdas pabėgti. Tiesa, esama ir situacijų, kai masturbacija poros santykiams trukdo – tai ypač pastebima tada, kai vienam iš partnerių masturbacija tampa būdu pabėgti, atitolti nuo kito. Tuo metu savęs tenkinimas leidžia kreipti mažiau dėmesio į poroje atsiradusią įtampą, kilusias problemas: sumažinus geismą, kuris kaip tik ir skatina pamiršti nesutarimus bei ieškoti kompromisų, motyvacija susitaikyti mažėja, jausmai praeina.

Suaugusiems.lt

Ar dažnai masturbuojatės?
 
Komentarai
Naujas komentaras