Afrodiziakai – kas jie ir ar iš tiesų veikia?

 
1 komentaras
Afrodiziakai – seksualumo, seksualinės veiklos skatintojai, padidinantys susijaudinimą bei pasitenkinimą seksu. Savo vardą šiam terminui „paskolino“ Graikijos meilės Deivė Afroditė.

Dažniausiai minimi ir pripažįstami afrodiziakai yra austrės, šokoladas, ženšenis, česnakas, medus, bananai, morkos, ispaniniai vabalai. Žvelgiant iš istorinės perspektyvos, afrodiziakus rinkdavosi dėl panašumo su vyro ar moters lyties organais, jų kvapu, aromatu  ar tiesiog dėl cheminių galių sužadinti žmonių jausmus.

Keletas populiariausių afrodiziakų:

Šokoladas: Beveik romantikos sinonimas... šokoladas pagamintas iš kakavos medžio vaisių, dar vadinamų  „Dievų maistu“. Šokolade randama serotino bei fenyletilamino: tai medžiagos, natūraliai randamos žmogaus kūne jam jaučiantis laimingu, išgyvenant euforiją ir pakylėjimą.

Čili pipirai: jie sukuria panašią psichologinę reakciją į tą, kurią išgyvename sekso metu, pagreitina kraujo cirkuliaciją, širdies plakimą ir skatina prakaitavimą.

Bananai: Pirmiausia afrodiziaku šie vaisiai vadinami dėl panašios į falą formos. Taip pat, bananai turi nemažai kalio, vitamino B – o tai naudinga sekso hormonų gamybai.

Medus: Senovės persai labai mėgo midų – fermentuotą gėrimą iš medaus, dėl vienos šio savybės – seksualinio troškimo skatinimo. Tiesą sakant, anksčiau medaus mėnesio metu jaunavedžiai kasdien gerdavo midų – juos lydėjo nepaprastas geidulingumas. Apskritai, meduje daugybė vitamino B bei boro, dalyvaujančio kūno apykaitos procesuose bei padidinančio testosterono kiekį organizme.

Austrės: Pirmieji kaip afrodiziaką austres įvardino romėnai. Tai buvo visų pirma dėl šių panašumo į moters lytinius organus. Taip pat, austrės turi nemažai cinko, padedančio vyrų seksualiniam pajėgumui. Apskritai, šios jūrų gėrybės skatina abiejų lyčių atstovų lytinių hormonų gamybą.

Anksčiau, kai nebuvo daug maistingų bei gardžių produktų, žmonės labai vertino prieskonių galią – pastebėjo, jog šie ne tik suteikia maistingumo, bet ir skatina seksualinius troškimus. Tuo tarpu šiandien žmonės gali gauti daugybę maistingų produktų, veikiančių ir kaip afrodiziakai. Ir nors dauguma lytinę veiklą skatinančių produktų yra sveiki, yra ir tokių, kurių reikėtų vengti. Ispaninių vabalų patiekalas, padarytas iš sudžiūvusių vabalų likučių, teigiama, labai sužadina seksualinius troškimus, pojūčius. Taip yra dėl sukeliamo šlapimtakio ir lytinio trakto suerzinimo, padidinančio kraujo tėkmę į būtent šias vietas. Nepaisant to, ispaniniai vabalai gali pradeginti burną, pažeisti virškinamąjį traktą, lemti nemažai infekcijų.

Ar afrodiziakai iš tiesų veikia?

Atsakymas yra toks: afrodiziakai veikia tada, kai norite, kad šie veiktų. Tai reiškia, jog jei manote, kad tai veikia, tai produktai iš tiesų sukels seksualines aistras, geidulį.

Buvo atliktas tyrimas, kurio metu vieniems žmonėms buvo duodami afrodiziakai, kitiems – placebas. Abiejų grupių rezultatai buvo vienodi, nes jie visi manė gaunantys lytinį potraukį veikiančių preparatų. T.y. labiausiai afrodiziakai paveikia protą, juk šis ir yra geriausias jaudulio, geidulingumo valdytojas.

Žinoma, svarbu ir natūralių afrodiziakų pateikimas, „integravimas“ į romantiką, smagus pateikimas.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (1)
patiko:)
Naujas komentaras