Mitai apie prezervatyvus: ar verta tikėti

surge-in-sti-s-in-the-over-60-s-in-the-uk.jpg
 
1 komentaras
Nepaisant siūlomų kontraceptikų kiekio, medikai vis dar rekomenduoja naudotis prezervatyvais. Jie gali apsaugoti ne tik nuo nepageidaujamo nėštumo, bet ir nuo daugelio infekcijų, kurios perduodamos lytiniu būdu. Vis dėl to dauguma vengia šių priemonių, prisigalvodami įvairiausių mitų.

Mitas: prezervatyvai tik vyrų reikalas (kas velkasi, tas ir perka).

Plačiai paplitusi nuomonė, tačiau neteisinga. Nemažiau kaip 35 proc. prezervatyvų pirkėjų yra moterys.

Mitas: seksas su prezervatyvu – tai tas pats, kas uostyti gėlę su dujokauke.

Šiuolaikiniai lateksiniai prezervatyvai yra labai patvarūs, elastiški, ir beveik neturi poveikio jautrumui. Yra prezervatyvai, apdirbti specialia besilikonine mase vandens pagrindu, su reljefiniu paviršiumi, tekstūriniai, kurie rekomenduojami žmonėms turintiems problemų siekiant orgazmą.

Mitas: seksas be prezervatyvo yra naudingesnis sveikatai dėl apsikeitimo hormonais.

Dalis tiesos tame yra, tačiau vargu, ar nepageidaujamą nėštumą, abortą ir lytinę infekciją galima būtų vadinti naudingais sveikatai.

Mitas: gyvenant santuokoje ir būnant ištikimiems, pora gali atsisakyti prezervatyvo.

Deja, užsikrėsti galima ne tik partneriams „sukant į kairę“. Infekciją galima pasigauti ir bendrame baseine, pirtyse, treniruoklių salėje, transporte, netgi per blogai išplautus indus. Galų gale, gali atgyti paprasto herpio virusas, kuris „miega“ beveik kiekviename iš mūsų.

Mitas: nepatogu naudoti prezervatyvą, kadangi taip gali įžeisti partnerį.

Prezervatyvo naudojimas – tai papildomas rūpestis partnerio sveikata. Normalaus žmogaus tokiu būdu negali įžeisti. Prezervatyvo užvilkimas netgi gali tapti meilės žaidimų papildoma intriga.

Mitas: prezervatyvus geriau naudoti su kremu, aliejumi ar intymiais geliais.

Kategoriškai negalima! Be to, kad kremai ir geliai patekdami ant lyties organų gali iššaukti deginimą, trynimą ar alerginę reakciją, jie gali pakenkti bei pažeisti lateksą ir sutepimą.

Mitas: prezervatyvai plyšta.

Tikrai taip būna, tačiau tik tuomet, jei jie neteisingai uždėti. Sekso metu arba per ilgai saugant pakuotėje guminio gaminio saugumas išties gali neraminti.

Mitas: prezervatyvas nesaugo nuo venerinių ligų.

Medikai tvirtina, kad būtent prezervatyvas yra tikrai saugus ir patikimas. Jis apsaugo ligų pernešimą nuo vieno partnerio kitam ne tik chlamidiozę arba gonorėja, bet ir pavojingą ŽIV ligą. Šimtaprocentinės garantijos duoti niekas negali, tačiau apsaugos garantas išlieka pirmoje vietoje. 

Suaugusiems.lt

 
fantazijos
Komentarai (1)
Straipsni remia durex ;)
Naujas komentaras