Kalbos mokymosi paslaptys

Studying-56a945f83df78cf772a55e31.jpg
 
Mokotės naujos užsienio kalbos? O galbūt to ėmėtės anksčiau, tačiau viskas baigėsi nesėkmingai? Šis procesas sudėtingas, todėl nuo pat pradžių reikia suvokti, kad paplušėti vis dėl to teks. Tačiau, jeigu dabar nestokosite ryžto, kantrybės bei laiko, po kiek laiko galėsite džiaugtis neįkainojama dovana visam gyvenimui. Nes mokėti užsienio kalbą – milžiniškas pasiekimas.

Kokie svarbiausia aspektai, į kuriuos mokantis naują užsienio kalbą, reikėtų atkeipti dėmesį?

  • Visų pirma reikia suprasti, kad kalbos mokymasis užima laiko. Svarbiausia apsišarvuoti kantrybe – vėliau tikrai didžiuositės savimi, kad tai įveikėte.
  • Elkitės ir galvokite taip, kaip maži vaikai. Suaugusiems tai gali būti neįtikėtinai didelis iššūkis, tačiau labai svarbus sėkmingam mokymuisi. Reikia stengtis į viską žiūrėti paprastai, būti atviriems, nebijoti daryti klaidas ar apsikvailinti. Jeigu nerimaujate, kaip skamba jūsų kalbėjimas ar ką žmonės pagalvos, kai bandysite šnekėti, jūs tik apribojate savo sėkmę.
  • Turite prisiversti bent pusvalandį per dieną skirti mokymuisi bei praktikai. Kalbas reikia mokytis mažais žingsniukais ilgą laiką. Skubėjimas ir vertimasis per galvą tik užmuš visas prieš tai dėtas pastangas.
  • Savarankiškas mokymasis retai kada duoda naudos, nebent turite itin stiprią motyvaciją. Dėl to geriausiai kreiptis į profesionalius mokytojus, kurie jums padės bei suteiks visą reikalingą informaciją, literatūrą. Tačiau net ir geras specialistas gali jums netikti, nes kiekvienas jų turi savus mokymo metodus. Jeigu yra galimybė, pabandykite atsirinkti sau tinkamiausią.
  • Mokydamiesi skirkite laiko tiek rašymui, skaitymui, tiek ir kalbėjimui ir klausymui. Beje, nenustebkite, jeigu ganėtinai greitai pradėsite suprasti tai, kas sakoma jums, tačiau patys suregzti sakinio dar negalėsite – tai normalu.
  • Geriausias mokymasis yra praktika, todėl patartina išvažiuoti į tą šalį, kurios kalbą stengiatės išmokti. Galima dalyvauti įvairiose programose, važiuoti į kalbos mokymosi kursus ar tiesiog konkrečioje aplinkoje leisti atostogas – kiekvienas žmogus turėtų pasirinkti pagal savas galimybes.

Suaugusiems.lt

 
fantazijos
Komentarai
Naujas komentaras