Kaip depresija veikia seksualinį gyvenimą?

moteris-70857426.jpg
 
Sergant depresija žmonės dažnai jaučiasi apatiški ir negali suvokti kas vyksta su jų kūnu ir smegenimis. Optimizmas išsenka, o anksčiau džiaugsmą teikusios veiklos nebedomina. Be vis šito, pasimatymai ima bauginti, o libido tiesiog išnyksta. Troškimas intymumui su savimi dingsta ir kyla didelis nerimas.

Ryšys tarp sekso ir depresijos

Pasak psichoterapeutės Emily Roberts, ryšys tarp depresijos ir sekso yra. Kai žmogus serga depresija gyvenimas atrodo sudėtingesnis dėl tamsaus debesies, kuris sunkia energiją ir džiaugsmą. Depresija gali sukelti nepaprastai gilų liūdesį ir beviltiškumo jausmą, o tai gali paveikti kasdienį gyvenimą, darbą ir santykius. Be to, intensyvus nuovargis, nemiga, jausmas, jog esi bevertis ir neaiški kaltė taip pat dažnai kankina tuos, kurie kovoja su depresija, o kartais net kyla minčių apie mirtį ir savižudybę. Taip nutinka dėl kelių dalykų: žmogaus psichinė sveikata gali būti veikiama genetikos, biologijos, aplinkos ir psichologinių faktorių.

Emily Roberts sako: „Depresija nėra pasirinkimas, tai liga. Žmonės nenubunda vieną dieną ir nenusprendžia, jog yra pavargę. Jie iš tikrųjų yra pavargę dėl pasikeitimų, kurie įvyko jų smegenų chemijoje, smegenų receptoriai nebekomunikuoja su hormonais taip kaip anksčiau.“ Kai depresija užsitęsia daugiau nei dvi savaites, ji gali tapti liga, kuriai išgydyti prireikia daug laiko ir pastangų.

Nenuostabu, jog žmogus, kuris jaučia depresiją gali prarasti susidomėjimą maloniais užsiėmimais. Depresija gali paveikti mūsų hormonus ir seratonino lygį organizme, o tai reiškia, jog būtų laimingu ir motyvuoti kažką daryti (mylėtis, masturbuotis) tampa tikru iššūkiu. Taip nutinka todėl, kad smegenys nebetrokšta seksualinio aktyvumo. Roberts sako: „Tai nėra mūsų kaltė, jei taip nutinka dėl biologijos. Dažnai žmonės galvoja, jog tai atsitinka dėl nuo depresijos vaistų šalutinio poveikio, tačiau dažnu atveju libido nebuvimas yra pačios depresijos šalutinis veiksnys.”

Ką daryti, jei seksas gąsdina ir laikotarpiu, kai jaučiamės geriau?

Užsiėmimas seksu, kai jums depresija, gali atrodyti neįmanomas, nes sunku ne tik galvoti apie seksą, bet ir rūpintis savimi, sportuoti ir teisingai maitintis. Tiesą pasakius, net išlipti iš lovos gali būti labai sudėtinga užduotis, reikalaujanti be galo daug pastangų. Be to, po depresijos gali baugiai atrodyti mintis grįžti prie įprasto seksualinio gyvenimo, o tai sukelia baimę ir nerimą.

Tam, kad šią baimę įveiktumėte Roberts rekomenduoja pasikalbėti su šeimos gydytoju, apsilankyti pas psichologą ir dalyvauti grupiniuose psichoterapijos seansuose. Taip pat vertinga apie tai pasikalbėti su partneriu, nes tai padės komunikuoti depresyviu periodu. Porų terapija nereiškia, kad išsiskirsite. Tai sveikiausias dalykas santykiams, kurį galite dėl jų padaryti. Tai išsaugo santykius, imate geriau vienas kitą suprasti.

Be to, užsiimdami tuo, kas po truputį padės sugrįžti į normalų gyvenimą, padėsite kūnui prisiminti malonumą ir tuo pačiu metu smegenyse išsiskirs neurotransmiteriai, kurie verčia jaustis gerai. Tai padaryti galite praktikuodami jogą, masažais, apsikabindami gyvūną ar mylimąjį, įsigydami švelnią patalynę ir joje miegodami ir pastebėdami kaip susigrąžinate visus savo pojūčius.

Nors tai lengviau pasakyti nei padaryti, labai svarbu stengtis ir būti švelniu sau, kai jaučiatės depresyvus. Kai išgyvensite šias iššūkius keliančias emocijas, jūsų libido turėtų po truputį grįžti. Be to, partneris turėtų jus palaikyti ir atjausti.

Būkite geras ir švelnus sau, nepamirškite savimi pasirūpinti ir būkite kantrus. O tinkamas partneris visada bus empatiškas jūsų poreikiams.

 
fantazijos
Komentarai
Naujas komentaras