Ar Valentino diena gali pataisyti santykius?

190.jpeg
 
Valentino diena dažnai asocijuojasi kiču, nenatūralumu ir kitomis būtomis ir nebūtomis nuodėmėmis. Galiausiai Valentino dienos skeptikai nuolat primena: Lietuvoje ši diena tiesiog nebūdavo švenčiama, taigi nesame išsiugdę ir gilesnio jos pajautimo, tradicijų suvokimo.

Rutina ne visada yra blogai.

Nors pats žodis „rutina“ dažniausiai siejamas su nuoboduliu ir kasdienybe, jis turi ir kitokios reikšmės. Rutina – tai mums įprasti kasdieniai veiksmai, kurie mūsų gyvenimui suteikia stabilumo, pastovumo, patikimumo. Argi ne tai ir yra ilgalaikių santykių teikiama palaima? Taigi neatsitiktinai keletą metų kartu esančios ir puikiais tarpusavio santykiais didžiuotis galinčios poros paprastai turi savo rutiną: mėgstamus laisvalaikio praleidimo būdus, mažus kasdienius malonumus, kuriuos puoselėja nuolat. Tai gali būti ilgi savaitgalio rytai lovoje, ir ėjimas į kiną ketvirtadieniais, ir netgi pietūs pas uošvius kiekvieną savaitgalį – jei tik tai jų kasdienybei suteikia daugiau jaukumo, yra malonu. 

Kaip išvengti nuobodulio?

Kita vertus, tiesa ir tai, kad per daug rutinos santykiams gali ir pakenkti, nes kelia nuobodulį. Taigi Valentino diena kaip tik ir yra proga padaryti ką nors naujo, mesti sau iššūkį, atgaivinti azarto jausmą poroje. Pasak mokslininkų, poros, kurios dažnai kartu imasi naujos, įdomios veiklos, turi daugiau šansų ilgiau išsaugoti savo santykius. Taigi Valentino dieną pasistenkite atrasti naujų, jums abiem įdomių dalykų, kurių dar nesate bandę – nesvarbu, ar tai būtų mėginimas pasprukti iš iššūkių kambario, ar jūsų sukurtas specialiai šiai progai skirtas vaidmenų žaidimas miegamajame.

Ne tik per šventes.

Beje, vien Valentino diena neapsiribokite. Geriau panaudokite ją kaip savotišką atskaitos tašką, ir nuo tada stenkitės netikėtumo, naujumo savo santykiams suteikti nuolat. Pagalvokite kartu, ką dar norėtumėte patirti, kokias vietas aplankyti, kokias naujas sekso technikas išbandyti. Galite net susidaryti savo norų sąrašą, ką ketinate įgyvendinti iki kitos Valentino dienos – kodėl gi ne? Svarbiausia – darykite tai kartu ir būkite atviri ne tik savo svajonėms, bet ir partnerio troškimams.

Dėmesys itin svarbu.

Dėmesys ir pagarba partneriui – vienas svarbiausių Valentino dienos elementų, kad ir kaip būtumėte nusprendę ją švęsti. Kai partneris jaučiasi vertinamas, labiau tikėtina, kad ir jis ims rodyti daugiau pagarbos, bus atidesnis mylimam žmogui. Suveikia tas pats mokslininkų patvirtintas fenomenas, kaip ir su vairuotojais: vairuotojai, kuriuos kiti eismo dalyviai kelyje dažniau užleisdavo, vėliau patys ima dažniau sąmoningai užleisti kelią kitiems vairuotojams. Todėl Valentino dieną dovana – ne banalus ir nieko nereiškiantis niekutis, o tai, ką, žinote, jūsų žmogus iš tiesų vertins ir brangins, kas bus skirta būtent jam ar jai, gali tapti dar vienu įrodymu, kad jūsų santykiai – ilgalaikiai, patvarūs ir nuostabūs bei geriausiu būdu tokios pat pagarbos ir atidumo gauti atgal.

Pakurstykite aistrą.

Dauguma porų Valentino dienos neįsivaizduoja be sekso. Ir tai – išties jūsų santykiams į sveikatą. Stiprus, sveikas, abiejų partnerių poreikius patenkinantis seksas yra vienas svarbiausių santykius tvirtinančių elementų. Pasinaudokite Valentino diena, kaip puikiu laiku dar kartą perkrauti savo seksualinę bateriją, padaryti tai, ko dar nesate bandę ir apgalvoti, ką norėtumėte keisti ar tobulinti artimiausioje ateityje. Galbūt perplanuoti savo įprastą dienotvarkę taip, kad liktų daugiau laiko intymumui? O gal dažniau išmėginti intymias naujoves, įsigyti naujų sekso žaislų? Naujos sekso technikos, kitokie scenarijai, erotiniai žaislai ir net šiek tiek daugiau seksualumo atskleidžiantis rūbų stilius padės ne tik atnaujinti, bet ir dar labiau sustiprinti jūsų santykius.

Staigmenos efektas.

Kodėl Valentino dieną nepriimta dovanoti išties naudingos dovanos, tokios įprastos kitomis progomis – parduotuvės čekių ar tiesiog pinigų? Atsakymas akivaizdus: todėl, kad tai – praktiška dovana, o ne staigmena. Tuo tarpu santykiuose nepaprastai svarbu netikėtumo elementas, siurprizas. Taigi pasistenkite partnerį ar partnerę ne tik pamaloninti, palepinti, bet ir nustebinti.

dovana

Individualumo faktorius.

Prieš išrinkdami dovaną pagalvokite, ką jūsų partneris (-ė) mėgsta, kas teikia jam ar jai džiaugsmo, ką jie ar ji iš tiesų vertina? Artimo žmogaus norus atspėti ne taip ir sunku. Kita vertus, nuo šiol tikrai būtų puiku pasitreniruoti tai daryti dažniau: atidžiau įsiklausykite į tai, ką kalba partneris, kuo džiaugiasi, ko nesupranta, kokiais daiktais ar veikla nusivilia? Ir dažniau palepinkite maloniomis staigmenomis. Jūsų pastangos tikrai bus įvertintos!

 
fantazijos
Komentarai
Naujas komentaras