Ką apie klitorinį orgazmą gali pasakyti mokslas?

GettyImages-1129809500_hero-1024x575.jpg
 
Klitoris yra neįtikėtina moters anatomijos dalis. Klitorio paskirtis – suteikti malonumą. Tai viskas. Nors žmogaus kūne yra ir kitų dalių, kuriomis galima pajusti malonumą, tačiau jos turi ir kitų paskirčių. Pavyzdžiui, penis skirtas ne tik malonumui, bet ir vyro reprodukcijai. Tą patį galima būtų pasakyti ir apie vaginą – stimuliuojant vaginą jaučiamas malonumas, bet ji yra ir moters reprodukcinės sistemos dalis. Tačiau klitoris skirtas tik malonumui, tuo jis ir unikalus.

Taip pat klitoris paslaptingas buvo ilgiau, nei bet kokia kita žmogaus kūno vieta. Iki 2009 – ųjų mokslui nebuvo iki galo aišku, ką klitoris daro sekso metu. Prieš tai buvo daromos įvairioms prielaidos ir buvo spėjama, tačiau nebuvo jokių aiškių įrodymų. Dėl to klitorinis orgazmas taip pat nebuvo iki galo išaiškintas. Tačiau iš to, ką mokslas jau sužinojo, aišku, kad klitorinis orgazmas yra toks pat įstabus kaip ir pats klitoris.  

Klitorinis orgazmas yra dažniausias iš visų orgazmo rūšių

Nors klitorinis orgazmas nėra visada garantuotas, iš visų skirtingų moters orgazmo rūšių, klitorinis yra pats dažniausias. Tačiau, jei dar neradote klitorio, turite jį surasti. Moteriai dažnai sunku vizualiai rasti klitorį. Šią malonią vietą galima surasti atsitiktinai, tačiau tik kelios moterys dar paauglystėje buvo supažindintos su šia vieta, jos lokacija ir funkcija. O kai jis surastas, svarbu paminėti, jog klitorinį orgazmą patiria 70 – 80% moterų ir tam joms reikia tiesioginės klitorio stimuliacijos.

Svarbus atstumas tarp klitorio ir makšties

Jei norite patirti klitorinį orgazmą sekso metu, svarbu, kad jūsų klitoris nebūtų toli nuo vaginos. Tyrimo metu paaiškėjo, jog moterys, kurių klitoris nėra labai nutolęs nuo jų vaginos, turi didesnius šansus patirtį klitorinį orgazmą sekso metu, nei tos, kurių klitoris yra kiek toliau. 

Klitorinis orgazmas gali trukti iki 30 sekundžių

Pasak mokslininkų, klitorinis orgazmas trunka nuo 10 iki 30 sekundžių. Taigi, galima teigti, jog vidutiniškai klitorinis orgazmas trunka net 20 sekundžių. 

Klitorinis orgazmas skiriasi dėl susitraukimų skaičiaus

Jei kada patyrėte orgazmą, greičiausiai, patyrėte ir nevaldomus raumenų susitraukimus jūsų gimdoje ir vaginoje. Šie susitraukimai yra orgazmo įrodymas. Orgazmą puikiai apibūdina susitraukimų serija, tai tinka tiek vyrams, tiek moterims. Be šių susitraukimų, mokslininkai vargiai gali pavadinti tai orgazmu.

Vidutinis orgazmas baigiasi nuo trijų iki penkių raumenų susitraukimų, o stiprus orgazmas gali priversti raumenis susitraukti nuo 10 iki 15 kartų ir gali vykti net vienas susitraukimas per sekundę. 

Svarbus klitorio dydis

2014 metais atlikto tyrimo metu paaiškėjo, jog moterys, kurių klitoris mažesnis, sunkiau patiria orgazmą, nei tos, kurių klitoris didesnis. Mokslininkai ištyrė 30 moterų, maždaug 30 – ies metų amžiaus, dubens zoną. Iš ištirtųjų, dešimt moterų teigė, jog joms sunku pasiekti orgazmą. Paaiškėjo, jog šių moterų klitoris buvo toliau nuo jų vaginos, nei tų, kurios orgazmą pasiekia lengviau, be to, jų klitoris buvo mažesnio dydžio nei kitų tyrimo grupės moterų. Tačiau svarbu paminėti, jog klitoris yra kiek daugiau, nei mes matome išorėje. Vidinio klitorio dydis taip pat veikia orgazmą.

Tai, ką matome, yra tik klitorio viršūnėlė, o moteriai susijaudinus, klitoris didėja.

Klitorinis orgazmas yra stipresnis nei tas, kurį jaučia vyrai

Nors palyginti šias dvi orgazmo rūšis techniškai neįmanoma, tačiau galima lyginti nervų galūnių skaičių: klitoryje yra net 8000 nervų galūnių, tai yra du kartus daugiau, nei penio galvutėje.

Jums gali baigtis klitorinio orgazmo skaičius

Pasak vieno tyrimo, galite pasiekti savo klitorinių orgazmų limitą. Ne, ne amžiną, nes tai būtų labai liūdna, bet vienos sekso sesijos. To priežastis yra ta, jog klitoris priplūsta kraujo ir padidėja orgazmo metu. Po to jis lieka gana jautrus kurį laiką. Tada, jei vėl pajuntate orgazmą, gali padidėti nemalonus jausmas. Galiausiai pasiekiate tašką, kai klitoris būna tiek stimuliuojamas, jog jam prireikia atostogų... 

Tai tiek. Gerų orgazmų, jūs to nusipelnėte!

Suaugusiems.lt

 

Ar patiriate klitorinį orgazmą?
 
fantazijos
Komentarai
Naujas komentaras