Pokalbis su partneriu apie TAI

shutterstock_93017344.jpg
 
Vienos poros apie seksą kalba nuolat, kitos apie tai linkę nutylėti. Ne todėl, kad būtų pernelyg drovūs, o todėl, kad...neranda tinkamo laiko, bijo likti partnerio nesuprasti arba atvirkščiai – baiminasi, kad būtent partnerio pozicija gali juos išgąsdinti. Kitaip tariant, priežasčių nepradėti pokalbio apie TAI – daugybė. Ir vis dėlto... kaip pagaliau pasikalbėti?

 

Skirkite laiko pokalbiui.

Tai – ne tas pats, kas užvesti kalbą apie intymius dalykus apsipirkinėjant ar tada, kai jūsų antroji pusė žiūri mėgstamą serialą. Šiam pokalbiui reikia ne tik privatumo, bet ir tinkamos nuotaikos. Tad jei proga savaime nepasitaiko, suorganizuokite ją – kad ir jaukios, bet ne pompastiškos vakarienės dviems metu.

Apgalvokite, ką norite aptarti.

Seksas – jautri tema, ir kuo didesnis jūsų arba partnerio nepasitikėjimas savimi šioje srityje, tuo sunkiau apie tai kalbėti. O jei jau prabilote – jaudulys gali padaryti savo ir... iš galvos išlėks daugybė svarbių niuansų, kuriuos ketinote aptarti. Taigi gerai apgalvokite, gal net susirašykite, apie ką ketinate kalbėtis. Tiesa, pokalbio metu žvilgčioti į paruoštuką nereikėtų, bet turėti jį kur nors po ranka, kad prireikus galėtumėte pasitikslinti – tikrai pravers.

Būkite atviras netikėtumams.

Tai ne visada taip lengva, kaip atrodo. Jūsų pokalbis gali pakrypti visai netikėta linkme, jūsų partnerio atsakymai gali tapti jums staigmena. Taigi stenkitės išvengti išankstinių nuostatų „ne, jis (ji) tiesiog negalėtų taip pasakyti“ ir priimkite, išklausykite savo antrosios pusės iki galo.

Nesmerkite.

Kad ir ką jūsų partneris pasakytų, prieš atsakydamas gerai pagalvokite. Juk nenorite, kad šis pokalbis virstų konfliktu. Todėl venkite pašaipaus tono, sarkazmo ir juolab smerkiančių pastabų. Net jei su kuo nors kategoriškai nesutinkate, išsakykite tai ramiai, argumentuotai, sušvelninkite situaciją komplimentais ir bučiniais. 

Prisiminimai palauks.

Tiesa, ne visi. Jei pokalbio metu iškils malonių prisiminimų, detalių, kurios galbūt buvo pikantiškos ir aktualios pažinties pradžioje, – nevenkite šiais teigiamais praeities momentais pasidalinti. Tačiau kapstytis po senas nuoskaudas, kaip nors kitaip suvedinėti sąskaitas pasinaudojant praeitimi („Prisimeni, kaip aš tada dėl tavęs pasiaukojau? O dabar tik prašau padaryti tokį paprastą dalyką...“) šio pokalbio metu – tabu. 

Venkite jausmų šantažo.

Taip galima pavadinti visus prašymus ar reikalavimus, kurie formuluojami maždaug taip: „Jei tu mane tikrai mylėtum...“, „Gera žmona turėtų...“, „Manau, kad vyras privalo...“. Tokia sakinio pradžia sukelia tiesiog nenumaldomą norą gintis, o ne įsiklausyti į partnerio lūkesčius ir troškimus. 

Suaugusiems.lt

Ar kalbatės su partneriu apie TAI?
 
fantazijos
Komentarai
Naujas komentaras