Alergija prezervatyvams?

file47552731_281dd48d.jpg
 
Turėjote neįtikėtinai karštą ir audringą naktį, o ryte jus pasitiko lytinių organų bėrimas ar niežulys? Situacija ne iš maloniausių, tačiau neverta skubėti kaltinti partnerio ar ieškoti ypatingų priežasčių – galbūt tai alergija prezervatyvams.

Didžioji dauguma prezervatyvų yra gaminami iš latekso gumos, taigi, jeigu atsiranda alergija šioms apsisaugojimo priemonėms, vadinasi greičiausiai alergizuoja būtent lateksas.

Pavyzdžiui, Amerikoje, maždaug 1-3 proc. žmonių yra alergiški lateksui. Didžioji dalis jų – tai medicinos srityje dirbantys asmenys, kuriems reikia naudoti tokias priemones, kaip, pavyzdžiui, vienkartinės lateksinės pirštinės. Taip pat alergija šiai medžiagai gali išsivystyti ir tokiu atveju, jeigu žmogus yra patyręs daug operacijų, kurių metu naudotos vienkartinės priemonės, pagamintos iš latekso.
Egzistuoja liūdnas faktas, kad atsiradusi alergija šiai medžiagai dažniausiai išlieka visą gyvenimą.

Simptomai įvairūs

Dažniausiai pasireiškiantys šios alergijos požymiai – tai bėrimas tiek ant vyrų, tiek ant moterų lytinių organų, paraudimas, niežulys ar net iškilusios pūslės. Bėrimas dažniausiai pasireiškia praėjus 6 – 48 valandoms po sąveikos su alergizuojančia medžiaga.
Tačiau tokie simptomai būdingi ir alergijai nuo kitų medžiagų, pavyzdžiui, stipriai parfumuotų vonios putų, dušo želė ar muilo. Taip pat, bėrimas, niežulys gali atsirasti dėl lytiniu keliu plintančių infekcijų bei virusų.
Jeigu iš tiesų pastebima alergija nuo prezervatyvų, reikėtų atkreipti dėmesį, kad alergizuojanti medžiaga gali būti ne tik lateksas, bet ir apsisaugojimo priemonę dengiantys spermicidai – spermatozoidus žudanti substancija.
Taigi, lytinių organų oda gali būti sudirginta dėl įvairių priežasčių, todėl reikėtų atidžiai sekti tikrąjį alergeną.

Egzistuoja alternatyvos

Pastebėjus alergiją prezervatyvo sudedamosios dalims, tokioms kaip lateksas ar spermicidai, nereikėtų pulti į nesaugaus sekso liūną ar iš viso atsisakyti šio malonumo. Tereikia naudoti tokias apsisaugimo priemones, į kurių sudėtį neįeina nė viena iš alergiją sukeliančių medžiagų. Tokių nesudėtingai galima įsigyti ir Lietuvoje, tik pastarųjų kaina yra kiek didesnė negu įprastinių.
Ant prezervatyvų be latekso pakuotės dažniausiai nurodoma, kad jie pagaminti, pavyzdžiui, iš poliuretano ar panašios medžiagos. Šios apsisaugojimo priemonės ne tik nesukelia alergijos, bet ir neturi gumos kvapo. Kitas tokių prezervatyvų pliusas – jie reaguoja su kūno šiluma ir atrodo, lyg būti plonesni nei yra iš tikrųjų. Taip atsiranda didesnio malonumo ir natūralumo pojūtis sekso metu.
Naudojant be latekso pagamintus prezervatyvus reikia žinoti, kad šie plyšta greičiau – svarbu reikiamu momentu turėti atsarginį.

Prezervatyvų be latekso pavyzdžiai: prezervatyvai moteris pasante, sensiva.

Galimos rimtos pasekmės

Alergija lateksui kartais pasireiškia kur kas stipriau, nei tik bėrimu. Kai kurie žmonės iš karto po kontakto su alergizuojančia medžiaga pradeda dusti, jaučia silpnumą, patinsta. Atsiradus tokiems simptomams būtina kuo skubiau kreiptis į gydytoją, nes pasitaiko ir mirtinų reakcijų.
Jeigu asmuo žino, kad turi alergiją lateksui, privalo informuoti apie tai savo odontologus ar chirurgus prieš operacijas, nes medicininių procedūrų metu dažnai naudojamos priemonės iš šios medžiagos.
Pastebėta, kad lateksui alergiški žmonės dažniausiai turi alergiją ir tokiems vaisiams bei daržovėms, kaip avokadai, bulvės, bananai, pomidorai ar kiviai.

Suaugusiems.lt

 
fantazijos
Komentarai
Naujas komentaras