Ką daryti, jei seksas skausmingas?

P1_KALDAS_BLOG_PAINDURINGSEX-feature.jpg
 
Skausmingas seksas (dar kitaip vadinamas dyspareunia) yra ne tai, ką kiekviena moteris nori patirti, nesvarbu ar tai jūsų pirmas kartas, ar tai nutinka kas kartą, ar tai jūsų 27 – as kartas, ar tai nutiko nėštumo metu, ar po gimdymo, ar pakeitus sekso pozą, ar skausmą sekso metu pajutote po streso kupinos dienos, ar mėnesinių metu. Tačiau apie 60% moterų šį skausmą patyrė nors kartą gyvenime.

Tai gali nutikti dėl daugybės priežasčių, pradedant nuo hormoninių pokyčių, dubens srities raumenų disfunkcijos ir dar daugybės kitų. Nesvarbu kokia priežastis, tačiau seksas skausmo metu nėra normalu ir nėra gerai. Ir nereikia to kentėti visą likusį gyvenimą, nes galite sau padėti!

Fizinės terapijos specialistai teigia, jog dubens srities sveikata yra labai susijusi su dyspareunia ir daugeliu atveju tai pagydoma.

O kokie dažniausi skausmo sekso metu kaltininkai?

Dubens srities raumenys

Visi turime šiuos raumenis, tačiau ne visi juos kontroliuoja. Dubens srities raumenys yra tokia raumenų grupė, kurie prilaiko dubens organus, kontroliuoja sulaikymą (šlapimo, dujų), palaiko tos srities stabilumą ir dalyvauja seksualinėje funkcijoje.

Šie raumenys tokie užimti, kad kartais „pamiršta“, jog vaginalinės skverbties metu reikia atsipalaiduoti, o to rezultatas yra vaginos „užsirakinimas“ arba vaginizmas. Tai dažnai siejama su nerimu ir baime, susijusia su seksu, nepaisant to ar anksčiau patyrėte skausmą sekso metu ar ne.

Mūsų smegenys kontroliuoja kiekvieną kūno judesį, jausmus, kuriuos jaučiame, kiekvieną mūsų priimtą sprendimą, orgazmus ir t.t. Jei jaučiate baimę ar kylą kitokių negatyvių asociacijų, susijusių su vaginaliniu seksu, smegenys dubens dugno raumenims įsako „išsijungti“, kai kas nors (ypač penis) bando sverbtis į vaginą.

Tačiau, yra atvejų, kai vaginizmas ištinka be negatyvių asociacijų apie seksą. Endometriozė, skausmingos pūslės sindromas ir kitos chroniško skausmo ligos sukelia skausmą sekso metu. Tai reiškia, kad sugebėjimas įtempti ir atpalaiduoti dubens dugno raumenis sutrinka. Mūsų dubens dugnas yra sudarytas iš daugybės raumenų, todėl labai svarbu rasti vaginizmo priežastis tam, kad tai efektyviai išgydyti.

Randų audinio problemos

Randų susidarymas vaginoje dėl operacijų, vaginos plyšimo gimdymo metu ir kitų chirurginių procedūrų dažnai lemia dyspareunia. Randas susidaro iš kolageno, tačiau jo sandara chaotiška. Kai kūnas gyja, randinis audinys susijungia su bet kokiu kitu tam, kad sugytų, stabilizuotų ir apsaugotų tą zoną. Tai dažnai sukelia raumenų ir organų funkcijų sutrikimus, kurie siejami su skausmu sekso metu.

Taip pat rando audinyje susiformuoja naujos ir ypač jautrios nervų galūnės. Jei jums atlikta ginekologinė operacija ar patyrėte kitus sutrikimus, kurie lėmė rando susidarymą lytiniuose organuose, nenuostabu, kad jaučiate skausmą sekso metu, nes tai gali būti viena iš priežasčių arba pagrindinė skausmo priežastis.

Hormonai

Hormonai vaidina labai svarbų vaidmenį žmogaus seksualiniame gyvenime. Jie paveikia vaginalinę lubrikaciją, libido, raumenų tvirtumą ir elastingumą. Jei esate krūtimi maitinanti mama, jaučiate stresą, jums artėja menopauzė, ar kankina nemiga, vadinasi, greičiausiai, hormonai gali būti kalti dėl skausmingo sekso.

Estrogenas, progesteronas, testosteronas ir kortizolis yra keturi pagrindiniai hormonai, susiję su seksu be skausmo. Kiekvienas gyvenimo etapas sukelia hormonų pokyčius organizme, todėl stenkitės išlaikyti tolygų jų lygį, o tam turime keturis itin paprastus patarimus:

  • Valdykite stresą.
  • Sveikai maitinkitės.
  • Sportuokite.
  • Pakankamai miegokite.

Gerai, yra ir lengviau įgyvendinamas patarimų sąrašas neskausmingam seksui:

  • Preliudija. Tai nuteiks jus intymiam aktui, pagerins vaginos lubrikaciją, į dubens dugną priplūs kraujo, dėl kurio labiau susijaudinsite, o seksas nebus toks skausmingas.
  • Naudokite netoksišką lubrikantą. Naudodama lubrikantą sumažinsite trintį ir sudirginimą; Lubrikantą rinkitės netoksišką, nes kai kuriuose lubrikantuose yra kenksmingų chemikalų, kurie pažeidžia vaginos gleivinę.
  • Išsakykite savo poreikius. Kas jums malonu, kokia poza, gylis, greitis ir ritmas – ko jums reikia, kad nejaustumėte skausmo? Pasakykite tai partneriui.

Tai yra bendros rekomendacijos, tačiau jos bus puiki pradžia, jei manote, kad hormonai gali būti kalti dėl skausmo, kurį jaučiate sekso metu. Jei mylėdamasi sugebate skausmo nejausti ir patiriate orgazmą, jūs jau įvykdote tris punktus iš keturių, esančių mūsų sudėtingajame sąraše.

Geros naujienos

Dyspareunia gali sukelti daugybė priežasčių, kurių čia nepaminėjome. Nesvarbu kokia to priežastis, labai svarbu suprasti, jog tam tikrai yra gydymas, nepaisant to kaip ilgai jus kankina skausmingo sekso simptomai. Kai suprasite dėl ko jaučiate skausmą, jis gali tapti praeitimi.

 
fantazijos
Komentarai
Naujas komentaras