Mankšta kitaip: Kegel pratimai

INTIMINA-66-kegels-for-beginners.jpg
 
2 komentarai
Galbūt jau girdėjote apie Kegel pratimus, besidomėdami apie pasiruošimą gimdymui, reabilitaciją po jo... Bet ar žinojote, jog ši mankšta padeda pagerinti seksualinio gyvenimo kokybę?

Pirmiausia, susipažinkite su trumpa bendra informacija: Kegel pratimai taip pavadinti gydytojo Arnoldo Kegel garbei. Mankštos esmė – dubens apačios raumenų „įtraukimas“ ir atpalaidavimas. Jeigu nežinote, kur tokie raumenys yra, būdamos tualete trumpam sustabdykite šlapimo srovę ir pajausite. Tai ir yra pagrindinis judesys, tačiau nedarykite jo kaip reguliaraus pratimo. Kegel pratimai esant pilnai šlapimo pūslei (ar ją tuštinant) gali sukelti priešingą efektą – ne tik susilpninti treniruojamus raumenis, bet ir sukelti šlapimo takų sutrikimus, net infekcijas. Kitas būdas „atrasti“ minimus raumenis yra toks: įkiškite pirštą į vaginą ir jį suspauskite. Pajausite, kaip vagina įsitempia, o raumenys tarsi pajuda į viršų. Beje, šie pojūčiai taps labiau pastebimi, kai mankštinsitės reguliariai.

Taigi, jau žinote, apie kuriuos tiksliai raumenis kalbame. Tad kodėl turėtumėte juos mankštinti? Na, jei ne dėl medicininių priežasčių (tokių kaip pagalba nelaikant šlapimo), tuomet bent jau dėl nepalyginamai geresnės seksualinio gyvenimo kokybės. Stipresni orgazmai (abiems partneriams), jautresni prisilietimai... Skamba vertingai, tiesa?

Beje, treniruoti apatinius dubens raumenis yra kur kas paprasčiau, nei mankštos pagalba bandyti gražinti kojas ar tobulinti pilvo presą. Štai kaip ši mankšta veikia:

1. Visų pirma, įsitikinkite, jog šlapimo pūslė yra tuščia ir atsisėskite arba atsigulkite.

2. Sutraukite apatinius dubens raumenis, palaikykite tris sekundes. Tuomet trims sekundėms raumenis atpalaiduokite  ir vėl įtempkite. Pakartokite tai 10 kartų.

3. Kai priprasite (ir įveiksite) trijų sekundžių ritmą, pabandykite daryti tą patį tik keturias sekundes. Taip mankštinkitės ir didinkite sekundžių skaičių tol, kol išmoksite laikyti įtemptus raumenis net 10 sekundžių (žinoma, su 10 sekundžių pertraukomis).

Siekdamos maksimalių rezultatų, stenkitės sukoncentruoti dėmesį tik į apatinius dubens raumenis, nejudindamos pilvo, šlaunų ar sėdmenų. Taip pat, nesulaikykite kvapo – atsipalaiduokite ir kvėpuokite laisvai.

Kartokite šiuos pratimus (po 10 vienu kartu) tris kartus per dieną. Pasistenkite, jog tai taptų rutina, kaip kad elektroninio pašto tikrinimas ar ėjimas į darbą.

Tam, kad išvengtumėte nuobodulio, įkyrėjimo ir tam, kad tai tikrai treniruotų raumenis, nepamirškite technikų įvairovės. Galite pasinaudoti ir vaginaliniais rutuliukais. Šie – nedideli, iš sveikatai nepavojingų medžiagų sukurti kamuoliukai iš tiesų naudingi. Dėti rutuliukus reikia ten pat, kur paprastai dedate tamponus. Beje, dažniausiai kamuoliukai yra sujungti virvele, tad išimti juos taip pat paprasta. Kada rutuliukus naudoti? Patariama naudoti juos Kegel mankštos metu, tačiau taip pat galite su jais būti nors ir visą dieną (žinoma, ne pirmą kartą – reikia priprasti). Tiesa, kai kurios moterys šį atributą  naudoja  ir sekso metu. Reikia paminėti ir tai, kad daugelis didžiosios lyties atstovių naudodamos vaginalinius rutuliukus jaučia orgazmą (dėl juose esančių ir judančių skirtingo svorio mažesnių kamuoliukų).

Taigi, net jei nesate labai sportiška, ši mankšta iš tiesų verta jūsų dėmesio!

Suaugusiems.lt

 
fantazijos
Komentarai (2)
tiksliau pratampe, nes savaime ten neprasitampo
na, apie KEGEL pratimus galiu pasakyti, kad jie tikrai puiki iseitis, kai atrodo, kad ten siek tiek "prasitampe"
Naujas komentaras