Seksas ilgina gyvenimą, padeda mesti rūkyti ir...

pexels-photo-326582.jpeg
 
4 komentarai
Galima nė neabejoti, rugpjūtis – sekso mėnuo. Apatinio trikotažo verslą turinti Anna Summers pranešė, kad praėjusį rugpjūtį pardavimai didėjo 40%. Daugybė vyrų ir moterų visame pasaulyje naudojasi atostogomis, siekdami atgaivinti savo seksualinį gyvenimą.

Mokslininkai iš Bostono Valstijos ligoninės JAV teigia, kad vasaros saulė padidina seksą skatinančio ir susilpnėjusį lytinį potraukį žadinančio hormono – testosterono gamybą bent jau dukart. Taip yra dėl to, kad saulės spinduliai skatina vitamino D gamybą, nuo kurio priklauso hormonų gamyba.

Be to, yra gerai žinoma, kad seksas degina kalorijas. Neseniai atliktas tyrimas atskleidė, kad 87% moterų įvardija seksą kaip labiausiai patinkantį būdą sportuoti (apsipirkinėjimas yra antroje vietoje).

Negana to, yra ir daugiau naudos, kurią suteikia seksas. Tad čia pateikiami keli mažai žinomi faktai, kuo jis dar yra naudingas sveikatai.

Tai geras būdas pasitikrinti akis

Specialistai teigia, kad seksas atpalaiduoja raumenis, sumažina kaklo ir pečių įtampą. Negana to, jis gali padėti nustatyti ar regėjimas yra geras.

„Turėjau pacientų, kurie tikino po lytinio akto matantys blogiau. Visa tai galima paaiškinti, nes kaip ir visi kiti kūno raumenys, akių raumenys taip pat atsipalaiduoja ir visiškai funkcionuoja, be įsitempimo ir žvairavimo, kurie būna paprastai. Tad jei po sekso rega susilpnėja - laikas tikrintis akis“, - sako Arunas Ghoshas, seksualinės sveikatos specialistas iš Spire Liverpool ligoninės.

Apsaugo nuo širdies ligų

Seksas gali būti naudingas širdies veiklai. Tyrimai, atlikti Belfasto Karalienės universitete parodė, kad  užsiimant seksu tris kartus per savaitę galima perpus sumažinti širdies smūgio ir insulto riziką. Kito Izraelyje atlikto tyrimo metu buvo atskleista, kad moterų, kurios patiria orgazmą du kartus per savaitę, tikimybė susirgti širdies ligomis yra 30% mažesnė negu tų, kurios susilaiko nuo sekso ar nepatiria orgazmo.

Daktarė Liza Turner, sekso ir santykių psichiatrė, sako: „Gali būti, kad tos moterys jautėsi nusivylusios ir dėl to buvo padidėjusi širdies smūgio rizika. Endorfinai, išsiskyrę sekso metu, taip pat neutralizuoja streso hormonus kūne, kurie yra susiję su širdies ligomis“.

Visuomenėje paplitusi nuomonė, kad seksas gali sukelti širdies smūgį, tačiau specialistai jai prieštarauja. „Tai labai maža rizika, tai sudaro mažiau nei vieną procentą visų mirčių“, - sako daktaras Grahamas Jacksonas, Londono Tilto ligoninės kardiologas ir Seksualinių konsultacijų asociacijos pirmininkas.

Sulaukus 50-ies, turint viršsvorio ir mažai judant širdies ligų rizika, tokia kaip staiga pradėjus energingai mankštintis, išlieka visuomet.

„Riziką taip pat didina neištikimybė ir tai buvo įrodyta trimis tyrimais“, - sako dr. Jacksonas. „Dėl to priskaičiuojama 75% su širdimi susijusių mirčių sekso metu, iš kurių 90% buvo vyresnio amžiaus vyrai. Tai lemia riebaus maisto ir alkoholio kombinacija – vaišės restorane, o po jų energingas seksas, dažniausiai su jaunesne partnere, ir yra tai, kas sukelia širdies ligas“.

Stiprina kaulus

Tyrimais Jungtinėse valstijose buvo atskleista, kad kiekvieną savaitę seksu užsiimančios menopauzę išgyvenusios moterys turi dvigubai daugiau estrogeno nei tos, kurios susilaiko. „Reguliarus seksas didina estrogeno gamybą“, - sako daktaras Peteris Bowen-Simpkinsas iš Karališkojo akušerijos ir ginekologijos koledžo.

Šis hormonas yra svarbus kaulams, todėl jo trūkumas po menopauzės gali būti susijęs su osteoporoze.

Didina vaisingumą

„Aš dažnai sulaukiu klausimo, ar penio ilgis daro įtaką vaisingumui ir teisingas atsakymas yra ne“, sako dr. Ghoshas. Vaisingumui užtikrinti svarbu yra sekso kiekis. Kuo dažniau užsiimama meilės žaidimais, tuo geresnė yra spermos kokybė. „Jei stengiatės pastoti, jums reikia kuo šviežesnės spermos, ne tokios, kuri tūnojo prostatoje tris ar keturias dienas“, - prideda jis.

Atitolina prostatos vėžį

Notingemo universiteto mokslininkai atrado, kad vyrai, kurie mėgaujasi reguliariu seksu būdami 50-ies, sumažina prostatos vėžio riziką. „Viso to paslaptis yra reguliariai ištuštinama prostata“, - sako dr. Ghoshas. „Sąsaja buvo pastebėta po tyrimų, kurie parodė, kad vienuoliai turi daugiau šansų susirgti prostatos vėžiu“.

Padeda mesti rūkyti

Paprastas būdas, kaip priversti vyrą atsikratyti rūkymo įpročio, yra priminti, kad tai lemia jo penio susitraukimą ir gali sukelti impotenciją.

Erekcija priklauso nuo geros kraujo apytakos, o rūkymas blogina kraujo tekėjimą į minkštus penio audinius. Rajus Persadas, Bristolio Karališkosios ligoninės chirurgas-urologas, sako:  „Audiniai pritrūksta deguonies ir gležnos ląstelės silpnėja. Tuomet jie tampa fibroziniais – juose formuojasi randiniai audiniai, kurie yra mažiau elastingi ir erekcijos metu negali išsiplėsti tiek, kiek paprastai gali sveikas audinys“.

Rūkymas yra taip pat žinomas ir kaip viena iš impotencijos priežasčių, nes rūkalių arterijos kietėja ir taip varžoma gera kraujotaka. Ištyrus daugiau kaip 7 000 kinų vyrų, buvo pastebėta, kad kuo daugiau cigarečių per dieną yra surūkoma, tuo didesnė impotencijos rizika.

Natūralus raminamasis

Galingas orgazmas vyrams prilygsta 2-3 mg diazepamo injekcijai.  Dr. Ghoshas teigia: „Daug vyrų po sekso užsnūsta, tačiau tam yra biologinis paaiškinimas. Seksas, kaip ir diazepamas, atpalaiduoja raumenis, todėl visa tai – natūralu“.

Moterims tai taip pat emocionaliai naudinga. „Sekso metu išsiskiriantys endorfinai gali padėti įveikti depresiją ir atgaivinti protą. Vienas iš endorfinų yra serotoninas, žinomas kaip laimės hormonas, kitas – endogeninis endorfinas, kuris sukuria palaimos jausmą (orgazmą), trunkantį nuo 5 iki 10 sekundžių vyrams ir iki 4 ar 5 minučių moterims. Tai yra labai naudinga psichinei sveikatai. Ilgesnis moterų orgazmas yra aiškinamas tuo, kad jų gimdos kaklelis turi įtraukti spermą iki kiaušidžių“, pasakoja dr. Ghoshas.

Apsaugo nuo šlapimo nelaikymo

Jei moteris yra pakankamai aktyvi sekso metu, tai yra gera treniruotė jos dubens raumenims. Naudos gauna raumenys, sustabdantys šlapimo tekėjimą, mažinantys pratekėjimą ir šlapimo nelaikymą, ir tai mažina tarpusavyje susijusių nesusilaikymo streso metu ir, vėliau gyvenime, prolapso riziką.

„Po to, kai susilaukia vaikų, daug moterų neturi laiko atlikti paskirtus dubens pratimus, taigi seksas suteikia natūralias treniruotes“, sako daktaras Gillianas Vanheganas, Karališkojo akušerijos ir ginekologijos koledžo atstovas.

Ir galiausiai...

„Visai kaip rūkymas ar diabetas, reguliaraus kraujo sutekėjimo į penį trūkumas laikui bėgant lems kai kurių audinių sunykimą“, - sako ponas Persadas.

Suomių atliktas tyrimas patvirtino, kad vyrai, kurie užsiiminėjo seksu mažiau nei kartą per savaitę, tyrimo pradžioje turėjo dvigubai daugiau galimybių tapti impotentais nei tie, kurie užsiiminėjo seksu bent kartą per savaitę. Ištyrus 1 000 vyrų nuo 55 iki 75 metų amžiaus paaiškėjo, kad tie, kurie užsiiminėjo seksu tris ir daugiau kartų per savaitę, sumažino riziką keturgubai.

Nėra priežasties, dėl kurios nebūtų galima mėgautis pilnavertišku seksualiniu gyvenimu vyresniame amžiuje. Dr. Jacksonas teigia: „Turime pacientų, einančių 80-uosius, naudojančių viagros tipo medikamentus ir tyrimai parodė, kad reguliarus seksas gali prailginti gyvenimą – tai paprasčiausiai dar viena mankštos rūšis. Egzistuoja mitas, kad peržengus 65 metų ribą viskas pasibaigia, bet visa tai – šlamštas“.

 
fantazijos
Komentarai (4)
prezikai yra patikima...
tik kai nesinori tersti merginos kontraceptikais o visa kita vistiek yra nepatikima. o dar jaunas amzius.
seksas yra gerai.
mylėtis ir mylėtis, ir mylėtis
Naujas komentaras