Seksas po gimdymo

6433704c-7749-4d7c-bded-485847eb397b-fotolia_96013923_subscription_monthly_m.jpg
 
6 komentarai
Poroms, susilaukusioms pirmagimio, visada smalsu, kada gi pagaliau jie vėl galės aistringai pulti į vienas kito glėbį. Kad ir kaip norėtųsi kuo greičiau nutraukti šitiek trukusį celibatą, paprastai tenka apsišarvuoti kantrybe.

Ar gimdymas paveikia seksualinį moters gyvenimą?

Be abejonės, todėl niekada nereikia tikėtis, kad iškart po gimdymo vėl viskas stosis į senas vėžias. Tačiau būtent taip viską dažniausiai įsivaizduoja vyrai. Kai kurie jų netgi galvoja, kad su partnere galės pasimylėti iš karto po to, kai tik ši sugrįš iš ligoninės. Tačiau toli gražu taip nėra.

Gimdymas – traumuojantis procesas. Švelnūs makšties audiniai neišvengiamai ištempiami, suplėšomi. Reikia bent kelių savaičių, kol šie sužalojimai užgyja.

Negana to, gimdymas sukelia stiprius hormoninius pokyčius, taip pat ir emocinį stresą. Dėl šių priežasčių iš karto po vaikelio gimimo labai reta moteris iš karto vėl jaučiasi esanti seksuali. Kartais to atsistatymui reikia net labai ilgo laiko. 

Be to, tiek naujai mamai, tiek ir tėčiui reikia suprasti, kad pirmus šešis mėnesius po gimdymo seksas nebus toks puikus, kaip iki pastojimo. Tad svarbu būti pasiruošusiems ir kantriems. 

Kiek laiko turi praeiti po gimdymo, kad vėl būtų galima gyventi lytinį gyvenimą?

Paprastai užsiiminėti vaginaliniu seksu rekomenduojama ne anksčiau nei praėjus šešioms savaitėms po gimdymo. Tačiau net ir kitokie lytinių santykių būdai iki to laiko gali būti nepriimtini dėl vis dar jautrios makšties, kada skausmingais tampa bet kokie prisilietimai net ranka.

Jeigu kyla kažkokių klausimų, geriausiai dėl to konsultuotis su moterį prižiūrinčiais gydytojais.

Ar galima imtis kitokios seksualinės veiklos, iki to laiko, kada jau bus leidžiama vaginalinė sueitis?

Taip, be to galima drąsiai maloninti moterį iki tol, kol ši pasieks orgazmą. Geriausiai užsiiminėti petingu, kada vyras naudoja pirštus klitorio stimuliavimui. Tačiau reikia nepamiršti, kad jų negalima kišti į makštį – jaudinama turi būti išorinė moters lytinių organų dalis. Oralinis seksas įmanomas tik tokiu atveju, kada moteris tenkina vyrą.

Ar yra kažkas, ko reikėtų vengti?

Medikai mažiausiai kelis pirmus mėnesius po gimdymo kategoriškai draudžia oralinį seksą. Visų pirma tokiu būdu labai nesudėtinga įnešti infekciją į makštį bei gimdą. Negana to, oraliniai malonumai gali pasibaigti net mirtimi. Tokios tragedijos paprastai įvyksta todėl, kad vyrai, dažniausiai netyčiom, įpučia į makštį. Oro burbuliukai labai lengvai pasiekia įsčiose išsiraizgiusias traumuotas kraujagysles, jas užkemša ir sukelia mirtiną komplikaciją – oro emboliją.

Kaip po gimdymo pasikeičia moterų lytinis potraukis?

Mažiausiai pirmas kelias savaites po gimdymo moterų visiškai nedomina mintys, susijusios su seksu. Pagrindinė to priežastis – išsekimas. Jeigu nėštumas buvo sudėtingas, jas taip pat gali persekioti baimė ir vėl pastoti.
Dažniausiai seksualinis troškimas moterims sugrįžta praėjus maždaug dviem mėnesiams po kūdikio gimimo. Jeigu lytinis potraukis neatsiranda, reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

Suaugusiems.lt

 
fantazijos
Komentarai (6)
Įdomus staipsnis, nors gimdyt dar kelis metus neplanuoju, bet paskaityti buvo visai įdomu ;p
kodel neraso apie bibi
1w2cf rrf 4tthtdfweg fbv
uy
o tau patinka
man patinka seksas
Naujas komentaras