Kas yra Shibari?

shibari.jpg
 
2 komentarai
Japoniškai "Shibari"reiškia "surišimą". Šiuolaikine prasme Shibari suprantamas kaip erotinis vergovės menas, apimantis supančiojimą.

Shibari kilęs iš Hojo - jutsu kovos meno šakos, ribojančios vergų laisvę.  Japonijoje nuo 1400 iki 1700 metų  vietos valdžia ir samurajai Hojo - jutsu naudojo kaip įkalinimo ir kankinimo formą. Pasitelkdami įvairias supančiojimo ir mazgų rišimo technikas samurajai taip įrodydavo savo valdžią ir priversdavo vergus juos gerbti bei jiems paklusti. 

18 a. pabaigoje ir  19 pradžioje Hojo - jutsu išsivystė į vadinamąjį Kinbaku - erotinės vergijos meną, tačiau šiandien, ypač vakaruose ši erotinės vergovės meno šaka geriau žinoma kaip Shibari.  Tai erotinio dvasingumo, o ne kovos menas. 

Shibari stilius takelažas, virvės pagalba padeda sukurti  geometrinius raštus ir formas. Lynai ir mazgų tekstūra ant kūno atrodo labai kontrastingai, tačiau tuo pat metu ir natūraliai. Takelažas taip pat apima ir spalvinį grožį, o kai kurie šio meno praktikai dažo bei spalvina kūną ir virves. Shibari surišimo menas eina tolygiai su lig žmogaus vidaus organais , o patys mazgai ir surišimo technika privalo būti atlikta labai taisyklingai. 

Estetine prasme virvės  ir mazgai modeliuoja kūną, o takelažas pabrėžia tam tikras žmogaus savybes, pavyzdžiui, jausmingumą, pažeidžiamumą ir ,žinoma, jėgą bei valdžią. Mazgų pozicija atitinkamose vietose skatina ir tam tikrų kūno taškų stimuliaciją, panašiai kaip ir akupunktūra ar akupresūra. Toks tam tikrų kūno taškų paspaudimas  vadinamas shiatsu (verčiant iš japonų kalbos reiškia masažą).  Shibari taip pat apima ir stimuliuoja Ki energijos srautą ir perdavimą. 

Be to, Shibari takelažas, formuojant gražius modelius iš virvės, sukelia žmogaus fiziologinę būklę žinomą kaip “sub erdvė”   ir “iš viršaus į kosmosą”. Panašią būseną patiria patyrę sporto profesionalai. Shibari praktika fiziologiškai atsispindi visame  žmogaus kūne: pasiekiamas aukštesnis endorfinų, adrenalino ir kitų hormonų lygis organozme, patiriama euforijos ir tranco būsena.

Shibari meno esmė apima vergiją ir tarnavimą.  Shibari menininkas – virvių ir mazgų meistras, o  Shibari tarnas, tai drobė  ant kurios yra sukuriamas įvairių efektų derinys, įskaitant ir vizualų grožį, bejėgiškumą bei  begalę kitų potyrių. 


Suaugusiems.lt

 
fantazijos
Komentarai (2)
oho koks bdzb:)
Ar yra merginų/moterų, norinčių išbandyti shibari (tik ne tokį, kaip pirmoje nuotraukoje)? Laiškai laukiami paštu [email protected]
Naujas komentaras