Seksas vyresniame amžiuje

40-0-7470d74abbce967fadc69d9cc1d83dd7.jpg
 
Seksas gali būti galinga emocinė patirtis bei puiki priemonė apsaugoti ar pagerinti sveikatą, kuri tikrai skirta ne tik jaunoms poroms. Kaip bebūtų, seksas 50 –tais ar vėlesniais gyvenimo metais gali atnešti šiokių tokių iššūkių, kaip išvaizdos, kūno pasikeitimas dėl natūralių procesų ar baimė, jog esate nebeįdomus (-i) savo partnerei ar partneriui. Tačiau šios problemos nėra neįveikiamos!

Būnant supratingiems ir atviriems naujovėms, galima ir toliau mėgautis tiek fiziškai, tiek emociškai pilnavertišku seksualiniu gyvenimu – visa tai nepriklauso nuo amžiaus, tik nuo jūsų troškimų bei geismo. Tad, nuo ko pradėti, jei norite pagerinti seksą jau vyresniame amžiuje?


Priimkite save tokius, kokie esate


Net ir tam tikri išoriniai pokyčiai, ateinantys su metais, negali tapti kliūtimi, užkertančia kelią seksualiniam gyvenimui. Naivu tikėtis, jog seksas vyresniame amžiuje išliks toks pat kaip jaunystėje, tačiau bet kokie pasikeitimai nėra blogai. Seksas, kuomet esate vyresni, gali teikti net kur kas daugiau malonumo! Juk kaip tik šiame gyvenimo etape žmonės gali džiaugtis visiška laisve bei nepriklausomybe nuo vaikų ar darbo, taip pat ir žiniomis, kurias sukaupė apie save per visą savo gyvenimą. Kai kurie žmonės, pamilę save būtent tokius, kokie jie yra, jaučiasi kur kas geriau būdami 65 nei 25 metų amžiaus. Viskas, ko reikia tam pasiekti – meilė sau ir partneriui, nesusikoncentruoti į pokyčius bei negalvoti apie juos neigiamai. Priimkite natūralius procesus bei pasitikėkite savimi!


Komunikuokite su savo partneriu


Metams bėgant, keičiasi ne tik žmogaus kūnas, bet ir mintys, todėl labai svarbu komunikavimas tarp partnerių. Išsakykite savo baimes bei troškimus. Iš pradžių kalbėti be jokių tabu apie seksą gali būti nelengva, bet nuolat tai praktikuojant nė nepajusite, kaip tapsite artimesni, o seksas atneš daug daugiau malonių pojūčių. Taip pat kalbėjimas apie seksą gali net sujaudinti ar įaudrinti partnerį, kas, be jokios abejonės, yra dar vienas teigiamas aspektas. Kuomet pašnekesio tema sukasi apie seksą, svarbiausia:

Būti žaismingam – pasinaudokite humoru bei švelniu erzinimu.Būti atviram – atvirumas sustiprina pasitikėjimą bei leidžia atsipalaiduoti abiems partneriams. Leiskite partneriui ar partnerei žinoti, kaip jūs jaučiatės ir ko tikitės iš sekso.
Aptarti naujas idėjas – jei norite išbandyti kažką naujo, aptarkite tai su savo partneriu ir būkite pasiruošęs (-us) priimti jo ar jos idėjas. 
Būkite modernūs – galbūt jūs užaugote su tokią mąstysena, jog seksas – tema, apie kurią negalima garsiai kalbėti. Tačiau atviras kalbėjimas apie jūsų norus ar troškimus padės jums pilnavertiškai mėgautis seksu ir intymumu – tad nebijokite to!


Praleiskite laiką dviese


Šiuo gyvenimo etapu jūs turite kur kas didesnę laisvę elgtis taip, kaip jūs tik norite. Būtent dėl to nepamirškite laiko skirti tik sau. Paruoškite sau ir savo antrajai pusei romantišką vakarienę, dalinkitės romantiška ar erotiška literatūra arba poezija. Leisti laiką kartu, susijusį su seksualine veikla ar ne, yra galingas būdas tapti artimesniais intymumo atžvilgiu. Todėl nesidrovėkite! Dažnai laikykitės už rankų bei lieskite savo partnerį (-ę). Priminkite, už ką jį ar ją mylite – taip antrajai pusei suteiksite žymiai didesnį pasitikėjimą savimi bei, žinoma, nudžiuginsite. 


Eksperimentuokite


Ir paskutinis, bet ne ką mažiau svarbus punktas – eksperimentavimas. Atraskite tai, kas labiausiai patinka jūsų porai. Išbandykite įvairias sekso pozas, žaislus ar kitas seksui skirtas priemones. Pamirškite rutiną, skirkite daugiau laiko preliudijai, glamonėms, bučiniams. Kuomet jausitės energingesni, užsiimkite seksu ne jums įprastu laiku ar ne jums įprastoje vietoje! Patikėkite, visa tai – sėkmingas kelias į sveikus bei laimingus santykius.

 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras