Vyrų ir moterų erotinės fantazijos: mokslininkai ieško skirtumų

Short-Female-Celebrities-Vanessa-Hudgens(1).jpg
 
Erotinės fantazijos – sritis, kuri nuolat domina tiek vyrus, tiek moteris, tiek mokslininkus, tyrinėjančius mūsų smegenų veiklą. Žurnale „Journal of Sexual Medicine“ kanadiečių mokslininkai publikavo studiją, kurioje apibrėžė vyrų ir moterų erotines fantazijas bei pamėgino įžvelgti, kuo jos skiriasi.

Kas yra normalu?

Tyrimui vadovavęs Christian Joyal papasakojo, kad seksologai turi pakankamai aiškius kriterijus, padedančius nustatyti, kada fantazijos – patologinės: tokiose dažniausiai dominuoja skausmas, dalyvauja partneriai, kurie verčiami santykiauti ne savo noru. Galiausiai tai fantazijos, be kurių žmogus negali patirti seksualinio pasitenkinimo. Bet jei išeitume iš šių griežtų rėmų, kokias būtent fantazijas mokslininkai laiko keistomis ir neįprastomis, o kokias – normaliomis?

Apklausę grupę respondentų, gyvenančių Kanadoje, mokslininkai priėjo išvados, kad erotines fantazijas išties galima suskirstyti į retas (pavyzdžiui, fantazijos apie žaidimus su šlapimu, kitaip dar vadinamos „auksiniu lietum“) ir dažniau paplitusias. 
 


Kokie motyvai populiariausi?

Apklausus 799 vyrus ir 718 moterų (visu apklaustieji – maždaug 30 metų, Kvebeko gyventojai), buvo sudarytas gana detalus fantazijų sąrašas.

Paaiškėjo, kad vyrai erotinių fantazijų turi daugiau, aprašo jas ryškiau nei moterys. Moterys (30-60 procentų) dažniau fantazuoja seksualinio paklusnumo tema (daugiausia – surišimas, pėrimas per sėdmenis, priverstinis seksas). Šie duomenys paaiškina ir beprotišką romano „penkiasdešimt pilkų atspalvių“ populiarumą tarp moterų.


Ar norėtumėte pabandyti realybėje?

Tačiau, kitaip nei vyrai, moterys labai griežtai atskiria fantazijas ir realius troškimus. Pavyzdžiui, pasakodamos apie fantaziją, kad jas išprievartauja nepažįstamasis, visos jos pabrėžia, kad gyvenime niekada nenorėtų šios fantazijos realizuoti. Vyrai – atvirkščiai, dažniausiai norėtų realybėje įgyvendinti tai, apie ką svajoja. Kaip ir tikėtasi, moterų fantazijose dažniausiai figūruoja jų nuolatinis partneris, o štai pastovią partnerę gyvenime turintys vyrai dažniau fantazuoja apie seksą su kita moterimi.

Vienas iš mokslininkus nustebinusių rezultatų buvo faktas, kad vyrų fantazijose apstu ir sekso su „shemale“ – asmenimis, turinčiais tiek vyriškų, tiek moteriškų požymių, taip pat analinis seksas su moterimi, stebėjimas, kaip partnerė mylisi su kitu vyru. Evoliucijos teorija pastarųjų fantazijų paaiškinti negali. www.suaugusiems.lt

 
fantazijos
Komentarai
Naujas komentaras