Mokslininkai atrado ryšį tarp sekso ir atminties

memory-foam-mattresses-good-sex_1200x1200.jpg
 
Kiekvieną dieną darote daugybę moksliškai įrodytų dalykų, kurie gerina atmintį ir apie tai net nesusimąstote. Rytinė kava? Taip. Treniruotė viduryje dienos? Taip. Lašiša vakarienei? Žinoma taip. O dabar, pasak naujausių tyrimų, gali būti dar vienas stebėtinas ir jaudinantis būdas stiprinti atmintį kiekvieną dieną – tai seksas.

Taip, perskaitėte teisingai. 2016 metais atlikto tyrimo metu mokslininkai išsiaiškino ryšį tarp kasdienio sekso ir geresnės atminties, ypač žodžių įsiminimo. Moterys, dalyvavusios šiame tyrime ir turėjusios pastovius lytinius santykius rodė geresnės verbalinės atminties rezultatus, nei mažiau seksu užsiimančios tyrimo dalyvės.

Kad galėtų galutinai patvirtinti tyrimo rezultatus, tyrėjai iš McGill universiteto apklausė 78 moteris tarp 18 ir 29 metų. Jų buvo paprašyta užpildyti klausimyną apie jų seksualinį gyvenimą ir elgesį, bei kitus gyvenimo faktorius. Prieš tai jos turėjo įsiminti atsitiktinius žodžius ir veidų nuotraukas, kurios buvo joms pateiktos kompiuteryje. Dalyvių buvo paprašyta peržiūrėti kratinį senų ir naujų nuotraukų, o paskui jos turėjo identifikuoti žodžius ir veidus, kurie joms buvo parodyti prieš tai.

Daugiau sekso - geresnė atmintis

Po rezultatų analizės, tyrėjai pastebėjo įdomią sąsają: moterys, kurios teigė dažnai turinčios vaginalinius lytinius santykius, žymiai geriau įsiminė žodžius, nei moterys, kurios teigė, kad mylisi rečiau.

Mokslininkai neatrado jokio ryšio tarp sekso dažnumo ir veidų atpažinimo. Jie mano, kad taip nutiko todėl, jog penetracinis seksas, palyginti su kitomis sekso rūšimis, gali padėti neurogenezei (smegenų ląstelių augimui) hipokampe (srityje, susijusioje su žodžių įsiminimu).

Seksas taip pat gali pagerinti kognityvinius sugebėjimus

Šis tyrimas buvo atliktas tik norint ištirti trumpalaikę atmintį, tačiau tyrimo autorius Jens Pruessner sako, jog jis mano, kad ilgalaikės atminties rezultatai turėtų būti panašūs. Be to, nors tai nebuvo šio tyrimo dalimi, bet daktaras Pruessner sako, jog seksas gali padėti pagerinti kitus kognityvinius sugebėjimus, kurie priklauso nuo hipokampo (ypač tokius kaip erdvinis suvokimas, jį naudojame tada, kai įsimename vietovę, kad prisimintume kelią).

Supraskite, šie atradimai nereiškia, jog seksas suteiks jums fenomenalią fotografinę atmintį. Tyrimo metu buvo pastebėti ir tam tikri limitai: šis tyrimas buvo gana menkas, buvo surinkta ne daug duomenų, o seksualinio elgesio duomenys buvo pateikti pačių tyrimo dalyvių, todėl jie nėra iki galo patikimi ir dėl šios priežasties reikia atlikti detalesnius tyrimus.

O kuo esame tikri? Jei ieškojote svarios priežasties mylėtis kiekvieną dieną ir trokštate tą pradėti tuojau pat, sveikiname!

 
fantazijos
Komentarai
Naujas komentaras