Geriausi kalėdiniai filmai ieškantiems šilumos

87.jpg
 
Kalėdos yra ypatingas metas, kuomet jaučiamės tarsi apsupti visiškai kitokios realybės. Aplink skamba vien tik kalėdinės dainos, kur tik pažvelgsi, susipynusios lempučių girliandos, oras, ir tas kvepia kažkaip kitaip – imbieriniais meduoliais ir eglės spygliais. Tad visai nenuostabu, kad ir tarp filmų, kuriuos žiūrime gruodį, dominuoja būtent kalėdinė tematika. Tad jeigu ieškote smagaus kalėdinio filmo ir nenorite žiūrėti visų „Vienas namuose“ dalių (nors šių taip pat nepraleisime, būkime sau atviri), paruošėme jums trumpą, tačiau labai jaukų sąrašą – prieš jūsų akis rikiuojasi geriausi kalėdiniai filmai ieškantiems šilumos.

Geriausi kalėdiniai filmai: ką verta žiūrėti per šias šventes?

Jeigu jau spėjote jaukiai įsitaisyti lempučių apšviestame kambaryje ir ant stalo garuoja ką tik pagaminti spragėsiai – nebedelskime. Mūsų kalėdinių filmų rekomendacijos jaukiems ir šilumos kupiniems vakarams.

„It's a Wonderful Life“ (IMDb įvertinimas: 8,6).

Baltai juoda klasika, kuri per 2 valandas privers ir juoktis, ir verkti, iš šypsotis. Istorija sukasi aplink verslininką George Bailey, kurį lydėjusios nesėkmės privedė prie minties apie savižudybę. Jo žmonos, vaikų ir visų artimųjų maldos dėka iš dangaus atsiunčiamas angelas, kuris padeda beviltiškai nusivylusiam verslininkui, parodydamas, koks būtų gyvenimas, jei jis niekada nebūtų gimęs.

Ši istorija apie tai, kaip stipriai vienas žmogus gali pakeisti daugybės aplink jį esančių gyvenimus.

„A Christmas Story“ (IMDb įvertinimas: 7,9).

1940-aisiais jaunas berniukas, vardu Ralphie, bando įtikinti savo tėvus, mokytoją ir Kalėdų Senelį, kad „Red Ryder BB“ ginklas yra pati geriausia dovana, kurią jis tik gali gauti. Su tuo ginklu jis pasiruošęs pamokyti visus blogiukus.

filmas, Kalėdos

Šiltas, juokingas ir labai tinkamas filmas žiūrėti šiltai įsisukus į jaukų apklotą.

„Elf“ (IMDb įvertinimas: 7,0).

Turbūt sunku rasti nors vieną žmogų, kuris nebūtų matęs šio šedevro su aktoriumi Will Ferrell. Juokingas, neįprastas ir labai kalėdiškas – taip galima apibūdinti filmą „Elf“.

elf, kalėdos, filmas

Pagrindinis filmo veikėjas Buddy – žmonių kūdikis, per klaidą atsidūręs Šiaurės ašigalyje ir užaugintas elfų bei Kalėdų senelio. Ieškodamas savo tikro tėčio Buddy atsiduria New Yorke – pasaulyje, apie kurį jis nieko nežino. Kaip „peraugusiam“ elfui seksis žmonių pasaulyje? Įsijunkite šią komišką ir išskirtinę istoriją ir sužinosite.

„How the Grinch Stole Christmas“ (IMDb įvertinimas: 6,2).

Šio filmo pristatyti tikrai nereikia – žaliai apsirėdęs Jim Carrey visiems įstrigęs jau nuo pat vaikystės. Šis filmas yra tarsi „Vienas namuose“ – visi jį matėme 100 kartų, tačiau kiekvienais metais žiūrint iš naujo, emocijos užklumpa lygiai tokios pačios. Džiaugsmas, juokas ir daug kalėdinės nuotaikos.

Kalėdinis filmas

„The Polar Express“ (IMDb įvertinimas: 6,6).

Kūčių vakarą jaunas berniukas leidžiasi į magišką nuotykį į Šiaurės ašigalį Poliariniu ekspresu, mokydamasis apie draugystę, drąsą ir Kalėdų dvasią. Animacijos priverčia pasijusti taip, tarsi patys būtume traukinyje – tai lyg kalėdinis sapnas, kurį labai gera žiūrėti būtent Kūčių vakarą.

„Love Actually“ (IMDb įvertinimas: 7,6).

Pašėlęs mėnuo prieš Kalėdas Londone. Aštuonios skirtingos poros – aštuonios skirtingos, tačiau tarpusavyje susipynusios meilės istorijos. Itin lengvas, tačiau nuotaiką pakeliantis filmas apie… žinoma, meilę! Būtent tai, ko reikia išsiilgusiems šilumos.

„The Holiday“ (IMDb įvertinimas: 6,9).

Dar vienas daugumai jau tikriausiai žinomas filmas apie dvi moteris, nusprendusias šias Kalėdas švęsti kitame pasaulio kampe. Apsikeitusios namais jos abi susipažįsta su vietiniais vaikinais ir juos įsimyli. Banalu? Taip! Tačiau ar įtraukia? Dar kartą — taip!

Itin daug kalėdinės nuotaikos įneš jaukios filmavimo lokacijos, tad tai puikus pasirinkimas tiems, kuriems šiek tiek trūksta šventinės nuotaikos.

„Just Friends“ (IMDb įvertinimas: 6,2).

Per Kalėdas viešėdamas gimtajame mieste vyras akis į akį susiduria su savo senąja vidurinės mokyklos simpatija, su kuria kadaise buvo geriausi draugai – moterimi, kurios atstūmimas pavertė jį visišku mergišiumi.

Linksma ir šventiška komedija lengvam vakarui.

„The Princess Switch“ (IMDb įvertinimas: 6,1).

2018 metais Netflix platformoje pasirodęs filmas, sužavėjęs daugelį kalėdinių filmų mėgėjų. O ko čia nemėgti – daug kalėdinių papuošimų, meilės istorija, šiek tiek komedijos, šiek tiek absurdo ir geras vakaras – garantuotas!

Belgravijoje vykstančiose kalėdinių kepinių varžybose jauna kepėja iš Čikagos visai netikėtai susiduria su princo sužadėtine, kuri atrodo… lygiai taip pat, kaip ir ji! Princesė, norėdama dar kartą pagyventi „paprasto“ žmogaus gyvenimą, pasiūlo kepėjai apsikeisti gyvenimais dviems dienoms.

„A Christmas Carol“ (IMDb įvertinimas: 6,8).

Nuostabi legendinės Charleso Dickenso pasakos ekranizacija. Istorija sukasi aplink bjaurų šykštuolį Ebenezerį Skrudžą, kurį Kalėdų išvakarėse aplankė praeities, dabarties ir ateities Kalėdų vaiduokliai. Šios dvasios atskleidžia jam apgailėtiną jo egzistavimą, kokias galimybes jis iššvaistė jaunystėje, parodo dabartinius žiaurumus ir baisų likimą, kuris jo laukia, jeigu Ebenezeris nepasikeis.

Filmai paruošti – beliko tik susisukti į šiltą pledą, užgesinti šviesas ir nusiteikti šventinei nuotaikai bei geroms emocijoms.

 
fantazijos
Komentarai
Naujas komentaras