Pirmas pasimatymas ir darbo pokalbis: kuo jie panašūs?

darbo-pokalbis-65782032.jpg
 
Ar esate pagalvoję, kada neramus drebuliukas labiau kutena širdį - pirmojo pasimatymo ar darbo pokalbio metu? Klausiate, kuo gi šie du skirtingi dalykai panašūs tarpusavyje? Panašumų jie turi daugiau negu Jūs tikitės!

Jokio vėlavimo.

Jei esate iš tų žmonių, kurie nepasižymi dideliu punktualumu, į pasimatymą ir darbo pokalbį išsiruoškite anksčiau. Juk skubėti ir lėkti kaip akis išdegus nenori nė vienas. Atėję laiku ir neversdami pašnekovo Jūsų laukti, parodysite jam/jai pagarbą.

Dėmesys pašnekovui.

Nesvarbu tai pirmasis pasimatymas ar ilgai lauktas, išsvajotas, svajonių darbo pokalbis, visą savo dėmesį privalote sutelkti į šalia esantį pašnekovą. Visas pašalines mintis, rūpesčius ir mobilų telefoną ar planšetinį kompiuterį palikti giliausiame rankinės kamputyje. Tikriausiai ir patys žinote, kad pirmojo pasimatymo ar darbo pokalbio metu kalbėti telefonu labai nemandagu, taip tik parodysite nepagarbą pašnekovui. 

Geriausios savybės privalo atsiskleisti per itin trumpą laiką.

Deja, pirmo įspūdžio nepakartosi, todėl tiek pirmojo pasimatymo, tiek darbo pokalbio metu neturite amžinybės laiko geriausioms savybėms demonstruoti. Todėl negaiškite laiko veltui ir parodykite, koks puikus partneris ar darbuotojas būtumėte. Nepamirškite, kad žmogus, su kuriuo susipažinote, apie jus nežino visiškai nieko, todėl iš visų jėgų pasistenkite atskleisti pačias geriausias savybes, kurias turite, kuklumą ir drąsos stygių palikdami antrame plane. Papasakokite apie savo pomėgius, juk kiekvienas iš mūsų jų turi.

Kūno kalba – privalomas dalykas!

Ar teko girdėti, kad daugiausiai informacijos apie save pašnekovui atskleidžiame neverbaline, dar kitaip vadinama kūno kalba? Judesiai, laikysena, rankų mostai ar akių kontaktas apie mus išduoda daug daugiau negu garsiai ištarti žodžiai. O jei naujasis draugas/draugė nors truputį išmano psichologinius dalykus – lengvai jus perkąs. Ši taisyklė galioja visose gyvenimo srityse, tiek pasimatymo metu, tiek dalyvaujant darbo pokalbyje.

Norite antro pasimatymo?

Įsidėmėkite keletą vertingų patarimų, triukų, kurie visu 100% garantuos antrąjį pasimatymą. Pavyzdžiui: palaikykite akių kontaktą, švelniai ją/jį palieskite (pastarojo darbo pokalbyje nerekomenduojame), nesėdėkite sukryžiavę rankų. Šis gestas reiškia, jog esate užsidaręs, nenorite bendrauti, o tuo labiau įsileisti kito žmogaus į asmeninę savo erdvę.

Išlikite budrus ir nepasimeskite netikėtoje situacijoje.

Panika – blogiausias dalykas, koks tik gali Jus ištikti pasimatymo ar darbo pokalbio metu. Netikėtoms situacijoms privalote pasiruošti iš anksto, juk tiek pasimatymo, tiek pokalbio metu Jūsų gali paklausti tokių dalykų, kurie privers pasimesti, kitaip tariant ilgiau paieškoti žodžio kišenėje. Tiek per pirmą pasimatymą, tiek darbo pokalbį gali nutikti įvairiausių nemalonių situacijų, tačiau pasistenkite nepanikuoti ir visas negandas išspręsti racionaliai.

 
fantazijos
Komentarai
Naujas komentaras