Santuoka be sekso? Kaip sau padėti?

Sexless-Marriage-Immoral.jpg
 
Esate susituokę jau kurį laiką, tačiau iškilo problema: nustojote mylėtis. Kaip tai spręsti? Ar gali egzistuoti laiminga santuoka be sekso?

Sekso svarba santykiuose

Tiek santuokoje, tiek ilgalaikiuose santykiuose svarbu yra išlaikyti seksualinę kibirkštį. Gaila – lengviau pasakyti, nei tai padaryti. Tačiau, ekspertų teigimu, poros, kurios skiria laiko jausmų ugdymui, sveikatingumui bei maloniems seksualiniams santykiams dažniausiai yra artimesnės bei rečiau kenčia nuo depresijos, širdies sutrikimų ir kitų sveikatos negalavimų. Kasdienė rutina – karjera, vaikai ar finansiniai įsipareigojimai – visa tai meta poroms iššūkį išlaikyti tą meilės ir aistros liepsną, kuri privertė juos sujungti gyvenimus į vieną. Žvelgiant praktiškai, kuo daugiau atsakomybių ir įsipareigojimų turi kiekvienas partnerių – tuo mažiau laiko lieka intymumui bei seksui.

Ar tai santuoka be sekso?

Jei kurį laiką nesimylėjote, gali būti, kad susimąstėte ar tai paprasta rutina, ar oficialiai įžengėte į naują normą, kurioje sekso nebeliko. Tačiau skirtumas tarp šių dalykų priklauso nuo to, kaip patys tai interpretuojate. Tai visiškai subjektyvu. Vienas žmogus gali manyti, kad seksas kartą per metus yra santuoka be sekso, kitam kartas per mėnesį taip pat reikš santuoką be sekso. Tai priklauso nuo jūsų interpretacijos, ką „be sekso“ reiškia jums. Jei jūsų rutinoje seksas yra, reiškia, anksčiau ar vėliau, jis sugrįš. Statiškumas būdingas visiems santykiams.

Kaip iš naujo įžiebti ugnį?

Sakykime, nusprendėte, kad jūsų santuoka be sekso. Ką daryti? Koks turi būti kitas žingsnis? Kaip atgaivinti aistrą? Rekomenduojame pabandyti kažką naujo. Santykiuose reikia naujovių - kai tą patį darome nuolat, mums pasidaro nuobodu. Geriausias būdas aistrai atgaivinti yra naujų sekso būdų išbandymas drauge. Sudarykite seksualių dalykų sąrašą - tai turi būti dalykai, kuriuos abu norėtumėte išbandyti. Tada apsikeiskite sąrašais su partneriu. Skirkite laiko apgalvoti tai, o tada pasižymėkite, ką norėtumėte išbandyti iš partnerio sąrašo ir imkitės darbo!

Ieškokite pagalbos

Gerai, jūs pamėginote atkurti aistrą, tačiau partneris atsisako bent pabandyti, arba jūs net nenorite kurstyti ugnies, nes žinote, kad partneris su tuo tiesiog nesutiks. Jei sunerimote, vadinasi, ne be reikalo. Jei esate nelaimingas, išsigandęs ar jaučiate spaudimą, ieškokite profesionalaus sekso terapeuto ar sekso trenerio. Niekada neturėtumėte bijoti ieškoti profesionalios pagalbos - ekspertas padės išsiaiškinti ką daryti, kad seksualinis gyvenimas grįžtų į vėžes.

 
fantazijos
Komentarai
Naujas komentaras