Vyrų masturbacija: 5 faktai, kurių nežinojote

5963-Man_bed_asleep_legs-1296x728-Header.jpg
 
Kada vyrų masturbacija yra saugi, o kada ji gali pakenkti seksualiniam aktyvumui? Pasak ekspertų, beveik kiekvienas sveikas vyras masturbuojasi. Ir tai yra visiškai normalu, nes tai puikus būdas sumažinti stresą bei nerimą. Tačiau yra keletas dalykų, kurių jūs tikriausiai nežinojote apie masturbaciją.

1. Reiškinys kaip  “neteisinga vyrų masturbacija” neegzistuoja

Dažnai stiprioji lytis domisi šiuo klausimu ir teiraujasi ar aš tai darau teisingai, o gal turėčiau ką nors daryti kitaip? Tačiau ekspertai sako, kad nenori sukurti ribų “normaliai” ir “neteisingai” vyrų masturbacijai, nes kiekvienas vyras turi savo koncepciją ir atskirą nuomonę šiuo klausimų.

Seksologas Betty Dodson , knygos “Seksas už vieną” autorius teigia, kad visi žmonės yra pernelyg skirtingi, kad jų veiksmus būtų galima vertinti pagal standartą. Kiekvienas pasirenka tinkamą aplinką, įrankius ar pareigas, fantazijos paprastai neturi ribų. 

2. Masturbacija  yra saugi, bet ne visada

Skirtingai nei įprasti lytiniai santykiai, masturbuojantis neįmanoma pasigauti lytiniu keliu plintančios infekcijos. Tačiau tai dar nereiškia, kad masturbacija yra 100 proc. saugi. Per dažna ir per energina masurbacija gali nutrinti varpos odą.

Be to, yra rizika padaryti žalą šlaplei, per kurią pasišalina šlapimas iš šlapimo pūslės. Taigi, šlapinimosi srautas tampa nereguliarus ir skausmingas. Retais atvejais vyras gali būti priverstas naudotis pisuaru ir yra priversti šlapintis atsisėdus.

Dar retesniais atvejais, pasitenkinimas savimi gali sukelti vadinamąjį apyvarpės lūžį. Šiuo atveju būtina skubi medicininė pagalba ir dažniausiais reikalinga operacija.

3. Vyrų masturbacija gali pagerinti arba sunaikinti santykius

Vyro masturbacija gali pagerinti seksualinį gyvenimą. Savęs patenkinimas padeda vyrams suprasti jų poreikius bei palengina intymų gyvenima su partnere. Masturbacija leidžia pažinti momentą, kada neišvengiamai artėjama prie orgazmo, todėl išvengiama priešlaikinės ejekuliacijos rizikos.

Bet visų svarbiausia, masturbacija padeda atsikratyti streso bei įtampos (pavyzdžiui tada, kai jų partnerė yra išvykusi ar kai jos tiesiog nėra). Be to savęs patenkinimas yra puiki išeitis poroms, kurių seksualinis temperamentas skiriasi. Pavyzdžiui, vyro seksualinis apetitas yra ženkliai didesnis nei moters. 

Tačiau kartais, masturbacija sukelia didelę priklausomybę ir jie praranda susidomėjimą seksu su priešinga lytimi. Natūralu, kad tai laipsniškai naikina santykius.

4. Masturbacija ir seksualinių funkcijų sutrikimai

Ekspertai įspėja, kad dažna masturbacija gali sukelti problemų sekso metu su partnere. Gali tapti sunkiau pasiekti ejekuliaciją arba ši tampa neįmanoma, todėl  vyro gali nebedominti lytiniai santykiai su moterimi.  Tokiais atvejais svarbu suprasti, kad seksas su moterimi leidžia patirti tokius pačius ar net dar aštresnius pojūčius nei masturbuojantis.

5.  Vyrų masturbacija turi įtakos prostatos vėžio rizikai

Ryšys tarp masturbacijos ir prostatos vėžio egzistuoja. Žurnale „View“ buvo išpublikuoti mokslinių tyrimų rezultatai, kurie atskleidė, kad didesnėje rizikos grupėje susirgti prostatos vėžiu vėlyvesniame amžiuje yra jauni vyrai. Tačiau dažnesnė masturbacija vyresniame amžiuje, priešingai, netgi sumažina tikimybę susirgti šią liga.

Mokslininkai tokius rezultatus labiau sieja ne su pačia vyrų masturbacija, o su testosterono organizme kiekiu. Vyrai, kurių organizme yra aukštas šio hormono lygis yra priversti paimti ši reikalą „į savo rankas“.

Didelis kiekis testosterone padidina riziką susirgti tiems vyrams, kurie turi genetinį šios ligos polinkį, o riziką mažinantis faktas (masturbacija vyresniame nei 50 metų amžiuje) siejamas su tuo, jog masturbacija pagerina skyščio ištekėjimą iš prostatos ir taip kartu yra pašalinamos kenksmingos medžiagos, kurios sukelia vėžį.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras