Ką svarbu žinoti apie vyrų masturbaciją?

apkirptas.jpg
 
Masturbacija — puikus užsiėmimas norint atsipalaiduoti, sumažinti stresą ar net pagerinti sveikatą. Ir tai galioja tiek moterims, tiek vyrams. Pasak ekspertų, beveik kiekvienas sveikas vyras masturbuojasi ir tai visiškai normalu, nepaisant to, ar vyras turi antrą pusę. Beje, masturbacija gali būti ne tik naudinga, bet ir daryti kitokią įtaką gyvenimui.

Nėra būdo masturbuotis neteisingai

Kartais vyrai domisi šiuo klausimu ir teiraujasi „ar aš tai darau teisingai, o gal turėčiau ką nors daryti kitaip“? Tačiau ekspertai sako, kad ribų tarp „nenormalių ir normalių” ar „neteisingų ir teisingų” vyrų masturbacijos būdų tirsiog nėra, nes kiekvienas turi savo poreikius ir atskirą nuomonę šiuo klausimu.

Seksologė Betty Dodson, knygos „Seksas vienam” autorė, teigia, jog visi žmonės yra pernelyg skirtingi, kad jų veiksmus būtų galima vertinti pagal vieną standartą. Kiekvienas pasirenka tinkamą aplinką, priemones ar būdus, o fantazijos paprastai neturi ribų.

Masturbacija yra saugi, bet ne visada

Skirtingai nei įprastų lytinių santykių metu, masturbuojantis neįmanoma užsikrėsti lytiniu keliu plintančiomis infekcijomis. Tačiau tai dar nereiškia, kad masturbacija yra 100% saugi. Per dažna ir per energinga masurbacija gali nutrinti varpos odą. Be to, yra rizika padaryti žalą šlaplei, per kurią pasišalina šlapimas iš šlapimo pūslės. 

Vyrų masturbacija gali pagerinti arba sunaikinti santykius

Vyro masturbacija gali pagerinti seksualinį gyvenimą. Savęs patenkinimas padeda vyrams suprasti jų poreikius bei palengvina intymų gyvenimą su partnere. Masturbacija leidžia pažinti momentą, kada neišvengiamai artėjama prie orgazmo, todėl išvengiama priešlaikinės ejekuliacijos rizikos.

Visų svarbiausia, masturbacija padeda atsikratyti streso bei įtampos. Be to, savęs patenkinimas yra puiki išeitis poroms, kurių seksualinis temperamentas skiriasi. Tačiau kartais masturbacija gali sukelti didelę priklausomybę. Tokiu atveju reikėtų kreiptis pagalbos, nes tai veikiausiai pakenks ne tik pačiam vyrui, bet ir jo kuriamiems santykiams. 

Vyrų masturbacija turi įtakos prostatos vėžio rizikai

Ryšys tarp masturbacijos ir prostatos vėžio egzistuoja. Žurnale „View“ publikuoti mokslinių tyrimų rezultatai, atskleidė, kad didesnėje rizikos grupėje susirgti prostatos vėžiu yra jauni vyrai, kurie masturbuojasi per dažnai. Tačiau dažnesnė masturbacija vyresniame amžiuje, priešingai, netgi sumažina tikimybę susirgti šią liga.

Mokslininkai tokius rezultatus labiau sieja ne su pačia vyrų masturbacija, o su testosterono ir androgeno kiekiu organizme. Didelis šių hormonų kiekis vyro kūne padidina vėžio riziką tiems, kurie turi genetinį polinkį į šią ligą, o riziką mažinantis faktas (masturbacija vyresniame nei 50 metų amžiuje) siejamas su tuo, jog masturbacija pagerina skyščio ištekėjimą iš prostatos ir taip kartu yra pašalinamos kenksmingos medžiagos, kurios sukelia vėžį.

 
fantazijos
Komentarai
Naujas komentaras