Vyrų masturbacija: kodėl jie tai daro?

pexels-photo-269198.jpeg
 
Masturbacija - puikus užsiėmimas norint atsipalaiduoti, sumažinti stresą ar net pagerinti sveikatą. Ir tai galioja tiek, moterims, tiek ir vyrams. Pasak ekspertų, beveik kiekvienas sveikas vyras masturbuojasi ir tai visiškai normalu, nepaisant to, ar vyras turi antrą pusę. Tačiau masturbacija gali turėti ne tik naudos, bet ir kitaip daryti įtaką vyro gyvenimui.

Nėra būdo masturbuotis neteisingai

Dažnai stiprioji lytis domisi šiuo klausimu ir teiraujasi „ar aš tai darau teisingai, o gal turėčiau ką nors daryti kitaip“? Tačiau ekspertai sako, kad ribų tarp „nenormalių ir normalių” ar „neteisingų ir teisingų” vyrų masturbacijos būdų tirsiog nėra, nes kiekvienas vyras turi savo poreikius ir atskirą nuomonę šiuo klausimų.

Seksologas Betty Dodson, knygos „Seksas už vieną” autorius teigia, kad visi žmonės yra pernelyg skirtingi, kad jų veiksmus būtų galima vertinti pagal standartą. Kiekvienas pasirenka tinkamą aplinką, įrankius ar pareigas, o fantazijos paprastai neturi ribų.

Masturbacija yra saugi, bet ne visada

Skirtingai nei įprasti lytiniai santykiai, masturbuojantis neįmanoma užsikrėsti lytiniu keliu plintančiomis infekcijomis. Tačiau tai dar nereiškia, kad masturbacija yra 100% saugi. Per dažna ir per energinga masurbacija gali nutrinti varpos odą.

Be to, yra rizika padaryti žalą šlaplei, per kurią pasišalina šlapimas iš šlapimo pūslės. Taigi, šlapinimosi srautas tampa nereguliarus ir skausmingas. Retais atvejais gali nutikti taip, jog vyras taps priverstas šlapintis sėdėdamas. Dar retesniais atvejais, pasitenkinimas savimi gali sukelti vadinamąjį apyvarpės lūžį. Šiuo atveju būtina skubi medicininė pagalba ir dažniausiai reikalinga operacija.

Vyrų masturbacija gali pagerinti arba sunaikinti santykius

Vyro masturbacija gali pagerinti seksualinį gyvenimą. Savęs patenkinimas padeda vyrams suprasti jų poreikius bei palengvina intymų gyvenimą su partnere. Masturbacija leidžia pažinti momentą, kada neišvengiamai artėjama prie orgazmo, todėl išvengiama priešlaikinės ejekuliacijos rizikos.

Bet visų svarbiausia, masturbacija padeda atsikratyti streso bei įtampos (pavyzdžiui tada, kai partnerė yra išvykusi ar kai jos tiesiog nėra šalia). Be to savęs patenkinimas yra puiki išeitis poroms, kurių seksualinis temperamentas skiriasi. Dažnai nutinka taip, kad vyro seksualinis apetitas yra ženkliai didesnis nei moters, tad masturbacija gali tapti puikia išeitimi. Tačiau kartais, masturbacija sukelia didelę priklausomybę ir jie praranda susidomėjimą seksu su priešinga lytimi, todėl natūralu, kad tai laipsniškai naikina santykius.

Masturbacija ir seksualinių funkcijų sutrikimai

Ekspertai įspėja, kad dažna masturbacija gali sukelti problemų sekso metu su partnere. Gali tapti sunkiau pasiekti ejekuliaciją arba ši tampa neįmanoma, todėl vyro gali nebedominti lytiniai santykiai su moterimi. Tokiais atvejais svarbu suprasti, kad seksas su moterimi leidžia patirti tokius pačius ar net dar aštresnius pojūčius nei masturbuojantis.

Vyrų masturbacija turi įtakos prostatos vėžio rizikai

Ryšys tarp masturbacijos ir prostatos vėžio egzistuoja. Žurnale „View“ publikuoti mokslinių tyrimų rezultatai, atskleidė, kad didesnėje rizikos grupėje susirgti prostatos vėžiu yra jauni vyrai, jei jie per dažnai mastgurbuojasi. Tačiau dažnesnė masturbacija vyresniame amžiuje, priešingai, netgi sumažina tikimybę susirgti šią liga.

Mokslininkai tokius rezultatus labiau sieja ne su pačia vyrų masturbacija, o su testosterono ir androgeno kiekiu organizme. Didelis šių hormonų kiekis vyro kūne padidina vėžio riziką tiems vyrams, kurie turi genetinį šios ligos polinkį, o riziką mažinantis faktas (masturbacija vyresniame nei 50 metų amžiuje) siejamas su tuo, jog masturbacija pagerina skyščio ištekėjimą iš prostatos ir taip kartu yra pašalinamos kenksmingos medžiagos, kurios sukelia vėžį.

25 dažniausiai pasitaikančios vyrų masturbacijos priežastys

 1. Vyrai masturbuojasi dėl įvairių priežasčių - vieni tai daro dėl to, kad yra vieniši, antri, net ir būdami santykiuose, todėl, kad nepasitenkina, treti taip mažina stresą. Štai 28 dažniausios priežastys:
 2. Išsilaisvinimas nuo streso: kai vyras patiria orgazmą, jo kūnas atsipalaiduoja ir tai padeda pamiršti stresą.
 3. Tai pašalina seksualinę įtampą: vyro sėklidės spermą gamina reguliariai, praktiškai kiekvieną minutę jos daugėja ir tai sukuria seksualinę įtampą. Kai šalia nėra moters, masturbacija gali būti vienintelė išeitis pašalinti šį nemalonų pojūtį.
 4. Padeda išvengti šlapių sapnų: jei vyras nepašalins susikaupusios spermos, ko gero jam teks patirti šlapius sapnus (tuos, kurių metu, miegant, išsilieja sperma). Nei vienas vyras netrokšta pabusti lipniais bei drėgnais apatiniais.
 5. Kartais tai padeda užsimiršti: kai vyras stimuliuoja save seksualiai, dažnai jis kuriam laikui pamiršta visas problemas. Tai – kaip seksas. Masturbacija – viena iš meditacijos formų.
 6. Fantazijų išgyvenimas: masturbacija leidžia vyrui išgyventi tas seksualines fantazijas, kurių galbūt niekada neįgyvendins su savo mergina. Pavyzdžiui, seksas trise.
 7. Sveiki palikuoniai ateityje: reguliari masturbacija pagerina vyro spermos kokybę ir tai padeda susilaukti sveikų palikuonių.
 8. Ramus miegas: masturbacija priverčia vyrą atsipalaiduoti ir padeda geriau miegoti.
 9. Koncentracija į darbą: seksas dažnai labai išblaško, tad masturbacija tokiu atveju – geriausias būdas panaikinti seksualinę įtampą nepertraukiant susikaupimo.
 10. Aiškios mintys: kai vyras patiria orgazmą, kraujas suplūsta į smegenis ir tai padeda aiškiau mąstyti, priimti geresnius sprendimus.
 11. Padeda išvengti pamėlusių sėklidžių: pamėlusios sėklidės (angl. „blue balls“ – tai sindromas, dėl kurio atsiranda skausmas sėklidėse. Vienintelis būdas to išvengti – pašalinti iš jų spermą.
 12. Pasitikėjimas savimi bendraujant su merginomis: seksualinės įtampos pašalinimas dažniau padeda vyrui labiau pasitikėti savimi bendraujant su priešingos lyties atstovėmis.
 13. Seksas su ta, su kuria realybėje to neteks patirti: masturbacija leidžia vyrui nors svajose pasimylėti su įžymybe ar kita geidžiama moterimi, kurios realiame gyvenime galbūt net neteks sutikti.
 14. Padeda išvengti erekcijos neįprastose situacijose: masturbacija prieš darbą gali užtikrinti, jog darbo metu neteks raudonuoti dėl akivaizdaus susijaudinimo.
 15. Sveikesnis kūnas: masturbacija sukelia malonių hormonų išsiskyrimą ir tai padeda išlikti sveiku.
 16. Pamiršti skausmą: skausmas, juntamas raumenyse, po masturbacijos dažniausiai dingsta.
 17. Greitas malonumas: masturbacija – puikus būdas vos per keletą minučių pajusti orgazmą.
 18. Prarandama mažiau energijos: lyginant su lytiniu aktu, masturbacijos metu vyras netenka mažiau energijos.
 19. Saugumas: nėra jokios lytiškai plintančių ligų rizikos.
 20. Nereikia dėvėti prezervatyvo.
 21. Galimybė matyti spermos išsiliejimą: kai kuriems vyrams patinka stebėti, kaip išsilieja jų sperma.
 22. Paprasta atlikti, susitvarkyti ir grįžti prie darbo.
 23. Nėra kaltės jausmo dėl greitos pabaigos: po masturbacijos vyras neturi atsiprašinėti, jog viskas pernelyg greitai baigėsi.
 24. Gali kontroliuoti malonumo ilgumą: masturbacija vyras gali mėgautis tiek, kiek tik pats geidžia. Tai leidžia kontroliuoti malonumą.
 25. Nėra rizikos kažką apvaisinti.

Taigi, vieniems masturbacija - būdas palengvinti jaučiamą stresą, kitiems - tai kelias į savo kūno pažinimą, tačiau svarbiausia masturbuotis saikingai, saugiai ir nepakenkti sau bei santykiams.

 
Komentarai
Naujas komentaras