Kaip išsirinkti prezervatyvus?

2(1).jpeg
 
Tinkamai pasirinktas prezervatyvas turi daug įtakos sekso kokybei ir saugumui: dėvint per didelį prezervatyvą jis gali nuslysti, dėvint per mažą – plyšti, o tuomet seksas malonus tikrai nebebus. Renkantis prezervatyvą svarbu atsižvelgti ne tik į dydį, bet ir į medžiagą, iš kurios jis pagamintas, formą, lubrikaciją ir panašius dalykus, apie kuriuos nė nepagalvotume rinkdamiesi tokį įprastą produktą. Šiame tekste visa tai trumpai ir aptarsime: kaip išsirinkti prezervatyvus, kad seksas būtų ne tik saugus, bet ir malonus?

Kaip išsirinkti prezervatyvus?

Prezervatyvų pasaulis yra labai platus, tad pasiklysti tarp pasirinkimų yra tikrai labai lengva. Vis dėlto, yra keli paprasti kriterijai, į kuriuos atsižvelgus galima rasti sau tinkamiausią variantą.

Prezervatyvo dydis

Svarbiausias kriterijus, renkantis prezervatyvus, yra dydis – jis turi įtakos ir malonumui, ir saugumui. Jeigu prezervatyvas yra per didelis, jis gali nuslysti arba sukelti diskomfortą abiems partneriams. Toks seksas nebus malonus ir sukels daugiau problemų, negu malonumo. Tuo tarpu per mažas prezervatyvas gali labai lengvai plyšti – kodėl to nesinorėtų tikriausiai nė nereikia aiškinti.

Matavimas

Prezervatyvų dydžiai nustatomi pagal varpos plotį ir ilgį erekcijos metu. Ilgį matuoti reikia taip: liniuotę ar kitą matavimo priemonę įremti į gaktikaulį ir matuoti nuo jo iki pat varpos galo. Pločiui matuoti rinkitės minkštą matavimo juostą (arba paprastą juostelę, kurią vėliau išmatuosite liniuote) ir apjuoskite storiausią varpos dalį. 

Kai turėsite šiuos išmatavimus, rinkitės prezervatyvus, kurie labiausiai atitinka jūsų varpos dydį erekcijos metu. Atkreipkite dėmesį į išmatavimus ant pakuotės. Reklamos sumetimais, kai kurie prekiniai ženklai mėgsta ant pakuotės užrašyti akį traukiančią informaciją, kuri dažnai nėra tiksli. Pavyzdžiui, „dideli prezervatyvai“, nors peržiūrėjus išmatavimus galima pamatyti, kad dydis yra ne didelis, o vidutinis.

Įprastai naudojami trys skirtingi prezervatyvai: aptraukiantys (snug), įprasti ir didelių dydžių:

• Aptraukiančius (snug) prezervatyvus reikia rinktis tiems, kurių apimtis mažesnė nei 11 cm. Tokių prezervatyvų ilgis yra 17-20 cm., o plotis 4-5 cm.;
• Įprastus prezervatyvus reikia rinktis tiems, kurių apimtis yra 11-13 cm. Tokių prezervatyvų ilgis yra apie 19 cm., o plotis 5-5,4 cm.
• Didelių dydžių prezervatyvus reikia rinktis tiems, kurių apimtis yra 13-15 cm. Tokių prezervatyvų ilgis svyruoja nuo 19 iki 22 cm., o plotis tarp 5 ir 6 cm.

xl prezervatyvai

 Didesni prezervatyvai „ESP Large "

Medžiaga, iš kurios pagamintas prezervatyvas

Prezervatyvai gali būti gaminami iš kelių skirtingų medžiagų. Populiariausia iš jų – lateksas, tačiau taip pat gamyboje pastebimi ir poliuretanas, poliizoprenas, ėriuko oda. Naudinga išbandyti kelis iš skirtingų medžiagų pagamintus prezervatyvus, kad galėtumėte rasti patogiausią variantą.

Jeigu esate alergiški lateksui, geras pasirinkimas yra prezervatyvai iš poliuretano. Tai plastiko rūšis, kuri yra populiariausia latekso alternatyva. Poliuretanas pasižymi tuo, kad yra plonesnis už lateksą ir geriau praleidžia šilumą.

Iš poliizopreno pagaminti prezervatyvai yra labiau ištempiami nei poliuretano, jie yra šiek tiek storesni, tačiau minkšti ir mažiau primena gumą. 

Avinėlio oda yra viena seniausių prezervatyvų medžiagų. Iš jo pagamintas prezervatyvas yra plonas, patvarus, visiškai biologiškai skaidomas ir gerai praleidžia šilumą. Tačiau skirtingai nuo kitų prezervatyvų, ėriukų odos prezervatyvai neapsaugo nuo lytiškai plintančių ligų, tad jų rinktis nerekomenduojame.

Forma

Rinkoje yra labai daug prezervatyvų, kurie skiriasi savo forma. Tie, kurie sekso metu nori didesnės trinties gali rinktis banguotus, taškuotus, šešiakampius ir visokius kitokius prezervatyvus, kurie išsiskiria savo netradicine forma. Tiesa, naudojant tokį prezervatyvą patariama nepamiršti ir lubrikanto, kadangi didesnė trintis gali būti ir nemaloni, jeigu trūks drėgmės.

Taip pat galima rinktis itin plonus prezervatyvus, jeigu norisi didesnio jautrumo (kuris prilygsta mylintis be prezervatyvo). Yra daugybė tikrai gerų prekinių ženklų, kuomet plonumas ir patvarumas prezervatyvuose yra du puikiai suderinami dalykai.

Lubrikacija

Daugelis prezervatyvų gamintojų savo gaminiams naudoja lubrikantus. Šios medžiagos gali padidinti jūsų ir (arba) jūsų partnerio (-ės) jautrumą ir malonumą. Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie nemėgsta naudoti lubrikanto, tačiau nori, kad seksas būtų kuo sklandesnis.

Didelė dalis prezervatyvų jau būna su lubrikantu (net jeigu tai ir nenurodyta pavadinime ant pakuotės). Tačiau galima rinktis turinčius daugiau lubrikanto, skirtingų kvapų, skonių ir sudėties. Prezervatyvai su lubrikantu itin patiks moterims, kadangi joms seksas bus daug patogesnis.

Kitos ypatybės 

Įdomus faktas – didžiosios dalies įprastų prezervatyvų skonis yra labai nemalonus. Tad tiems, kurie mėgsta užsiimti oraliniu seksu, nenori užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis ir susidurti su nemaloniais prezervatyvų skoniais, rekomenduojame išbandyti aromatizuotus prezervatyvus. Braškiniai, šokoladiniai, bananiniai...skonių sąrašas nėra trumpas.

prezervatyvai, skoniai, aromatas

  Prezervatyvai su skoniu „Durex Pleasure "

Papildomi efektai

Taip pat nepamirškime ir tokių smagių prezervatyvų kaip šviečiančių tamsoje (turbūt ne vienam niežti nagus tokį išbandyti vien tik dėl įdomumo), išskiriančių šildantį arba šaldantį efektą (nauja sensacija abiems partneriams). Yra netgi tokių prezervatyvų, kuriuos galima suvalgyti. Tiesa, jie neatlieka visiškai jokios apsauginės funkcijos nuo nėštumo ir lytiškai plintančių ligų ir yra skirti tik pramogai.

Šiais laikais prezervatyvų pasirinkimas yra ypatingai didelis ir kiekvienas gali rasti sau priimtiniausią variantą. Svarbiausia tinkamai nusistatyti dydį, atsižvelgti, ar neturite jokių alergijų (pavyzdžiui, lateksui) ir atsiduoti savo fantazijai. Rinktis tikrai yra iš ko – bandykite tol, kol rasite sau labiausiai tinkantį variantą.

 
fantazijos
Komentarai
Naujas komentaras