Kaip išsirinkti lubrikantą?

lll.jpg
 
1 komentaras
Seksą be lubrikanto galima prilyginti bėgimui be sportbačių – įmanoma, bet nepatogu. Seniau vyravęs mitas, kad lubrikantas reikalingas tik vyresnio amžiaus moterims, kurioms sunku susijaudinti, pamažu blėsta – ir pagaliau! Susijaudinimas ne visuomet žengia koja kojon su pasiruošimu sueičiai ir pakankama lubrikacija, tad kad viskas praeitų sklandžiai (ir maloniai), svarbu po ranka visuomet turėti lubrikanto buteliuką. Šiame tekste aptarsime skirtingas lubrikantų rūšis ir patarsime, kada ir kokį lubrikantą rinktis.

Kodėl verta naudoti lubrikantą?

Lubrikantą galima naudoti bene visose su intymumu susijusiose situacijose: pradedant seksu, užbaigiant menstruacinės taurelės įsidėjimu. Vis dėlto, dažniausiai išskiriamos trys pagrindinės lubrikanto naudojimo naudos.

Didesnis malonumas sekso metu

Gera lubrikacija ir slydimas yra vieni iš kriterijų, dėl kurių seksas yra malonus. Moterims, kurių natūrali lubrikacija yra pakankamai nedidelė, lubrikantas yra tikrai geras pagalbininkas. Indianos universitete buvo atliktas tyrimas, kurio metu 70 proc. apklaustų moterų teigė, kad lubrikantas joms padeda patirti daugiau malonumo sekso metu (o skaičiai juk nemeluoja, tiesa?).

Taip pat po ranka lubrikantą rekomenduojame ir pirmųjų lytinių santykių metu. Tokiu būdu išvengsite nepatogumo, seksas bus daug sklandesnis (tiek sklandus, kiek gali būti pirmųjų lytinių santykių metu). Pirmą kartą gali būti sunku atsipalaiduoti, todėl įsiskverbimą palengvins lubrikantas.

Įvairios priežastys

Apskritai, kiekviena moteris tam tikru savo gyvenimo momentu susidurs su sausumu. Jį sukelti gali daugybė skirtingų priežasčių, pradedant kontraceptinių tablečių naudojimu, baigiant gimdymu ir žindymu krūtimi. Jeigu sekso metu neužtenka drėgmės, tikėtina, kad oda bus sausesnė ir trapesnė, įsiskverbimo metu joje gali atsirasti mažyčių įbrėžimų, kurie sukelia labai daug nepatogumo ir diskomforto. Tačiau viso to išvengti galima pasitelkus paprasčiausią lubrikantą.

Be lubrikanto neįsivaizduojamas analinis seksas 

Jeigu nusprendėte į savo sekso rutiną įtraukti analinį seksą, lubrikantas yra vienas iš svarbiausių dalykų, kuriais pasirūpinti tiesiog būtina. Skirtingai nei makštis, išangė negamina jokios natūralios lubrikacijos, tad norint išvengti skausmo ir nepatogumo labai svarbu naudoti tinkamą lubrikantą. Sudėtinga nebus – šiuo metu rinkoje yra daugybė lubrikantų, skirtų būtent analiniam seksui (kaip išsirinkti lubrikantą aptarsime vėliau).

analinis lubrikantas

Pagerina masturbacijos pojūčius

Visai nesvarbu, ar seksas vyksta su partneriu (-e), ar su savimi – geras lubrikantas bet kokius žaidimus pavers geresniais. Ir nebūtina jį naudoti vien tik vidinei stimuliacijai. Net ir žaidžiant su masažuokliais, masturbatoriais vyrams ar klitoriniais vibratoriais verta apmąstyti lubrikanto naudojimą. 

Kaip išsirinkti lubrikantą?

Šiuo metu rinkoje išrikiuota daugybė skirtingų rūšių lubrikantų, kurie skiriasi savo sudėtimi, paskirtimi ir kitomis smulkmenomis, kurias aptariame toliau. 

Vandens pagrindo lubrikantai 

Patys populiariausi ir labiausiai visur pritaikomi lubrikantai yra vandens pagrindo. Jų populiarumą labai paprasta paaiškinti: vandens pagrindo lubrikantus dažniausiai galima naudoti su visais sekso žaislais, prezervatyvais, taip pat menstruacinės taurelės įsidėjimui. Vandens pagrindo lubrikantas puikiai tiks tiems, kurių oda yra jautresnė ir gali būti lengviau sudirginama dėl lubrikanto sudedamųjų dalių. Jis netepa, lengvai nusiplauna ir nepalieka nemalonaus lipnumo jausmo ant odos.

Vienintelis vandens pagrindo lubrikantų minusas yra tas, kad užteptas ant odos jis pakankamai greitai išdžiūna, todėl sekso metu gali tekti jį tepti pora kartų. Taip pat svarbu žinoti, kad kai kuriuose vandens pagrindo lubrikantuose (ne visuose) yra glicerino, kuris gali pakeisti makšties pH ir padidina mielių infekcijos riziką.

lubrikantas, vandens pagrindo, lelo

 Vandens pagrindo lubrikantas „Lelo"

Silikono pagrindo lubrikantai

Silikono pagrindo lubrikantai geriausiai žinomi dėl ypatingo slydimo. Jie ilgai išlieka, suteikia daugiau drėgmės nei vandens pagrindo lubrikantai, tačiau jų negalima naudoti su silikoniniais sekso žaislais – tai gali pažeisti žaislo paviršių. Tačiau prezervatyvams jie nekenkia, tad seksas bus net tik sklandus, bet ir saugus. Silikonas yra hipoalergiškas, tad puikiai tiks jautriai odai, kuriai reikia ypatingos drėgmės. Jį taip pat labai smagu naudoti duše – vanduo jo taip greitai nenuplauna, tad seksas duše gali tapti tikrai įdomia patirtimi. Taip pat svarbu paminėti, kad silikono pagrindo lubrikantas yra geriausias pasirinkimas analiniam seksui.

silikono pagrindo lubrikantas

Silikono lubrikantas „Pjur Woman"

Aliejaus pagrindo lubrikantai

Tiems, kurie mėgsta ilgus sekso žaidimus ir jų metu nenori vis iš naujo rūpintis drėgme, geriausias pasirinkimas yra aliejaus pagrindo lubrikantas, kuris yra itin ilgai išliekantis. Taip pat jis puikiai tinka ir masažams, tad leidžia šiek tiek paįvairinti visą seksualinę rutiną. Beje, tai puikus pasirinkimas alergijų turintiems žmonėms. Pagrindinis aliejaus pagrindo lubrikanto minusas tas, kad jo negalima naudoti su lateksiniais prezervatyvais, kadangi yra didelė tikimybė, kad juos pažeis ir prezervatyvai sekso metu tiesiog suplyš (ko tikrai nesinorėtų pačiame įkarštyje). 

Natūralūs lubrikantai

Jeigu jaudinatės dėl to, ką „dedate“ į savo kūną, galite rinktis natūralius lubrikantus. Į jų sudėtį įeina nedidelis kiekis ingredientų, iš kurių didžioji dalis yra natūralūs. Daugelis žmonių mėgsta naudoti tiesiog kokosų aliejų. Jis pakankamai pigus, skaniai kvepia ir užtikrina sklandų seksą – ko daugiau norėti? 

Kokių sudedamųjų dalių vengti?

Sveikos makšties pH turėtų svyruoti nuo 3,5 iki 4,5, todėl svarbu rinktis lubrikantą, kuris šios pusiausvyros nesumaišytų. Yra keletas ingredientų, kurių reikėtų vengti: tai glicerinas, nonoksinolis-9, propilenglikolis, chlorheksidino gliukonatas, parabenai.

Ir galiausiai – visai nesvarbu, kodėl nusprendėte naudoti lubrikantą. Svarbiausia tai, kad jis tikrai perkels jūsų seksualinį gyvenimą į naują malonumo lygį. 

 
fantazijos
Komentarai (1)
Naujas komentaras
Naujas komentaras