Moters orgazmas

orgazmas-malonumas-seksas-80525769(1).jpg
 
26 komentarai
Vyrams orgazmas atrodo gana paprastas dalykas. Varpa, sėklidės, kitos jautrios kūno dalys, kurių stimuliacija teikia seksualinį pasitenkinimą, yra lengvai pasiekiamos ir pakankamai „patikimos“. Daugeliui moterų sunku pajusti orgazmą, galbūt dėl to, jog jautriausi taškai nėra tokie akivaizdūs.

Ekspertai vis dar svarsto aspektus kas, kaip ir kodėl susiję su moters pasitenkinimo jutimu. 

Kas tas orgazmas?

Orgazmas – labai individuali patirtis. Bendru terminu tai – seksualinio įtempimo kulminacinis momentas. Moterims tai prasideda aistros, troškimo jausmu ir laukimu, susijaudinimas sustiprėja, kai krūtys bei genitalijos priplūsta kraujo. Pasiekus Plato fazę – lytinę aukštumą – susijaudinimas stiprėja kol maloniomis bangomis, tarsi plazdant dubens ir pilvo raumenims, pajuntamas orgazmas. Tada kraujo antplūdis „palieka“ genitalijų sritį ir viskas grįžta į normalią būseną. Kartais moterys jaučia Plato fazę, tačiau orgazmo nepasiekia. Kai kurios dailiosios lyties atstovės gali jausti orgazmus vieną po kitą, kai kurios apskritai jo nejaučia, tačiau vis tiek mėgaujasi seksu.

Kaip pasiekti orgazmą?

Nėra jokių taisyklių, tačiau pravartu žinoti, kad moterys turi klitorių, kuris yra dalis išorinių genitalijų, beje, jis suformuotas iš to paties audinio kaip vyro penis. Klitoris turi 8000 nervinių galūnių, tad tai be galo jautri vieta dailiosios lyties atstovėms. Klitoris yra už išorinių lytinių lūpų -  panašus į mažytį žirnelį po odos gaubtuvėliu, tai ekvivalentas vyro penio apyvarpei. Stimuliuojant klitorį moteris susijaudina, tuomet šis tampa ypač jautrus, į jį priplūsta kraujo. Viduje klitoris tęsiasi kažkur kelis centimetrus iš abiejų vaginos sienelės pusių.

Orgazmą gali dovanoti klitorio stimuliavimas tiesiogiai, rankomis ar burna bei netiesiogiai, peniu sekso metu, tačiau nėra jokių garantijų. Kai kurioms moterims šios vietelės stimuliavimas atneša ypatingą malonumą, kitoms – tik retkarčiais, dar kitoms – niekada. Daug moterų negali pajusti orgazmo tiesiog vien nuo lytinio akto, joms reikia daugiau jautrių glamonių, stipresnio įsiaudrinimo, galbūt tiesioginio klitorio stimuliavimo rankomis ar burna.

Taip pat nedera pamiršti G-taško, erogeninės zonos, maždaug 5 cm nutolusios nuo makšties pradžios. Vietelė taip pavadinta vokiečių seksologo Ernst Grafenberg garbei – jis „atrado“ šį malonumo tašką.  G-taško stimuliavimas peniu ar rankomis taip pat gali padovanoti moteriai neapsakomą malonumą. Tyrėjų teigimu, net yra išskiriamas dviejų rūšių orgazmas – G-taško bei klitorio.

Kodėl moterys jaučia orgazmą?

Vyrams orgazmas padeda nugabenti spermą į evoliucinės paskirties vietą, tačiau kodėl jį jaučia moterys? Vieno atsakymo į šį klausimą nėra. Vieni teigia, jog tai tiesiog dėl malonumo. Galbūt tai tarsi stimulas mylėtis ir tęsti giminę? Kiti sako, jog orgazmo (raumenų susitraukimo) pagalba tiesiog „perkeliama“ sperma, taip apvaisinamas kiaušinėlis. Sutariama tik dėl vieno – orgazmas – malonus reikalingas jausmas.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (26)
Nera jokios mistikos tesiog partneris netinkamas ir tiek. Patarimas moterims, panelem susiraskit partneri liuta palei zvaigzdes ir pamatisit jusu gyvenimas nusispalvins naujom ryskiom spalvom:)
Yra sudėtinga būtybė. Stipriausias orgazmas, manau, patiriamas tada, kai moteris jaucia tikra aistra vyrui
As orgazmo nepasiekiu ir vyras man jo nesuteikia...Kalbek kiek nori jis nesupranta,ko noriu,ka reikia daryti.Ir liepiu skaityti daug ka...Na ne visi vyrai manau yra tam skirti.Metu mums yra,pakankamai...Tiek
Moters orgazmas yra veikiamas labai daug stimuliatorių, tačiau svarbiausia, kad moteris libido nekeltų dirbtinai, nes tuomet tikrai jausis nervinga, o poroje gali kilti problemų.
Turėčiau jaustis palaiminta, arba "nimfomane" . Vienas orgazmazmas nesiskaito, apie 20 jau dreba kojytės ir rankytės :)) o 4-7 normaliai ir visada . Moterys, pačios turime mokėti ką pasiimti ...Na...nesutikau vyro negalinčio to duot :)
Kaspirovskis....hahahaha
Na as skustis negaliu,nes mane vyras kiek viena karta patenkina,tai orgazma gaunu kiek viena diena,kaip sakant ant ledo manes nepalieka,reikia vienas kita gerai pazinoti,ir daug kalbeti ta tema kas patinka,kas jaudina ir t.t.tada kai zinai ko nori vyras ir ko nori moteris,malonumai garantuoti kurie tikrai priveda iki isprotejusio orgazmo
to velniukas: tamsta stebuklus darai:- per atstuma:) kaip kashpirovskis:D orgazmas- jega...jei nepasitenkinu,bunu pikta,kaip velnias :D jei ne vyras,tai turiu pirstukus :P negaliu juk likt ant ledo :D :P
Man pasiruosimas 1,5val.,sueitis 1,0,o orgazmas10 min,atsigavimas 1,0
Galeciau moterims padet patirt orgazma per atstuma... dar nei 1 nenuvyliau :) xxx122(eta)inbox.lt Nemokamai :)))
teisingai mazyte, bet turi stengtis ir pati, o mes sperma tai nuleidziam sulig kiekvienu orgazmu ir tu turi zaist su savimi :)
kartais net pyktis ima, jog vyrai patiria tai, o moterys ne visada , gi turi buti lygybe.
Aš jauna ir nepatyriau orgazmo, tik su amžiumi tai patyriau. Dabar mėgaujuosi gyvenimo malonumais.
Norint patenkinti moteri,turbut reikia gerai moketi abecele:)
man 21 ir as irgi niekad to nepatyriau.. tik klitorini..
niekada nesu patyrusi orgazmo o man jau 29 ..
gerai, kad as is tu merginu, kurios jaucia orgazma :)
Nera saltu moteru tik netike vyrai,kurie nesugeba atrast kaip patenkint moeri.L)
Čėpucha, o ne mistika - konkorėžis ir tiek!
keistai masto kaikurios moterys ;) visi atsakymai gludi tik paciuose o ne kituose :)
Indre uzuojauta, jei taves dar niekas normaliai nepatenkino :)
Nieko grazaus, vyrai vistiek nemoka patenkint moteru!!! :P
grazu
WTF??? Kancias? Na ir poziuris :D
Moterims orgazmas - tai atlygis už visas kančias, kurias jos turi patirti per visą savo gyvenimą :)
Tas moterų orgazmas-tikra mistika:)
Naujas komentaras