Viskas apie moters orgazmą

orgazmas-malonumas-seksas-80525769(1).jpg
 
26 komentarai
Moteriškasis orgazmas – paslaptingas, daugiau klausimų keliantis, nei atsakymų pateikiantis reiškinys, apgaubtas mitais bei keisčiausiais pasakojimais. Ne paslaptis, kad moterys, kitaip negu vyrai, vienų lytinių santykių metu gali patirti keletą orgazmų, dar kitaip vadinamu multiorgazmu, žinoma, jei partneris pasistengs ir sugebės mylimajai juos suteikti. O būna ir taip, jog moteris orgazmo nepatiria.

Orgazmas – labai individuali patirtis. Bendru terminu tai – seksualinio įtempimo kulminacinis momentas. Moterims tai prasideda aistros, troškimo jausmu ir laukimu, susijaudinimas sustiprėja, kai krūtys bei genitalijos priplūsta kraujo. Pasiekus Plato fazę – lytinę aukštumą – susijaudinimas stiprėja kol maloniomis bangomis, tarsi plazdant dubens ir pilvo raumenims, pajuntamas orgazmas. Tada kraujo antplūdis „palieka“ genitalijų sritį ir viskas grįžta į normalią būseną. Kartais moterys jaučia Plato fazę, tačiau orgazmo nepasiekia. Kai kurios dailiosios lyties atstovės gali jausti orgazmus vieną po kito, kai kurios apskritai jo nejaučia, tačiau vis tiek mėgaujasi seksu.

Kaip moteriai pasiekti orgazmą?

Nėra jokių taisyklių, tačiau pravartu žinoti, kad moterys turi klitorį, kuris yra dalis išorinių genitalijų, beje, jis suformuotas iš to paties audinio kaip vyro penis. Klitoris turi 8000 nervinių galūnių, tad tai be galo jautri vieta dailiosios lyties atstovėms. Klitoris yra už išorinių lytinių lūpų -  panašus į mažytį žirnelį po odos gaubtuvėliu, tai ekvivalentas vyro penio apyvarpei. Stimuliuojant klitorį moteris susijaudina, tuomet šis tampa ypač jautrus, į jį priplūsta kraujo. Viduje klitoris tęsiasi apie kelis centimetrus iš abiejų vaginos sienelės pusių.

Orgazmą gali dovanoti klitorio stimuliavimas tiesiogiai, rankomis ar burna bei netiesiogiai, peniu sekso metu, tačiau nėra jokių garantijų. Kai kurioms moterims šios vietelės stimuliavimas atneša ypatingą malonumą, kitoms – tik retkarčiais, dar kitoms – niekada. Daug moterų negali pajusti orgazmo tiesiog vien nuo lytinio akto, joms reikia daugiau jautrių glamonių, stipresnio įsiaudrinimo, galbūt tiesioginio klitorio stimuliavimo rankomis ar burna.

Taip pat nedera pamiršti G-taško, erogeninės zonos, maždaug 5 cm nutolusios nuo makšties pradžios. Ši vieta pavadinta vokiečių seksologo Ernst Grafenberg garbei – jis „atrado“ šį malonumo tašką. G-taško stimuliavimas peniu ar rankomis taip pat gali padovanoti moteriai neapsakomą malonumą.

Moterų orgazmo prasmė

Vyrams orgazmas padeda nugabenti spermą į evoliucinės paskirties vietą, tačiau kodėl jį jaučia moterys? Vieno atsakymo į šį klausimą nėra. Vieni teigia, jog tai tiesiog dėl malonumo. Galbūt tai tarsi stimulas mylėtis ir tęsti giminę? Kiti sako, jog orgazmo (raumenų susitraukimo) pagalba tiesiog „perkeliama“ sperma, taip apvaisinamas kiaušinėlis. Sutariama tik dėl vieno – orgazmas – malonus ir reikalingas jausmas.

Kas vyksta moterų smegenyse, patiriant orgazmą?

Amerikos mokslininkai nusprendė atlikti tyrimą ir pažvelgti į moters smegenis tuo metu, kai ji patiria ekstazę. Tyrėjų teigimu, seksualinis susijaudinimas taip „nujautrina“ moters nervų sistemą, kad ši nebejaučia skausmo ir atvira lieka tik malonumams.

Orgazmas paliečia 30 skirtingų smegenų dalių, atsakingų už emocijas, prisilietimus, džiaugsmą, pasitenkinimą ir atmintį. Tyrimo metu aštuonios moterys stimuliavo save gulėdamos magnetinio rezonanso vaizdo skaneryje, kuris paprastai naudojamas smegenų navikams aptikti. Daugumai moterų orgazmui pasiekti reikėjo mažiau nei 5 minučių, nors keletui – daugiau nei dvidešimties. Tuo metu magnetinio rezonanso skaneris fotografavo smegenis kas dvi sekundes – taip mokslininkai tikrino, kurios smegenų dalys suaktyvėja orgazmo metu.

Tyrėjų teigimu, maždaug dvi minutės prieš orgazmą suaktyvėja ta smegenų dalis, kuri paprastai tai padaro valgant ar geriant. Prieš pat orgazmą suaktyvėjo tokios smegenų dalys kaip žievė, kuri gauna „prisilietimų žinutes“ iš kūno, taip pat – smegenų gumburas, kuris siunčia signalus į kitas kūno dalis. Orgazmui prasidėjus aktyviausia tampa smegenų dalis, atsakinga už emocijas. Taip pat – pagumburis, kontrolinė smegenų dalis, reguliuojanti temperatūrą, alkį, troškulį, nuovargį. Tuo pačiu metu aktyvuojamas ir už malonumus atsakingas branduolys bei už atmintį atsakinga smegenų dalis.

Moterų orgazmas sulaukia didelio „atsako“ smegenyse ir apskritai visame kūne, teigia mokslininkai. Kai kurios moterys malonumo vedamos net iškėlė rankas, keletas -  ne vieną kartą, t.y. patyrė ne vieną orgazmą sesijos metu.

„Tai tik įrodymas, kad moterų orgazmai dažniausiai – ilgesni bei svarbu paminėti tai, kad dailiosios lyties atstovės gali patirti kelis malonumus iš eilės“,- kalbėjo tyrėjas.

Moterų orgazmo vidurkis buvo 10-15 sekundžių, tuo tarpu vyrų orgazmo trukmės vidurkiu laikoma 6 sekundės.

Faktai apie moterų orgazmą

Orgazmas mažina galvos skausmą
Taigi, po to, kai vyrai perskaitys šį straipsnį, moterys nebegalės išsisukinėti nuo sekso, sakydamos, kad joms skauda galvą. Seksas – bene geriausias vaistas, malšinantis galvos skausmą!

Prezervatyvas neturi įtakos moterų orgazmui
Moterys gali patirti orgazmą, nepriklausomai nuo, ar naudojamas prezervatyvas, ar ne. Jei prezervatyvas nenaudojamas, tai tikrai nereiškia, kad moteris patirs stipresnį orgazmą. Be to, naudojant prezervatyvą, moteriai gali pavykti labiau atsipalaiduoti – nereikės rūpintis, ar partneris ištrauks varpą laiku.

30 procentų moterų sunkiai patiria orgazmą
Taip, tikrai gąsdinantys skaičiai – 30 procentų moterų sunku patirti orgazmą lytinių santykių metu, ir net 80 procentų sudėtinga tai patirti masturbuojantis.

Vyresnėms moterims lengviau patirti orgazmą
Buvo atliktas tyrimas, kurio metu nustatyta, kad 61 procentas 18 - 24 metų moterų patyrė orgazmą paskutinių lytinių santykių metu, 65 procentai 24-30 metų, ir 70 procentų 40-50 metų. Taip nutinka todėl, kad su amžiumi moteris įgyja daugiau patirties bei žino, kas jas gali privesti prie malonumo viršūnės.

Eksperimentavimas gali padėti pasiekti orgazmą
Nereikia tikėtis, kad mylėsitės viena poza, ir moteris patirs palaimos viršūnę. Deja, taip būna retai, todėl svarbu keisti pozas bei nepamiršti klitorio stimuliacijos.

Orgazmui turi įtakos moters savigarba
Pasirodo, moteriai lengviau patirti orgazmą, jei ji apie save yra geros nuomonės ir nekompleksuoja, todėl svarbu, kad moteris pasitikėtų savimi. Prie to, žinoma, gali prisidėti ir partneris, kurio pareiga – moterį girti, o ne kritikuoti.

Kartais orgazmą galima patirti ir be lytinių organų stimuliacijos
Žinoma, taip nutinka labai retai, tačiau tai tikrai nėra mitas. Ekspertai teigia, kad taip gali nutikti dėl padidėjusio kraujo tekėjimo į lytinius organus.

Kad moteris patirtų orgazmą, tam reikia skirti laiko
Vyrai gali pajusti orgazmą vos per minutę, tačiau moteriai tai praktiškai neįmanoma. Remiantis statistikos duomenimis, moteriai pasiekti orgazmą  prireikia maždaug 20 minučių.

 
fantazijos
Komentarai (26)
Nera jokios mistikos tesiog partneris netinkamas ir tiek. Patarimas moterims, panelem susiraskit partneri liuta palei zvaigzdes ir pamatisit jusu gyvenimas nusispalvins naujom ryskiom spalvom:)
Yra sudėtinga būtybė. Stipriausias orgazmas, manau, patiriamas tada, kai moteris jaucia tikra aistra vyrui
As orgazmo nepasiekiu ir vyras man jo nesuteikia...Kalbek kiek nori jis nesupranta,ko noriu,ka reikia daryti.Ir liepiu skaityti daug ka...Na ne visi vyrai manau yra tam skirti.Metu mums yra,pakankamai...Tiek
Moters orgazmas yra veikiamas labai daug stimuliatorių, tačiau svarbiausia, kad moteris libido nekeltų dirbtinai, nes tuomet tikrai jausis nervinga, o poroje gali kilti problemų.
Turėčiau jaustis palaiminta, arba "nimfomane" . Vienas orgazmazmas nesiskaito, apie 20 jau dreba kojytės ir rankytės :)) o 4-7 normaliai ir visada . Moterys, pačios turime mokėti ką pasiimti ...Na...nesutikau vyro negalinčio to duot :)
Kaspirovskis....hahahaha
Na as skustis negaliu,nes mane vyras kiek viena karta patenkina,tai orgazma gaunu kiek viena diena,kaip sakant ant ledo manes nepalieka,reikia vienas kita gerai pazinoti,ir daug kalbeti ta tema kas patinka,kas jaudina ir t.t.tada kai zinai ko nori vyras ir ko nori moteris,malonumai garantuoti kurie tikrai priveda iki isprotejusio orgazmo
to velniukas: tamsta stebuklus darai:- per atstuma:) kaip kashpirovskis:D orgazmas- jega...jei nepasitenkinu,bunu pikta,kaip velnias :D jei ne vyras,tai turiu pirstukus :P negaliu juk likt ant ledo :D :P
Man pasiruosimas 1,5val.,sueitis 1,0,o orgazmas10 min,atsigavimas 1,0
Galeciau moterims padet patirt orgazma per atstuma... dar nei 1 nenuvyliau :) xxx122(eta)inbox.lt Nemokamai :)))
teisingai mazyte, bet turi stengtis ir pati, o mes sperma tai nuleidziam sulig kiekvienu orgazmu ir tu turi zaist su savimi :)
kartais net pyktis ima, jog vyrai patiria tai, o moterys ne visada , gi turi buti lygybe.
Aš jauna ir nepatyriau orgazmo, tik su amžiumi tai patyriau. Dabar mėgaujuosi gyvenimo malonumais.
Norint patenkinti moteri,turbut reikia gerai moketi abecele:)
man 21 ir as irgi niekad to nepatyriau.. tik klitorini..
niekada nesu patyrusi orgazmo o man jau 29 ..
gerai, kad as is tu merginu, kurios jaucia orgazma :)
Nera saltu moteru tik netike vyrai,kurie nesugeba atrast kaip patenkint moeri.L)
Čėpucha, o ne mistika - konkorėžis ir tiek!
keistai masto kaikurios moterys ;) visi atsakymai gludi tik paciuose o ne kituose :)
Indre uzuojauta, jei taves dar niekas normaliai nepatenkino :)
Nieko grazaus, vyrai vistiek nemoka patenkint moteru!!! :P
grazu
WTF??? Kancias? Na ir poziuris :D
Moterims orgazmas - tai atlygis už visas kančias, kurias jos turi patirti per visą savo gyvenimą :)
Tas moterų orgazmas-tikra mistika:)
Naujas komentaras