Kaip daryti Kėgelio pratimus?

pexels-photo-4999449.jpeg
 
Šiais laikais apie Kėgelio pratimus turbūt yra girdėję visi – skirti daugiau dėmesio savo dubens dugno raumenims tampa vis populiariau. Galbūt to priežastis yra ta, kad dubens dugno raumenų treniruotė yra turbūt mažiausiai pastangų reikalaujantis „sportas“. Kėgelio pratimus galima atlikinėti netgi dirbant prie kompiuterio ofise ar sėdint prie stalo gimtadienio šventėje – niekas apie tai tikrai nesužinos. Kėgelio pratimai yra mankšta, atliekama suspaudimo ir atleidimo principu. Kokia yra tokių pratimų nauda ir kaip taisyklingai juos daryti?

Kėgelio pratimų nauda

Kėgelio pratimai yra naudingi tiek vyrams, tiek moterims. Dubens dugno raumenys yra labai svarbus geram šlapimo sistemos veikimui, dubens dugno organų prilaikymui. Šie raumenys gali susilpnėti dėl kelių priežasčių: sėdimo darbo, amžiaus, nėštumo, stuburo problemų ir kita.

Kodėl verta įtraukti Kėgelio pratimus į savo kasdienybę?

Didelė nauda besilaukiančioms moterims. Kėgelio pratimai gali palengvinti skausmą nėštumo metu, padėti išvengti plyšimo (ir kitų komplikacijų) gimdymo metu rizikos, stiprina gimdymo takus ir daro juos elastingesnius (tai padeda lengviau išstumti vaisių). Tiesa, nėščioms moterims apie šiuos pratimus reikėtų pasikalbėti su savo gydytoju – yra situacijų, kada joms ši treniruotė nėra tinkama ir gali labiau pakenkti, nei padėti;

• Padeda sumažinti šlapimo problemų tikimybę (pavyzdžiui, šlapimo nelaikymo);
• Padeda sumažinti nevalingą išmatų arba dujų nelaikymą;
• Mažina tikimybę susirgti hemorojumi;
• Gerina patirtis sekso metu (geresnė kraujotaka makštyje, intensyvesni orgazmai);
• Vyrams šie pratimai padeda suvaldyti prostatos skausmą ir patinimą, atsirandantį sergant prostatitu ir gerybine prostatos hiperplazija. Taip pat Kėgelio pratimai gali padėti geriau kontroliuoti ejakuliaciją (o tai padės mėgautis ilgesniu seksu).

Kaip daryti Kėgelio pratimus?

Treniruoti dubens dugno raumenis yra labai paprasta, kadangi tam nereikia nei kokių nors priemonių, nei specialaus pasiruošimo. Užtenka trumpos instrukcijos ir jūs jau esate pasiruošę.

Raskite raumenis, kuriuos reikia mankštinti

Jeigu Kėgelio pratimus darysite pirmą kartą, visų pirma reikia žinoti, ką treniruosite. Įsivaizduokite, kad norite šlapintis, tačiau stengiatės šlapimą sulaikyti. Išbandykite tai ir praktiškai. Jeigu šlapimą sustabdyti pavyko, reiškia, kad radote dubens dugno raumenis! Jei jaučiate, kad šie raumenys įsitempė, pratimą atlikote teisingai. Jūsų šlaunys, sėdmenų raumenys ir pilvas turi likti atsipalaidavę.

Paprasčiausias būdas vyrams rasti dubens dugno raumenis – įkišti pirštą į tiesiąją žarną ir pabandyti raumenimis pirštą suspausti neįtempiant pilvo, sėdmenų ar šlaunų raumenų. Taip pat galima bandyti sulaikyti dujas – tuo momentu taip pat dirbs dubens dugno raumenys.

Pratimai

Atliekant Kėgelio pratimus fantazijai pasiduoti sunku, kadangi nėra daug skirtingų būdų šiems pratimams atlikti. Skiriasi nebent atlikimo intervalai.

• Kėgelio pratimus rekomenduojama atlikti bent 3 kartus per dieną, bet kuriuo metu. Kartais tai puikus būdas praleisti laiką stovint eilėje parduotuvėje arba važiuojant autobusu. Tuo metu vis tiek nieko neveikiame – tad kodėl šiek tiek nepasportavus?

• Įsitikinkite, kad šlapimo pūslė tuščia. Pratimus galite daryti per kurioje pozoje – tiek atsisėdus, tiek atsigulus arba stovint.

• Įtempkite dubens dugno raumenis ir laikykite juos įtempus nuo 3 iki 5 sekundžių. Tuomet atpalaiduokite raumenis ir vėl suskaičiuokite nuo 3 iki 5 sekundžių. Pakartokite šį pratimą 10 kartų. Ir štai, treniruotė atlikta!

Atlikdami šiuos pratimus giliai kvėpuokite (nesulaikykite kvėpavimo) ir atpalaiduokite kūną. Įsitikinkite, kad netempiate skrandžio, šlaunies, sėdmenų ar krūtinės raumenų. Moterims, atliekant Kėgelio pratimus neteisingai arba naudojant per daug jėgos, makšties raumenys gali per daug įsitempti. Tai gali sukelti skausmą lytinių santykių metu. Tad treniruokitės tikslingai, nepersistenkite. Jei po Kegelio pratimų jaučiate pilvo ar nugaros skausmą, tai yra ženklas, kad juos atlikote neteisingai.

Pratimai su tam skirtomis priemonėmis

Jeigu norite treniruotes perkelti į kitą lygį, galite išbandyti Kėgelio pratimams skirtus rutuliukus. Tai skirtingų dydžių ir svorių rutuliukai, kuriuos reikia įsidėti į makštį. Kai jie atsiduria viduje, makšties raumenys įsitempia, kad galėtų šiuos rutuliukus išlaikyti viduje. Tai tarsi svarmenys, kuriuos naudojame treniruodami kitus raumenis. Dažniausiai komplektą sudaro trys skirtingų svorių rutuliukai, tad sau tinkamą ras ir pradedantieji, ir pažengusieji.

vaginaliniai kamuoliukai, rinkinys

Vaginalinių rutuliukų rinkinys „Ami“

Jeigu dar nebandėte šios smagios treniruotės, tikrai rekomenduojame išbandyti. Jeigu ir nepavyks pasiekti akivaizdžiai pastebimų rezultatų, žinosite, kad kasdien dirbate dėl stipresnių raumenų ir sveikesnės ateities.

 
fantazijos
Komentarai
Naujas komentaras