Kaip su amžiumi keičiasi vagina?

0_beautiful-woman-body-on-white-background-body-care-concept.jpg
 
Visi žinome, kad senėjimas yra gyvenimo dalis ir nors visiems vertėtų tai planuoti, nėra ko bijoti. Visi žinome, kokios ligos gresia senstant, tačiau per mažai kalbame apie tai, kokių pokyčių tikėtis vaginoje.

Šie pokyčiai iš esmės susiję su gimdymu ir menopauze. Ir net, jei jūs negimdėte, jūsų vaginalinis kanalas ir vulva vis tiek keisis. Seksualinio aktyvumo metai, hormoniniai pokyčiai, svorio pokyčiai ir įvairios treniruotės daro ryškų poveikį vaginai – tiek jos sveikatai, tiek išvaizdai, o taip pat ir dubeniui.

Žinome, kad nėra smagu kalbėti apie tai kaip keisis jūsų vagina su mažiumi, tačiau svarbu tai žinoti, kad galėtumėte imtis reikalingų priemonių savo vaginos laimei, sveikatai ir funkcionalumui, nepaisant jūsų amžiaus. 

Gaktos plaukai ims atrodyti kitaip

Vienas iš akivaizdžiausių pokyčių lyties organų srityje – gaktos plaukai. Visai kai ir plaukai ant jūsų galvos, kai senstate, gaktos plaukai retėja ir žilsta. Visiškai normalu visiems jūsų kūno plaukams retėti ir žilti. Deja, jei esate itin prisirišusi prie gaktos plaukų išvaizdos, nieko negalite pakeisti.

Vulva praras dalį pilnumo

Kai vaginos sensta, vulvos traukiasi. Mažėjant estrogenui ir progesteronui, keičiasi ir vagina, įskaitant ir labiau matomas lytines lūpas. Kai senstate ir prarandate tam tikrą riebalų kiekį organizme, riebalai, esantys vaginoje taip pat mažėja, o lūpos atrodo plonesnės. Tai visiškai normalu ir nėra dėl ko nerimauti.

Padidėjęs sausumas yra neišvengiamas (tačiau galite su tuo kovoti)

Padidėjęs vaginos sausumas yra dažnas per ir po menopauzės, kai kiaušidės liaujasi gaminusios estrogeną ir hormonų kiekis išeikvojamas. Nebent gydysitės hormonų terapija ir pakeisite estrogeną, kurio jūsų kūnas nebegamina, tačiau jūsų vagina taps progresyviai sausesnė. 

Bet reguliarus ir malonus seksas su partneriu arba be jo iš tikrųjų padeda kovoti su vaginos sausumu ir sudirginimu. Taip pat 

Jūsų mažosios lytinės lūpos patamsės arba pašviesės

Hormoniniai pokyčiai gali sukelti jūsų mažųjų lytinių lūpų pašviesėjimą arba patamsėjimą, kai senstate. Dėl menopauzės ir estrogeno mažėjimo audiniai natūraliai tampa sausi, blyškūs ir dehidruoti. Be to, lytinės lūpos gali pakeisti formą, o vagina ir klitoris sumažėja.

Galimas ištempimas ir prolapsas

Jei norite biologinių vaikų ir norite gimdyti natūraliai, turite žinoti, kad vaginos išsitempimas ir prolapsas yra realios galimybės. Gimdymo metu vagina gali labai išsitempti, o su kiekvienu gimdymu vagina dar šiek tiek išsitempia ir nebegrįžta į buvusią padėtį. Raumenys tempiasi ir plyšta, kad galėtumėte pagimdyti ir iš tikrųjų niekada daugiau negrįžta į pradinę padėtį. Tačiau kiekvienai moteriai tai pasireiškia skirtingai. 

Vaginalinis prolapsas nutinka, kai organai ima judėti iš vietos dėl susilpnėjusių dubens dugno raumenų ir dar daugybės sveikatos faktorių, nesusijusių su reprodukcija. Tai nutinka su laiku, kai dubens silpnumas sukelia gimdos, pūslės ir vaginos išsiveržimą, tačiau jūs galite to išvengti. Kėgelio pratimai stiprina dubens dugno raumenis.

Tam, kad išvengtumėte vaginos prolapso, turėtumėte daryti kėgelio pratimus po 3 kartus per dieną. Jei tai skamba kaip per daug darbo, nepulkite į neviltį. Orgazmas yra geriausias kėgelio pratimas, todėl štai jums dar viena gera priežastis naudoti vibratorių. Taip pat kėgelio pratimus galite atlikti sekso metu, o tai bus malonu ne tik jums, bet ir partneriui.

Kaip ir likęs kūnas, taip ir vagina sensta. Tai mokslinis faktas, tačiau tikrai nėra dėl ko nerimauti. Viskas ką turite daryti, tai mėgautis tuo, rūpintis savo sveikata, likti aktyvia ir neišsigąsti, kai sulaukiate pokyčių.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras