Kaip su amžiumi keičiasi vagina?

0_beautiful-woman-body-on-white-background-body-care-concept.jpg
 
Žinome, kad nėra smagu kalbėti apie tai kaip keisis jūsų vagina su amžiumi, tačiau svarbu tai žinoti, kad galėtumėte imtis reikalingų priemonių savo vaginos laimei, sveikatai ir funkcionalumui, nepaisant jūsų amžiaus. Šie pokyčiai iš esmės susiję su gimdymu ir menopauze. Ir net, jei jūs negimdėte, jūsų vaginalinis kanalas ir vulva vis tiek keisis. Seksualinio aktyvumo metai, hormoniniai pokyčiai, svorio pokyčiai ir įvairios treniruotės daro ryškų poveikį vaginai – tiek jos sveikatai, tiek išvaizdai, o taip pat ir dubeniui.

Gaktos plaukai ims atrodyti kitaip.

Vienas iš akivaizdžiausių pokyčių lyties organų srityje – gaktos plaukai. Visai kai ir plaukai ant jūsų galvos, kai senstate, gaktos plaukai retėja ir žilsta. Visiškai normalu visiems jūsų kūno plaukams retėti ir žilti. 

Vulva praras dalį pilnumo.

Kai kūnas sensta, vulva traukiasi. Mažėjant estrogenui ir progesteronui, keičiasi ir vagina, įskaitant ir labiau matomas lytines lūpas. Kai senstate ir prarandate tam tikrą riebalų kiekį organizme, riebalai, esantys vaginoje taip pat mažėja, o lūpos atrodo plonesnės. Tai visiškai normalu ir nėra dėl ko nerimauti.

vagina

Padidėjęs sausumas yra neišvengiamas (tačiau galite su tuo kovoti).

Padidėjęs vaginos sausumas yra dažnas per ir po menopauzės, kai kiaušidės liaujasi gaminusios estrogeną ir hormonų kiekis išeikvojamas. Nebent gydysitės hormonų terapija ir pakeisite estrogeną, kurio jūsų kūnas nebegamina, tačiau jūsų vagina taps progresyviai sausesnė. 

Jūsų mažosios lytinės lūpos patamsės arba pašviesės

Hormoniniai pokyčiai gali sukelti jūsų mažųjų lytinių lūpų pašviesėjimą arba patamsėjimą, kai senstate. Dėl menopauzės ir estrogeno mažėjimo audiniai natūraliai tampa sausi, blyškūs ir dehidruoti. Be to, lytinės lūpos gali pakeisti formą, o vagina ir klitoris sumažėja.

Vaginalinis prolapsas

Vaginalinis prolapsas nutinka, kai organai ima judėti iš vietos dėl susilpnėjusių dubens dugno raumenų ir dar daugybės sveikatos faktorių, nesusijusių su reprodukcija. Tai nutinka su laiku, kai dubens silpnumas sukelia gimdos, pūslės ir vaginos išsiveržimą, tačiau jūs galite to išvengti. Kėgelio pratimai stiprina dubens dugno raumenis.

Nereikia nerimauti

Kaip ir likęs kūnas, taip ir vagina sensta. Tai mokslinis faktas, tačiau tikrai nėra dėl ko nerimauti. Viskas ką turite daryti, tai mėgautis tuo, rūpintis savo sveikata, likti aktyvia ir neišsigąsti, kai sulaukiate pokyčių.

 
fantazijos
Komentarai
Naujas komentaras