Kas nutinka, kai nutraukiate kontracepciją?

 
Jei svarstote apie kontracepcijos nutraukimą, greičiausiai, jau tuo domėjotės. Tačiau yra keli šio proceso aspektai, kurie gali pasirodyti gana netikėti. Kontracepcijos vartojimo nutraukimas gali būti tikrai svarbus žingsnis ir jei žinosite ko tikėtis, procesas bus lengvesnis.

Tam, kad suprastumėte kas nutiks po nutraukimo, labai svarbu žinoti kaip veikia jūsų pasirinktas kontracepcijos metodas. Kontraceptinės tabletės, vartojamos per burną, sustabdo ovuliacijos procesą. Kiti kontracepcijos metodai, tokie kaip vario spiralė, yra nehormoniniai metodai, kurie neleidžia pastoti. Kontracepcijos nutraukimas gali būti toks pat paprastas kaip sprendimas nebenaudoti prezervatyvų, tačiau, jei naudojate spiralę, teks kreiptis į ginekologą dėl jos pašalinimo. Jei nusprendėte atsisakyti nėštumo planavimo metodo, informuokite apie tai savo gydytoją.

Pastoti galite iš karto

Jei geriate tabletes, kai nustosite jas gerti, kūnas bus pasiruošęs nėštumui iš karto. Moterys turi žinoti, kad kai nustoja gerti kontraceptines tabletes, grįžta ovuliacija ir jos gali pastoti iš karto. Nenustokite vartoti tablečių tol, kol tikrai būsite pasiruošusi nėštumui.

Tai taikoma ir kitiems kontracepcijos būdams taip pat. Daugybė moterų nesuvokia kaip greitai jos gali pastoti po kontracepcijos nutraukimo. Techniškai tai gali nutikti per pirmąjį ciklą po kontracepcijos nutraukimo. Todėl būkite pasiruošusi.

Arba kurį laiką galite nepastoti

Jei norite susilaukti vaiko ir niekaip nepavyksta po kontracepcijos nutraukimo, nesijaudinkite. Jei ilgą laiką vartojote kontraceptines tabletes, gali prireikti daugiau laiko ovuliacijai atsirasti iš naujo, kartais net iki trijų mėnesių. Jei nėra ovuliacijos pastoti negalite.

Mėginate daugiau kaip tris mėnesius be jokių rezultatų? Tai vis dar nėra problema. Pastojimui reikia laiko, gali prireikti nuo šešių iki 12 mėnesių ir tai yra normalu. Pastojimas gali būti sudėtingas procesas, todėl nesijaudinkite, jei testai nuolat rodo neigiamą atsakymą.

Gali prireikti kelių mėnesių kol jūsų ciklas grįš prie normalaus

Moterų kūnams, kurios nusprendė atsisakyti kontracepcijos, reikia laiko prisitaikyti. Labai svarbu žinoti, kad gali prireikti kelių mėnesių kol menstruacijų ciklas grįš prie normos. Tai gali reikšti, kad menstruacijų trukmė nebus reguliari, o ovuliacija vėluos. 

Taip pat dažnai pasitaiko, jog nutraukus kontracepcijos vartojimą, keliems mėnesiams dingsta menstruacijos. Tačiau, jei jūsų menstruacijų ciklas negrįžo prie normalaus ritmo ir jūs nebevartojate kontraceptikų, verta atlikti nėštumo testą, net jei tai tik pirmas ciklas po kontracepcijos nutraukimo. Gali būti, jog paprasčiausiai greitai pastojote.

Menstruacijos gali tapti intensyvesnės

Kai nutraukiate kontracepciją, turėtumėte tikėtis, kad menstruacijos taps gausesnės ir labiau jaučiamos. Taip nutinka todėl, kad hormoninė kontracepcija reguliuoja jūsų ciklą.

Kontraceptikai dažnai palengvina menstruacijas. Jei nutrauksite vaistų vartojimą, galite sulaukti skausmingesnių ir gausesnių mėnesinių. Štai kodėl moterys, patiriančios gausų kraujavimą ir stiprius skausmus mėnesinių metu, gauna gydytojo receptą kontraceptikams. 

Turėtumėte imti vartoti papildus nėščiosioms

Jei nustojote vartoti kontraceptikus, nes norite pradėti šeimą, turite pradėti vartoti maisto papildus, skirtus nėščiosioms anksčiau, nei manote. Labai dažnai žmonės mano, jog nėščiųjų vitaminai skirti gerti tik po teigiamo nėštumo testo. Tačiau turite pradėti juos vartoti kuo greičiau po kontracepcijos nutraukimo, jei planuojate pastoti.

Moterys turi pradėti gerti papildus nėščiosoms, kai nustoja saugotis nuo nėštumo, nes šie papildai svarbiausia per pirmąsias penkias nėštumo savaites.

Gali padidėti skausmas

Skausmas mėnesinių metu dažnai kontroliuojamas kontracepcija, todėl, jei jausdavote minimalų skausmą vartodama kontraceptikus, turite būti pasiruošusi didesniam skausmui. 

Gali padidėti PMS simptomai

Kontracepcijos vartojimas gali reguliuoti ir PMS, todėl vartojimą nutraukus atsiranda tikimybė, kad PMS simptomai bus ryškesni. PMS metu dažnai keičiasi nuotaika ir sustiprėja irzlumas. Taip nutinka todėl, jog prieš menstruacijas krenta estrogeno ir progesterono lygis kraujyje, o tai veikia nuotaiką.

Jei tabletes vartojote, norėdama kontroliuoti PMS ir pastebėjote, jog simptomai susilpnėjo kontracepcijos vartojimo dėka, tikėkitės, kad šie simptomai grįš.

Kai imate planuoti vaikus, viskas keičiasi iš esmės, o kontracepcijos nutraukimas gali paveikti įvairias gyvenimo sritis, todėl tai planuokite pasitarusi su gydytoju.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras