Seksas ir depresija

g4.jpg
 
Sergate depresija ir turite seksualinių problemų? Tai dažnai pasitaikantis atvejis. Seksualinės bėdos, tokios kaip erektilinė disfunkcija ar nesugebėjimas jausti orgazmo, dažnai egzistuoja kartu su klinikine depresija. Laimei, gydytojai pajėgūs išgydyti depresijos nulemtas seksualines problemas.

Koks ryšys tarp seksualinių problemų ir depresijos?

Įsivaizduokime smegenis kaip ypač jautrų seksualinį organą. Juk geismas pirmiausia atsiranda smegenyse, tik po to paveikiami lytiniai organai. Viskas dėl specifinio cheminio junginio neurotransmiterio, kuris didina „komunikaciją“ tarp smegenų ląstelių ir pagreitina kraujotaką į lytinius organus. Kai žmogus serga depresija ar turi kitų nuotaikos sutrikimų, šio cheminio junginio veikla būna išbalansuota. Daugelis vyrų ir moterų, sergančių depresija, teigia nebejaučiantys seksualinio potraukio arba jaučiantys jo susilpnėjimą. Intymiems santykiams tai sukelia įtampą.

depresija

Ar antidepresantai sukelia seksualines problemas?

Taip, antidepresantai gali pagerinti žmogaus nuotaiką, pakelti savivertę, tačiau kai kurie – pavyzdžiui, vaistai, kurių sudėtyje yra selektyvaus serotonino atgalinio grąžinimo inhibitorių, žymimų raidėmis SSRIs, turi ir ne tokį pageidaujamą poveikį. Tokie antidepresantai gali sąlygoti seksualines problemas. Antidepresantai padeda žmonėms kovoti su bloga nuotaika pakeisdami hormonų balansą smegenyse. Tačiau tie patys hormonai atsakingi ir už seksualines reakcijas. Taigi vaistai pakeičia ir šį balansą, dažniausiai sąlygodami seksualinę disfunkciją. Atrodo, pasireiškiančių problemų opumas priklauso nuo vartojamos vaistų dozės.

Kokios seksualinės problemos susiję su antidepresantais?

Dažniausiai antidepresantai sukelia šias problemas:

  • Nesugebėjimas inicijuoti sekso ar juo mėgautis;
  • Erektilinė disfunkcija vyrams;
  • Sumažėjęs seksualinis potraukis;
  • Nesugebėjimas jausti orgazmo.

Kaip gydomos depresijos nulemtos seksualinės problemos?

Yra būdų suvaldyti šį neigiamą antidepresantų poveikį nepakenkiant gydymui. Pavyzdžiui, vaistus pakeisti kitais – yra kelios antidepresantų rūšys, neturinčios minėtųjų hormonų. Tai turėtų teigiamai paveikti intymųjį gyvenimą. Kita išeitis – greta vartojamų vaistų gerti ir preparatus, padedančius palaikyti seksualinę funkciją. Svarbiausia – netylėkite, pasikalbėkite su antrąja puse ir po to kartu su gydytoju išspręskite šią problemą. Beje, tiesiog nutraukti antidepresantų vartojimą nėra geriausia išeitis. Tiek seksualinės problemos, tiek depresija gali būti sėkmingai gydoma vienu metu.

 
fantazijos
Komentarai
Naujas komentaras